Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 290 komentářů)

3. 9. 2020 15:26 | Franta

Tuto bankovní instituci mohu jen nedoporučit. Několik let řádně splácím hypotéku a najednou přijde mail, že opakovaně evidují pozdní úhradu a že jim dlužím 4Kč. Volám, nelze se dovolat. Po několika hodinách úspěch a slečna na druhém konci drátu, že mi nemůže pomoci, že jí nefunguje systém a ať vše řeším přes mail. Třešnička na dortu je, že v závěru mailu píší, jak mě dávají do registru neplatičů. Do teď nevím, za co 4Kč jsou, prostě jsem je poslal. Ale z tohoto ústavu, který spolkl Wustenrot je mi zle a nelze, než hledat jinou banku.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 7. 2020 9:11 | Helena

Dobrý den a proč jste si nevyridil přímí úvěr na družstevní byt kde nemusíme platit poplatky a máte i odpocty do daní a také rozložení splátek až na 22 let. Dle vašich možnosti. Pokud chcete dalsi info volejte 775 342591
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 6. 2020 21:34 | František

S bankou problém nemám, používám na spoření jako druhý účet (hlavní u Equabank). Co mě mrzí je, že jsou zpoplatněny výběry z jiných bankomatů, přijde mi jako samozřejmost, že v dnešní době by to měla být služba ZDARMA. Druhá věc, která mě docela naštvala bylo, že při zapomenutí pinu (u Equabank stačí v internetovém bankovnictví kliknout na Zobrazit PIN) vám Moneta za vygenerování kopie vašeho pinu dá poplatek 100 korun. To je dle mého názoru v dnešní době nepřijatelné.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2020 11:29 | Tomáš

Samozrejme ze je to vzdy a pouze jen reklamni tah. 3,9% je fakt hodne malo. Nam se nakonec podarilo s pritelkyni dostat se na 4,4%, coz je opravdu velmi dobry urok na spotrebitelskou pujcku(druzstevni byt) 570t kc. Musel jsem se ale u banky uzavrit par dalsich zavazku, jako kreditni ucet ktery nestoji nic na poplatcich, tu kartu rostriham a vyhodim, stejne tak jako kontokorent, staci ho nevyuzit a take nestoji ani kc. A udelali jsme si pres Monetu i stavebko, o kterem jsme stejne uvazovali zalozit po koupi bytu na budouci rekonstrukci. Takze za me 4,4% pri dobe splaceni 8 let, 7054kc mesicne :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 2. 2020 12:08 | Zdenek

Pokracovami: varujte svoje deti pred temito pujckami. V reklame se to tvari jako banka, budi to dojem, ze kdyz u nich mate ucet, tak to nudouit pod lontrolou. Skutecnost je jina, budou Vam pujcovat klidne donekonecna dalsi a dalsi penize, i kdyz na uctu jasne vidi, ze prijmy zjevne nestaci ani na pokryti puvodniho uveru. Pujcuje se uver na splaceni uveru donekonecna. Realne uroky postupne rostou 10_12_14_16%. A o tom je tento byznys
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2020 15:38 | Zdenek

Ziskat uver u teto banky je velmi jednoduche. Nas mladej jich ziskal pet, prestoze nemel nijak extra prijmy. Vysledek je ten, ze jsme ho vyhodili z baralu a musi si zrusit trvaly pobyt, aby se rodice nemuseli bat exekutora. Jedina cesta, jak zabranit bankam v dalsim pujcovani je nahlasit ho jako dluznika do seznamu dluzniku. Za mych mladych let by banka nikomu bez rucitele 3/4mega nepujcila. Ty dnesni pujcky jsou jen o tom, jak chytit hejka na vysoky urok. Tak ted at si ho chytaji po meste, kdyz prisel i o praci jak si uzival pujcek.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2020 8:01 | Jula

Jenom ziram jaky věci se dejou, doopravdy bude asi lepší si dat peníze pod polštář at si banky zkrachujou
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2020 22:14

Tato banka nabízí půjčku 3,9%, ale je to jen jako u ostatních ústavů jen tah jak nalákat klienta. Když jsem se ptal proč mi nabízí půjčku za 9,90% a ne za 3,9%, tak paní řekla že všude je napsané OD.Takže 3,9% od Monety,4,8% od Equa,ČSOB,České spořitelny nedostanete ani náhodou. Všechny a bude to i u ostatních vám nabídnou mezi nejlíp 5,90 % a výše. Moje zkušenost.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 12. 2019 8:24 | Milan

Jsem totálně nespokojen s Bankou. Na muj podnikatelsky účet mi přišla fakturovana suma, jenže mi banka kvuli tomu v tu chvili blokla účet do doby nez se vse ověří. Během 2 dnů jsem vše dodal k ověření a dnes je to vice jak 3 týdny a stále to má Příslušný oddělení. Jak mam teda podle nich pokračovat v podnikání? 3. Tyden mi stojí podnik kvůli jejich měsíční kontrole. Nevim co dál prosím
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2019 15:06

Nabízený úrok je jenom jejich marketingový tah. Realita je úplně jiná ... se divím, že ty porovnávače jim to baští
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2019 14:56 | Bývalý klient

Splácet jsem úvěr bez jediného problému, splatil jsem. Po několika letech jsem chtěl využít nabídky necelých 4% procent úroků za úvěr. Se svou historií bez jediného škraloupu klikl jsem, vymodeloval částku a platby, potvrdil 3,9 úrok, vše vyplnil ... a ejhle - úrok přepočítali ?na 17%. Zloději to jsou, bez charakteru, pochopitelně jsem neakceptoval... nepozorný peněz chtivý človíček by mohl lehce odkliknout 17% ! Syn zkusil totéž, byl bez historie, nenápadně přepočetli urok na 12%. Jsou to ZLODĚJI LICHVAŘŠTÍ, bacha na ně !!!
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2019 18:08

No toto!!!! To je na román pro blbce co jsi půjči a pak pláčou..jste nečetl smlouvu? Tak tu neplivejte....
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2019 17:58

Úvěr se musí splácet! Tak na co jsi nasranej?
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2019 5:02 | Výběr z bankomatu

Právě jsem si byla nucena vybrat peníze z Moneta bankomatu na letišti ze zahraničního uctu a nauctovan mi byl poplatek 195kc. To jsem teda ještě neviděla! Opravdu česká mentalita se nezapře nikde!!! Nehoráznost!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2019 11:19 | JAn

Yajímalo by mě co znamená Blokace?? Koukam na internet banku a tam platba uveru co měla odejít je blokovaná.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2019 12:31 | Milan

Svata pravda. O vikendu jsem si zazadal o podnikatelsky uver,ktery mi byl schvalen. Vse pry zcela online. Byl mi automaticky zrizen i normalni ucet,ke kteremu mělo smskou priji heslo na aktivaci uctu a prihlaseni do IB. Jaky div : nic. Po chatu mi bylo sdeleno,ze ucet neni dohledatelny.A mam zi zavolat támhle a támhle.... Rekl jsem ne. Ja svoje povinnosti splnil,ted splnte ty sve. Penize na aktivaci jsem samozrejme poslal. Vysledek: uver je schvaleny,ale penize nikde. Z meho uctu penize na aktivaci toho jejich v cudu. Ucet ovsem urednice nemuze dohledat. Kolotoc... Ale uz pocatkem listopadu mi odejde prvni splatka z uveru. Toho,ktery nemam. Pryc od teto banky!!!!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2019 23:38 | Za mě O.K.

Přátelé, rada, čtěte pozorně podmínky, ceník atd. téhle banky, pak se nebudete divit. Já si stěžovat nemůžu. Účet založen a doklady odeslány on-line během pár minut. Na ofocení dokladů a obličeje nevidím nic špatného, když nejste přímo v bance. Zpracování a aktivace trvala pár dní, tak jsem volal na infolinku. Jako omluvu mi poslali 500 Kč. Po pěti platbách kartou jsem dostal do měsíce na účet i slibovaný bonus 1000 Kč. Na spořícím účtu mám úrok 2%. Hypotéku ani úvěr čerpat nechci, využil jsem jen výhodné nabídky. Takže: víc myslet a tím pádem míň naříkat! Na běžném účtu tady úrok není, tak ho mám u AirBank. Tam alespoň něco je. Ale spořící jinde lepší není.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2019 23:26 | Velice nasraný

Dobrý den. Při založení hypotéky jsou velice vstřícní, ale pak se chovají jako svině všech sviní. Po podpisu a uplynutí nějaké doby vybalí takové věci, že člověku zůstává rozum stát, dávají pokuty, při pokusu o domluvu reagují dost opožděně, prostě hrají na čas, aby z toho co nejvíc vytřískali. Když už Vás mají v hrsti, najednou se z nich stávají úhlavní nepřátelé. Takhle podobně se choval Hitler. Doufám, že s tímto přístupem tu dlouho fungovat nebudou. Lidičky, pozor na ně!!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2019 9:34 | TOM

Dobrý den, nápodobně! Pokusy o založení účtu selhávají po zaslání aktivačního poplatku na nový účet. Na infolince se vymlouvají na výpadek systému. Jen sbírají v dnešní době tolik ceněné informace - pro registraci je nutné nafotit svůj obličej a dále naskenovat dva doklady totožnosti. Co se s těmito informacemi dále děje je možné se jen domnívat. Moneta už opravdu NIKDY VÍCE!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 9. 2019 9:56 | Petr

s Monetou jsem ztratil cca 8 hodin čistého času,již u ní účet nechci.Akce založení spořicího účtu s 2%-založení přes internet.Po cca 1 hodině marné snahy zložit jsem šel na pobočku.Zde sděleno osobně nejde,pouze přes internet jinak pouze 1,2%).Doporučeno nejprve založit účet TOM.Cca 14 dní občas snaha založit účet TOM-strávíte plno času,občas Vás to vyhodí a začínáte opět od začátku,když dokončíte dostanete sdělění chyba je na naší straně,opakujte prosím znovu.Nechán vzkaz pro zavolání na telefon,nikdo se nezavolal,podán dotaz na email s popisem problému-odpověděno zkuste založit znovu.Opět cca 3 dny pokusu o založení se stejným výsledkem.Další odpověď-můžete založit nyní i na pobočce.Došel jsem na pobočku,zde mi chtějí založit účet.Dozvím se ale,že spořicí účet již má jenom 1,2% což nechci.Prolamované založení účtu za 3 minuty se protáhlo-řešení cca 3 týdny,vysledek nulový.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Aleš Řebíček

exministr a podnikatel, Slavia Praha

Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Aleš Řebíček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services