Za lov ryb na černo před soudem hned tak nikdo neskončí

František Mašek | rubrika: Co se děje | 19. 7. 2010 | 5 komentářů
Pytláci lovící ryby zažívají zlaté časy. Zatímco za ulovení kance, jelena či třeba daňka bez povolení dál hrozí soud, u ryb to již neplatí. Hodnota rybího úlovku totiž málokdy přesáhne pět tisíc korun, což je hranice, od které je od ledna pytlačení pokládáno za trestný čin.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

20. 8. 2019 13:54 | Tom.D

Můj přečin sahá do doby,kdy bylo pyt.trestným činem.Nechodil jsem chytat na žádnou vodu o které bych věděl,že ji zarybnuji.Chodil jsem na řeku,která si žije svým životem.Od řeky jsem si odnes maximálně úhoře,který by stejně po odstranění háčku uhynul.Musím podotknou,že nejsem šikovný rybář/takový matla/Jednoho krásného podvečera jsem si schrupnul a byl jsem lapen ryb.stráží za doprovodu měst.policie,která následně zavolala policii státní.Po odvezení na služebnu jsem byl vysvlečen do naha,kde jsem musel vykonat pět dřepů/později vysvětleno,že neskrývám nic v zadku/Následně jsem byl umístěn do cely,kde se čekalo na sepsání trestného činu.Svým trest.činem jsem zaměstnal dva policajty cca na 3-4 hodiny,kteří popsali asi 6 A4 poté jsem byl propuštěn na svobodu s tím,že budu poštou obeznámen s výsledkem.Ten výsledek byl samosoudce/kterého jsem ovšem musel zaplatit 6000,-kč a trestem 160 hodin veřejně prospěšných prací,kterou mi probačni služba udělí.Dokonce jsem vyšel i v novinách pod názvem PYTLAK CHYTAL POD ROUŠKOU TMY.JoJo je to hodně drahý relax to je má zkušenost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 7. 2017 13:45 | Vojtěch S.

Když budu chytat rybky okolo 7 - 8 cm dostanu pokutu? A jak vysokou?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 6. 2017 16:25 | Jaromír

Rybář, který pouští úlovky není pytlák. Vážení uvědomte si to prosím. Netřeba platit poplatky. Zákon zní sice jinak, ale je to špatný zákon, jelikož napomáhá masařům pytlákům a to je hnus. Takovýto zákon respektovat nebudu a běda porybnému, který mne bude chtít legitimovat, asi se s ním obejmu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2016 11:55 | Neznáme

Dobrý den chytil mna poribní načerno chytat sem ryby zavolal na mna políciu ale nechytil sem nic kolko dostanu pokutu ? Rad by som bol za otpoved dakujem
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2014 8:55 | Jakub

Dobrý den,
z mých zkušeností opravdu nesouhlasím s takovýmto zmírněním zákona. Už jen z toho pohledu, že si plno rybářů může říct, že se jim povolenka ani nevyplatí, nejhorší je na tom, že je to pravda. Známý byl na rybácch s kamarádem, který nebyl držitelem RL ani povolenky a při kontrole rybářské stráže mu byla udělena pokuta 1000 kč. Což když si spočítáme, tak jaká je pravděpodobnost, že se pokuta nastřádá do výše povolenky + věci okolo( zápis do členství,členství,RL,popř brigády). Nebo myslíte, že tato pokuta byla pod hranicí? Já si myslím, že pokuty se nebudou pohybovat ve vyšších číslech. Nevím, jak to chodí v praxi, už 2 roky čekám, kdy mě bude kontrolovat rybářská stráž, abych se na toto mohl zeptat, stále marně.
Předem děkuji za nějakou reakci.
S pozdravem Jakub P.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Sýkora

bývalý hokejista a investor

Pavel Skřivánek

podnikatel, agentura Skřivánek

Michal Sýkora
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Pavel Skřivánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services