Dluhy v manželství rozvodem nevyřešíte. Naopak

Jan Stuchlík | rubrika: Jak na to | 29. 6. 2010 | 18 komentářů
Dluhy, které v manželství nadělal jen jeden z manželů, patří oběma partnerům. Když je nemohou splácet, je pro ně nejlepším řešením společný osobní bankrot. Kdyby se dluhy snažili vyřešit rozvodem, nejspíš by přišli o všechno.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 10. 2010 20:52, Petr

Já měl několikamilionové dluhy už když jsem se ženil. Mám proti nim sice nemovitost odpovídající hodnoty, stejně mě teď ale napadlo, jak je to v situaci, kdy dluhy pocházejí z doby před svatbou a dejme tomu se vymknou z rukou.

+22
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

23. 5. 2023 15:03 | martinabonucci

Dobrý den! Jsem Martina Bonucci a toto je můj příběh. Po 3 letech rozpadlého manželství mě manžel opustil se třemi dětmi a můj život byl zničen. Chtěl jsem to všechno ukončit, málem jsem spáchal sebevraždu, protože jsem byl tak depresivní. Celou tu dobu jsem byl tak emocionálně depresivní a život mi připadal bezvýznamný. V osudný den jsem při brouzdání po internetu narazil na několik svědectví o doktoru Udamovi. Někteří lidé svědčili, že to přivedlo jejich Ex zpět, někteří svědčili, že to obnovuje dělohu a léčí nemoci pomocí jeho bylin. Víc mě zajímalo usmíření s manželem, které Dr. Udama umožnil za 3 dny. Nyní je můj manžel zpět a od té doby žijeme šťastně. Děkuji. Zde zanechám váš kontakt na všechny. E-mail: udamaada@yahoo.com Volejte / Whatsapp: +27 65 897 8226
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2023 9:02 | ninadobrev

Jsem tak rád, že se moje rozpadlé manželství obnovilo. Už je to více než měsíc a zdá se, že se věci vrátily do starých kolejí. Začal se ke mně chovat lépe a pro nás oba to byl ozdravný proces. Noční můra, která trvala téměř 2 roky, než jsme se rozešli, je konečně u konce. Vypadá to, že jsme se znovu zamilovali! Oba jsme hodili minulost za hlavu a snažíme se jít vpřed – a poprvé po dlouhé době vypadá budoucnost mnohem jasněji. Nemohu slovy vyjádřit, jak jsem Dr. Ola vděčný. Zdá se, že jsme na sobě konečně znovu objevili věci, kvůli kterým jsme se na prvním místě zamilovali. Veškerá úzkost a stres prostě zmizely. Děkuji doktore Ilekhojie za záchranu mého rozpadlého manželství a přivedení mého manžela zpět ke mně! Žijeme spolu zase šťastně. Kontaktujte ho e-mailem: drola.banjo@gmail.com a WhatsApp: +27 63 597 0874
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2016 8:42 | Roman

Dobrý den budem se rozvádět ale máme tři půjčky nebo dvě ale jedna půjčka je na půl tak tři. Máme byt a platíme na ten byt hypotéku a Já bych chtěl odejít nebo musím Já nebo žena. Ale na Te jedné pujce Máme dluh a stoho chce platit pulku jinak nechce nic můžete Te nějak pomoci. Jak to udělat nejlépe. Máme kluka ještě pětiletého.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2015 11:03

Jsem vdova po podobném dárečkovi a vnouče je díky úřadům vystavené velkému dluhu, až dosroste, navíc s úroky. Rodič vnoučete se kvůli hypotéce na byt už víc zadlužit nemůže. Ale zřekne-li se zadluženého dědictví, nemá ze zákona možnost zajistit ochranu před zadlužením svého batolete, protože o tom bude rozhodovat opatrovník a soud. Dědění ze zákona logicky ohrožuje příbuzné zadlužených i existenčně a úředníci dělají podvody, např. při úředním odhadu nemovitostí, čímž existenčně ohrožují mne i děti s vnoučetem. Protože u vysokého odhadu nemovitosti v dědictví po zadluženém nejde snížit dluh na výši přiměřenou hodnotě dědictví, kterou zákon umožňuje. Stát s úřady po nezodpovědném podvodníkovi ničí existenčně jeho již do toho času utrápené příbuzné a dělá z nich sociální případy nebo dokonce i bezdomovce, namísto aby matkám umožnil včas chránit rodinu, když si neplní povinnosti vůči ní. Měli by být správně potrestáni věřitelé za ruinování rodiny s dětmi viz.: "Do společného jmění patří i závazky, které některému z manželů nebo oběma manželům společně vznikly za trvání manželství. Výjimkou jsou závazky, které se váží k výlučnému vlastnictví jednoho z manželů a závazků, který přijal jeden z manželů, ale jsou nepřiměřeně vysoké vůči majetkovým poměrům manželů." Můj manžel si veškerou poštu dal poslat na poštu v sousední obci a odtamtud to nosil do skříňky v práci, takže jsem neměla možnost zjistit, že dělá dluhy. Při hledání pomoci jsem zjistila, že zákon pamatuje nově i na nemanželské vztahy do té míry, že spolubydlící i kamarády dlužníka postihuje podobně jako rodinné příslušníky, domáhá -li se věřitel marně dluhů u dlužníka. Takže lidé nemají výdělky na to, aby utáhli bydlení pro jednoho, ale pokud se jich vměstná více do bytu, věřitelé mohou ruinovat kohokoliv z nich za dluh jednoho ze spolubydlících.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2014 18:20 | Jana

Dobrý den, s manželem jsme v rozvodovém řízení, ale nastala situace, že si manžel vytvořil a následně zablokoval účet - zablokoval nám se 17letou dcerou veškeré finance. Chtěla bych se tímto zeptat, zda neporušuje zákon. Děkuji za odpověď
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2013 19:59 | Marcela

Dobrý den, také mám na vás velkou prosbu. Jsem poměrně čerstvá vdova (zcela bez nadsázky lze říct, že manžel se upil k smrti) a po smrti manžela mi zůstala spousta dluhů, které však nejsem schopna splácet. Došlo to již tak daleko, že mi hrozí exekuce a odebrání domu. Jsem vážně zoufalá, děti už mám naštěstí dospělé, ale ani oni nejsou schopni mi pomoci se splacením. Kamarádka mi doporučila firmu Zastavení exekuce, která ode mě prý dluh jakoby odkoupí. Proto bych se ráda zeptala, jak takovýto druh firem funguje a zda je možné tomu důvěřovat. Nerada bych znovu naletěla. Předem děkuji.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 1. 2012 12:43 | Antonín

musíš si poradit
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 1. 2012 12:40 | Antonín

mášto pěkně napsaný ale kdo ti poradí
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2011 23:09 | Eva

Já mám problém s rozvodem. Manžel začal hrát automaty vzal si několik půjček o kterých jsem nevěděla a ani nepodepsala,nyní nemá přísun peněz,tak hledá adrenalin s milenkama. Dnes jsem byla za právníkem,že bych se chtěla rozvést a řekl mi že jsou dluhy na půl že rozvod nic neřeší. Ty dluhy bych přežila,kdyby se šel léčit,ale ty jeho K...Y to se nedá odpustit. KDO MI PORADÍ JAK SE ROZVÉST?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2011 8:48 | alexandra

No přesně taková naivka jsem ve svém pokročilém věku byla.Teď mám dvě děti 1 a 6 let,výživné žádné,příjem poloviční,než manžel.Banky mi odmítají sdělit výši jeho půjček a kreditních karet - prý "bankovní tajemství",bez mého vědomí uzavřených.Vtipné,když dle zákona jsem za ně zodpovědná.Rozvádím se a k žádosti o majetk.vyrovnání (v tomto případě "dluhové" vyrovnání) zůstatky a výši závazků musím uvést.Manžel nekomunikuje,neplatí,vysmátý,s oudmu odložil o 7 měsíců výživné (3než dokončil soud jednání,2než ho poslal a nabyl právní moci,2 z rozhodnutí soudkyně - geniální)- 7 měsíců bez penále.Mne všichni o splátky nahánějí a ihned po měsíci platím pokuty.Do sociální pomoci nespadám,neboť mám "vysoký příjem" (s rodič.příspěvkem 15.500 Kč).Dům prodáváme,pokryje jen hypotéku (100%) a daň státu..Již nikdy manželství,toto jsem opravdu nevěděla,že je možné.Aby si partner bral bez vědomí druhého úvěry,když banky vidí na OP,že je ženatý.Stát mě a mé děti nechrání absolutně,jen šikanuje.Např.kvůli manželství jsem dostala první přídavky na děti až 5měsíců po odchodu od manžela.Protože 90dní po odchodu "nejste člověk" pro úřady.Kdybych s ním jen žila,jsem vysmátá.Tento stát dělá vše,aby rodina neexistovala.Dobrá,splním mu to.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 3. 2011 13:23 | Věra Chodilová

Oddlužení rodičů bylo schváleno před půl rokem. Běží bez problémů. Kčemu by došlo, kdyby se rodiče chtěli rozvést? Jde zažádat o nové oddlužení po rozvodu? Děkuji za odpověd.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2011 7:58 | David

A mě by teď zajímalo, jak je to všechno ve chvíli, kdy je rodina taková, že nejsou manželé, mají spolu dítě, žijí spolu v jedné domácnosti, řekněme relativně normální rodinka. On nasekal dluhy, ona také. Při pohledu na příjmy není ani jeden z nich svoje dluhy splácet, to znamená ani společně. Počítal jsem si to v kalkulačce a společně by teoreticky na osobní bankrot dosáhli, ale je to v tomto případě vůbec možné? Díky za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2010 20:52 | Petr

Já měl několikamilionové dluhy už když jsem se ženil. Mám proti nim sice nemovitost odpovídající hodnoty, stejně mě teď ale napadlo, jak je to v situaci, kdy dluhy pocházejí z doby před svatbou a dejme tomu se vymknou z rukou.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2010 15:11 | Lulu

Závazky, které některému z manželů nebo oběma manželům společně vznikly za trvání manželství, S VÝJIMKOU ZÁVAZKŮ týkajících se majetku, který náleží výhradně jednomu z nich, a závazků, jejichž rozsah přesahuje míru přiměřenou majetkovým poměrům manželů, které převzal jeden z nich BEZ SOUHLASU DRUHÉHO. § 144 Pokud není prokázán opak, má se za to, že majetek nabytý a závazky vzniklé za trvání manželství tvoří společné jmění manželů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 7. 2010 21:02 | Marto

OZ mluví trochu jinak - je tam klauzule o tom, že je vše společné, pokud se neprokáže jinak. Což je můj případ - už půl roku mám podanou žalobu na rozdělení SJM (tj. i mínusů), nebť moje drahá choť potopila celou rodinu a já jsem na to přišel náhodou. A nyní se snažím, aby na mě nepřišli exekutoři dva tři roky po rozvodu - ten jsem také podal. Pokud soud uzná moji žalobu, že dluhy patří manželce, mám pocit, že jsem z toho venku. Nebo ne?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2010 12:26 | Pavel

Věta: "Kdyby o něj (rozvod) jeden z manželů požádal před povolením osobního bankrotu a s partnerem by se nedohodl, jak si společný majetek i dluhy rozdělí, dostane automaticky polovinu dluhů, které nadělal nedisciplinovaný manžel." platí doslova? Pak by byl rozvod výhodný pro toho z manželů, který má vyšší příjmy - svou polovinu dluhů může splatit relativně rychle a má pokoj dřívě, než by tomu bylo při trvání manželství.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2010 11:08 | Petr

Ano vstupem do manželství se nerozlučně stáváte ekonomickou jednotkou. Aktiva a pasiva máte společně. Výjimky tvoří akorát dary a dědictví jednoho z manželů a samozřejmě majetek nabytý před svatbou.
Pokud je někdo taková naivka a tyto základní věci neví, neměl by se vůbec ženit/vdávat.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2010 9:05 | alfa

Pokud si dluhy nadělají oba manželé (hypotéka na společný domek), či o půjčce ví i druhý z manželů pak se ručení za dluh nedivím. Nicméně pokud si jeden nadělá dluhy (bez vědomí druhého, případně to ještě tají) tak to bude muset splácet ten druhý taky?. Logika v tom žádná není a každý si přece odpovídá sám za sebe!!!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vít Bárta

politik a podnikatel, ABL

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Vít Bárta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services