Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Když se řekne | 8. 7. 2010 | 4 komentáře
Soudy už dva a půl roku mohou vyhovět dlužníkům, kteří nejsou schopni splácet půjčky, a prohlásit na ně osobní bankrot. Dlužník ovšem musí splnit řadu přísných podmínek.

8. 7. 2010 17:39 | werda

Hm,článek zajímavý ale proč nemá možnost o odlužnění požádat člověk který nemá žádné dluhy z podnikání,ale je drobný živnostník a má jen soukromé dluhy.Přijde mi to takový nespravedlivý zadlužený zaměstnanec může požádat a člověk který dělá třeba zedníka na sebe (tedy na žl) nemůže o odlužnění požádat i když nemá dluhy z podnikání (ale třeba jen za jízdy na černo,plyn domácnost,soukromé půjčky).Nechápu důvod proč jeden může a druhý ne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2012 14:10 | Lenka H.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existuje firma na oddlužení, které nevadí, že mám dluhy s podnikání, a to-nezaplacené sociální a zdravotní pojištění (celkem cca 160 000kč). Celkově mám dluh cca 200 000kč a v současné době jsem zaměstnaná od Března tohoto roku, můj čistý měs. příjem je 7000kč, smlouva je samozřejmě na dobu určitou(s prodlužováním). Již mám exekuci na plat a to právě sociální zdravotní, plus další exekuci kvůli neplacenému povinnému ručení na auto Dále menší průšvihy, jako Provident,... Nechala jsem to dojít moc daleko a teď jsem z toho nešťasná...poradíte, prosím?!!! ( Děkuji, Lenka H.
Reagovat | Citovat

-1
Líbí
Nelíbí

27. 8. 2012 16:28 | Petr Bendl

Dobrý den, Lenko, bohužel podnikatelské dluhy, které tvoří převážnou část Vašich závazků, jsou překážkou schválení oddlužení. Institut oddlužení je ze své podstaty určen pro nepodnikatele a domácnosti, jeho účelem není snižovat podnikatelské riziko. Skutečnost, že v současné době již nepodnikáte, tuto situaci již nezhojí. více se lze dozvědět též např. na stránkách www.bankroty.net
Reagovat | Citovat

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lenka H. 16. 07. 2012 14:10)

10. 11. 2014 5:56 | Michal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je nějaká šance, že nedojde k prodeji majetku, ikdyž na mne byl vyhlášen nepatrný konkurs? Dluh mám ve výši 415.000kč. Soud bude až za měsíc. Dá se proti rozhodnutí nějakým způsobem odvolat?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: 3.reklamace stejne vady
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, mám si jet pro mobil, který jsem reklamovala po 3. s zadosti odstoupeni od kupni smlouvy z duvodu nesplneni podstaty a ucelu telefonu. Vada byla dvakrat uznana a opravena (novým dilem) nicmene... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ludmila Müllerová

politička

Bořek Šípek

designer a podnikatel

Ludmila Müllerová
ÚSPĚŠNOST
35,29 %

z 17 duelů
Bořek Šípek
ÚSPĚŠNOST
51,85 %

z 54 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Potenciální míra růstu, Starobní penze, Burzovní obchody, andrej babiš, daň z příjmů, zdravotně postižení, výsluhy, školkovné, hanuš němeček, otcovská kvóta, převzetí, státní investice, registr ekonomických subjektů, zdravotní asistence, nemoci, Věnceslava Holubová, Milan Beranek, sirotek

3M64875, 3M64875, 7B49784, 007MERIN, 007MERIN

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK