Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 290 komentářů)

2. 2. 2023 18:06 | Vs255

Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci, která se týká právě Monety. Moc Vám děkuji za Váš čas! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScga2NutnwEMzx0fSG4SHRHY4du0fK_8pU-_KpUhp3xSj-_Nw/viewform?usp=sf_link
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2022 19:10 | nikolv

Banku nedoporučuji. Měla u ní účet skoro 2 roky. Absolutně nesouhlasím s výrokem, že banka má silné zabezpečení účtu. Nedávno jsem byla okradena přes Vinted. Ano, zadala jsem číslo karty a přihlásila se k účtu, avšak zahraniční platbu jsem 3x v telefonu zrušila, zablokovala jsem kartu a i přes to platba odešla. Platba byla do zahraniční, takže jsem zaplatila ještě velký poplatek. Důvodem odchodu platby byla ne mnou provedená změna telefonního čísla (a to hned 2x) na který chodí 3D secure ověřovací kód. Podala jsem stížnost, avšak banka reagovala negativně. Dokonce ve vyjádření neuvedla všechny pravdivé informace. U banky nedoporučuji zakládat účet!
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2022 19:31 | Honza

Stačil mi pokus o založení úč tu elektronicky. Okamžitě chtěli aplikaci banky v mobilu. Jednak to nehodlám z důvodu bezpečnosti mít. Navíc ta aplikace je příšerná.
-11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2022 7:17

Ano, píšou konkrétní lidi, jenž s bankou mají konkrétní špatné zkušenosti. Přečtěte si další články recenzí. Uvidíte, že nikdo se záměrně nebaví psaním kritiky. Banka si dělá špatnou pověst sama a je třeba na to upozorňovat. Akceptujte druhé lidi a jejich zkušenosti prosím.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2022 7:09 | Dana

LIDÉ ČTĚTE! Okamžitě jsem zrušila účet a prevedla peníze jinam. PROČ?! MONETA JE PROLHANA BANKA !!! Koncem roku 2020 byla možnost získat 1000 kc při založení účtu.S dcerou jsme splnily všechny podmínky, ale slibenou částku jsme příští měsíc nedostaly.Ani další měsíce. Musela jsem 2 x zajít na pobočku záležitost pourgovat . Ignorace.Stejne tak dcera, která se částky dočkala až víc jako po půl roce. Za nepříjemnosti se banka rozhodně NEOMLOUVÁ. Na přepážce jsem podala stížnost, kterou jsme se zamestnancem napsali, ale bez reakce. Žádná odpověď, žádná sebereflexe, žádná omluva.
DALŠÍ HUSARSKÝ KOUSEK se jim povedl nedávno. Založila jsem si v červnu SPOŘICÍ ÚČET se 4,5% úrokem. Paní mne informovala o podmínkách a já se ptala na všechny podrobnosti, abych se vyvarovala případným oblíbeným kulisarnam. Opakovaně mi bylo potvrzeno, že stačí splnit 2 podmínky: příchozí min.castka 20000 měsíčně + 5 transakcí. Během měsíce jsem se ještě jednou byla v bance ujistit, zda podmínky plním správně. Tentokrát pán za přepážkou mi potvrdil opět tyto dvě podmínky. Na účtu jsem měla vyšší částku, kterou jsem chtěla zúročit. Jenže ejhle! Úroky se pripsaly jako u běžného účtu ( 3,5% ), na u spořícího. V Monete mi paní, která se mnou účet zakládala, zjistila ( vytelefonovala ), že jedna z podminek nebyla splněna. To byl duvod, proč jsem nedosahla na vyšší úrok. Konkrétně vadilo, že příchozí částka 20000 Kč byla na spořicí účet zaslána z běžného účtu, který v Monete mám zřízeny už nějakou dobu. Takže klient, kterému na běžný účet v bance přijde výplata, odešle částku na spořicí účet stejné banky, se dopouští nežádoucí transakce! Peníze z tohoto účtu nejsou totiž bance DOST !!! Ona chce peníze z jiného účtu. Banka se chová jako rozmazlené děcko. Takže... Musíte si založit účet v cizí bance,tam nechat poslat výplatu, aby jste splnili podmínku o které vás však zamestnanci NEINFORMUJÍ! Na tuto námitku mi paní odpověděla, že nejsou stroje a mohla jsem si podmínky pročíst na jejich stránkách. Uvažte, kdo po osobní schůzce, kde dostane informace z první ruky, přijde domů a čte nepřehledné únavné texty na stránkách bank?! Takže opět kulišárna na klienty, kteří bance svěří své peníze i důvěru. Druhý pokus, druhé zklamání. MONETA JE NAPROSTO NEDŮVĚRYHODNÁ A LSTIVÁ BANKA. NEDOPORUJI!!!
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2022 17:16 | HELENA

Zásadně se stavím proti falešným a pomluvným komentářům, že banka diskriminuje někoho kdo je z Evropské Unie či původem ze Slovenska. Dnes jsem osobně byla na pobočce v Prahe a založila jsem si osobní účet. Obsluhující personál velice milý, příjemný, žádný náznak, že bych byla cizinka nebo nějaká osoba II. kategorie z EU. Podotýkám, že v ČR mám pouze trvalý pobyt a jsem vdaná za Čecha, pokud to tak už někteří škatulkujete. Asi hodně záleží jak se chováte, zda nejste v dluzích, v exekucích a pod. na sociálních dávkách.
Banka nemá podmínku Vás jako nové klienty vzít, je to jejich dobré gesto a jako soukromý subjekt - podnikatel si může vybírat.
Proto tyhle komentáře píše někdo záměrně aby poškodil dobré jméno banky.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2022 23:29 | Klára

Mám obdobnou špatnou zkušenost z Prahy s panem Filipem Dobešem. Volal mi ohledně investice do dluhopisů a protože jsem byla v pracovní neschopnosti, navrhl mi, že přijde za mnou domů a osobně mi mi problematiku vysvětlí. Nevysvětlil nic nového, jen použil orientační pomůcku na webu banky. Investice provedl do dluhopisů. Sledovala jsem pak pohyb ceny a po 3 měsících už jsem nechtěla peníze ve fondech mít. Ztráta byla, ale s tím se asi musí u investic počítat. Co považuji za větší problém, že si budu muset dát tyto transakce do daňového přiznání. Nesplnila jsem test držet cenné papíry 3 roky ani objem v Kč, protože jsem prodala za víc než 100 tis. Kč. Bylo to se ztrátou a daň tedy neplatím ovšem musím příjem do přílohy daňového přiznání uvést. Na moji stížnost o nekvalifikovanosti poradců jsem dostala z Monety odpověď, že jsou pravidelně školení. Moneta mě převzala jako bývalou klientku Wustenrot. Účet v Monetě držím ve výši 10 Kč, abych měla přístup k těm dokladům o pohybu na účtě coby přílohy k daňovému přiznání.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2022 23:07 | Luke

Odejít od stabilní a kvalitní Uni, která neotravuje klienty kvůli každé kravině, respektuje své klienty a jejich přání k bance pro kterou budeš jen číslo, kterému se snaží prodat všechny produkty co mají kvůli pár korunám za založení účtu... přesně na takové cílí.. počítej že přecházíš od klidu do neustálé manipulace, navolávání, nabízení a nátlaku přijít na pobočku něco zakoupit.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 6. 2022 22:44 | Oleh

Dnes banka po 4 letech bezdůvodné mi zrušila účet. Pocházím z Uzbekistánu. Banka dlouhodobé známa svou diskriminaci vůči cizincům a lidem s pleti jinou než bílou.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2022 8:02 | Ladislav

V Uherském Hradišti v Monetě nabízí nesmyslné fondy, které jdou pořád dole, takže mě za 14 dní připravili o 8 tisic. Přímo pan Vágner O. Takže co mužů doporučit nedávejte teď peníze do žádných dluhopisů.Vzdy jsem byl s monetou spokojený až do doby kdy tam vzali tohoto člověka.!
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2022 13:47 | Petr

Nechápu k čemu je u Monety pojíštění schopnosti splácet. Platím si to a už asi 3 měsíc po sobě mi splátku neodložili.Hlavně ,že si to platim kvůli tomu abych si mol splátku odložit když potřebuju. Jednou se třeba opozdíte se splátkou a už na vás serou že si něco platíte.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2022 12:33 | Věra Martynková

Dobrý den.Uvažuji si u Monety založit běžný účet a odejít od Uni Credit Bank.Za založení nového účtu u Monety dostanu nějakou odměnu? Vím,že kolega tak získal 1000Kč.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 13:30 | Marie

Byla jsem dnes v bance na pobočce Anděl-Praha. Chtěla jsem si založit účet. Byla jsem ale nemile překvapena když po zkontrolovaní údajů z občanky, zaměstnankyně banky mi řekla ze účet mi založit nemůžou. Jsem občankou ČR a narodila jsem se na Slovensku. Důvod k zamítnuti? Místo narozeni. Zaměstnankyně banky (šepotem) mi to vysvětlila tak: že vedeni banky nepřeje si mezi novy klienty jinou klientelu než *opravdový* rodily čechy. Zažila jsem šok. Čtu zdejší komentáře o diskriminační a selektivní politice této banky : na bily a černý, čech a ne čech.. Nemyslela jsem si ze někdy zažiju podobnou zkušenost a budu vnímaná jako vyvrhel společnosti protože nepatřím mezi elitu narozených v ČR. Opravdu se to děje v Čechách, v 21 století? Mam se stydět ? Cítit se špinavou? Protože nejsem rasou vyvolených čistokrevných kdo může mít bank. učet?! Přístup této banky by mela posoudit Česka Národní Banka vydávající licenci této soukromé bankovní instituci jménem Moneta Bank. Která si mysli ze čistota české krve zaslouží byt oddělena od plevelu ostatních národnosti. Připomíná mi to dej který již lidstvo kdysi zažilo..
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 1:56

Jsem neni cech, budu rusit ucet dobrovolne, pro to ze banka hovaji jako Hitler k cizinum krery maji travly pobyt nepo pochazi v jinich statu EU, treba napsat do policii, ze tato banka je nacisstka a hovaji jako Hitler, treba tuto banku lisit licence CNB!!!
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 1:14 | Andre

Dnes v bance mi zamítli založit učet protože pocházím z Latvie ( pro ty kdo to neví, je to stát EU ). Na přepážce mi bylo sděleno že banka je pouze pro cechy! Konkrétněji : Pouze pro ty kdo se narodil v Čechách. Nic víc, nic min!
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 22:09 | A take je spatne ze Moneta je Visa karty

Pozor! Visa je spantny a nehchorshi planebny system pro zhijici v Evropske Unii, Visa je dobra spis pro zicici USA nevo Jizhni Anerice, protizhe system Visa je spis pro USA, kdysh mate platebni kartu Visa a cestuete do Spaneslaka nebo do Italie tak vas okradbou nekolik tisoc koroun, proto z zadnem pridape nedoporucuji system Visa kdys bydlite v EU... Jnom mastercard pro cestovani je to nejlepsi system a ne musite stratit tisicovky konvertace jestli mate Visa, pro EU jenom Mastercard a take pro vesmir a Turecko doporucuje jenom masercard
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 20:47 | Kocorek2

https://youtu.be/TZwDpwoWgiQ
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 20:44 | Kocourek

https://youtu.be/LjfO3pOqHkE
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 19:14 | Nejhorsi banka v CR

Moneta je nejhorsi banka v CR, odmita otevrit ucety cizincum krety ma trvaly pobyt, ptaji se kolik bude prijem a od kud budou penize, je to spatne, a take technicky spatne funguje banka, ztratil jsem platebni kartu prisel jsem na pobocku udelat novou kartu, tak byla chyba, z technickych duvodu nejde objednat novou tet, musim volat. Tak ze vsem doporuciji jit pryc z teto bance. Mam ucty take v Raffaisen a Bance Creditas a velice spokojen vsechno fungus kvalitne a profesionalne. Monetu nedoporucuji v zadnem pripade. Take nedoporucuji Fio, ve Fio bance spatne funguji okamzite platby, a blokuji platebni karty pro cestach napriklad v Turecko, nepo pri nakupech kryptomen, skusil nakupovat pres legalni ceskou smenarnu Bitstamp ale fio banka okamzite zablokovala platebni kartu musil, tak ze ve Fio bance u davno zrusil ucet take. Moneta a Fio je nejhorsi banky v CR
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2022 20:48 | Dm

Mam ucet 3 roky, vim ze spatne banka chova k cizincum, ktera na zaklade puvodu odmita zalozit ucet, bydlim v CR 20 let mam trvaly pobyt, minuly rok zkusila maminka zalozet ucet ale banka odmitla, maminka take ma trvaly pobyt. Ja bych zrusil ucet, ale zustanu, protoze, v bance mam bankovni identitu pres kterou jednoduche ziskam covid 19 pasy. A take mne se libi v bance internetove bankovnictvi a zlata gold karta za 169 korun mnesicne kreta ma nejlepsi cestivni pojisteni kdys cestuju spole s rodicu nebo pritelkine, v jinich bankach cestovne pojisteni jen pro jednu osobu, a take mam pojistine proti zneuziti a krades telefonu, tabletu, a take mam Priority Pass pro vstup do letisnich salonku. napridkad v bance Creditas nebo KB zlata karta stoi 200 korun mnesicne a nema pojisteni ztraty telofonu, tabletu, nema pojisteni kdysh cestuju s rodicu nebo pritelkyne, a nema PriorityPass v letisnich salonku.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/15

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dušan Kunovský

podnikatel, Central Group

Leszek Wronka

hudebník a podnikatel, Bontonland

Dušan Kunovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Leszek Wronka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services