Jak byste pomohli obětem letošních záplav?

Letošní povodně sice nebyly tak katastrofální jako ty v roce 1997, ale i tak způsobily velké škody. Přiměly vás záběry na vytopené domy poslat postiženým finanční nebo jiný dar? Napište, co si o povodních a pomoci obětem myslíte.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

20. 5. 2010 23:30 | baronfonlempl

Nikdy bych neposlal žádné "neziskové" organizaci ani kačku. Jsou to všechno zločinecké spolky, které tyjí z lidského soucitu a lidské hlouposti.
A rodině, které byl již mnohokrát vyplaven dům a oni to stále na stejném místě opravují, bych také nedal ani kačku, navíc bych je zbavil svéprávnosti.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2010 14:17 | Karel Horák

Vlastně tomu nerozumim.Hodně lidí zasílá finanční podporu,ale nejsem zcela přesvědčen o významu tohoto způsobu.Nejen,že poukáži na příspěvek paní Lenky.Navíc si troufám tak trochu zpochybnit počínání některých neziskově ziskových organizací.Všichni totiž moc dobře chápeme systém panující v naší vlasti.Zajisté dle vzoru naší vlády,zákonodárců a v neposlední řadě podnikatelů jejichž úmysly bývají povětšinou bělejší,než ten padlí sníh.Marně hledám kohokoliv,kdo by byl schopen zvednout zadnici ze svého pracně dobitého křesla a vyrazil sám osobně s dalšími,kteří se opravdu nebojí dobrosrdečné pomoci.Není nic jednoduššího,než vzít lopatu do ruky.Nač bojují vojáci,záchranáři o rozvodnu?Aby 40 000 domácností nepřišlo o elektřinu?A co ti zjevně zdraví muži mluvící v anketě do kamery.-"My jim věříme,musí nás zachránit?"-Lidi,ty kluci nemusí zhola nic.Musí jen umřít,jako mi všichni ostatní.Bohudík máme všichni na světě štěstí,ještě jsou mezi námi lidé dobrosrdeční.Uvědomující si zázrak žití.Ovšem nechtějte mi vysvětlit,že není zapotřebí bezplatné pomoci.Přijde-li opravdová katastrofa,my všichni zjistíme na co opravdu peníze jsou.Posléze možná poznáme důležitost vzájemné pomoci,sílu společnosti.SPOLEČNOSTI!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2010 10:22 | Lenka

Poslala jsem peníze na konto Adry. Je mi sympatická svým stylem pomoci. V televizi jsem viděla mapu záplavových oblastí, které pojišťovna nepojistí. V naší rodině se asi před půl rokem vedla vášnivá debata na toto téma. Nemohli jsem se shodnout, jestli z hrůzou čekat na další povodně a neustále opravovat své zničené domy nebo se odstěnovat. Chápu vztahy lidí k domům, které si postavili vlastníma rukama nebo bydleli celý život na tomto místě, ale ztotožnuji se spíše se stěhováním a v těchto oblastech nechat volnou přírodu, zelených ploch nám ubývá. Pak bych lidem státní pomoc vyplatila, ale na koupi bytu, domu, či pozemku v méně ryzikové oblasti.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Meda Mládková

sběratelka umění a podnikatelka

Jan Světlík

podnikatel, Vítkovice Holding

Meda Mládková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jan Světlík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services