Kde se bude od ledna nejvíce propouštět?

Eva Sovová | rubrika: Otázka dne | 11. 12. 2009 | 6 komentářů
Od ledna 2010 začnou počty nezaměstnaných v Česku dále narůstat. Oproti letošnímu poslednímu kvartálu bude i těžší sehnat práci. Vyplývá to z šetření společnosti Manpower. Víte, kde se bude od ledna nejvíce propouštět? Tipněte si a dozvíte se víc.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 12. 2009 18:54, jmhad

Ale to není jen zvýšení DPH,je tam i spotřební daň u piva,alkoholu,benzínu,cigaret a dalších.Už dnes zejí hospody prázdnotou a ten,kdo si vzal před rokem,v době dobrých tržeb půjčku,třeba k modernizaci podle nařízení EU, které má mnohdy svérázný výklad hygieniků,třeba tady v Šumperku,ten skončí.Pomocí měly být stravenky, které chtěla nedávno jedna partaj omezit.A tehdy pan Paroubek tehdy mlátil do stolu se slovy " To si mají pracující nosit z domova kastrůlky".Jenže oni si je nosí,protože za stravenky nakupují v marketech, doma si levněji uvaří a nesou s sebou do práce,pokud nějakou mají.A včera jsem viděl platit stravenkami v lékárně - Vemte si ještě bombón,ať je to za stovku a účetní nemá námitky.Vstupní náklady rostou a tržby klesají a řešení nikde.

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

15. 10. 2015 13:43 | Daladier YAZBEKC

Dobrý den, mám velkou rodinu, jsme dohromady pět, moje žena a tři dcery (6 let a 1 měsíc 14meses), mají také 8 roků starý. Stát mi dává nějaky pomoc(příspěvek)?
Dekuji za odpovet, Daladier YAZBEKC
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2009 0:04 | vladislav skalicky

počátek zkazy restaurací bylo zvýšení DPH odvodů nenasytnému státu za jídla kde potraviny u nákupu nesly 5 % DPH a u výstupu s přidanou hodnotou práce a energiíi a nájmů za 19 % . Přitom Práce , energie a nájmy byly též zatíženy daněmi. Rozdíl ceny mezi surovinami a uvařeným jídlem vzrostl další daní . To že stravenky berou téměř všechny prodejny je skandální zneužití účelu proč původně existovaly -- dodat teplý oběd pracujícím. Stát na stravenky doplácí z našich daní , lidé nakupují vše mimo obědů, staly se z nich oběživo a nejvíce získávají Sodex, a jiní tiskaři. Měly být dávno zrušeny - ale to už známe tu aféru o 100000 eu úplatku a bouchajícího Paroubka -- Kdyby se Paroubek měl vrátit do svého původního oboru ( byl v RAJ ) tak už by se neuživil -- myslím že nezaměstnaný Paroubek by nám určitě pohubl a i když by se mohl Petře paroubkové více líbit tak by tam nebyly ty prachy a určitě by mu zdrhla.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2009 16:29 | Hugo

Citace - jmhad / 12.12.2009 18:54

A včera jsem viděl platit stravenkami v lékárně
To nebyly stravenky, ale poukázky Flexi Pass, http://www.sodexo.cz/czcz/nase-sluzby/zamestnanecke-vyhody-darky/zamestnanecke-benefity/volny-cas/flexi-pass/flexi-pass.asp, které ještě některé firmy (např. Správa letišť) poměrně štědře rozdávají zaměstnancům.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2009 7:49 | Nox

jmhad: Zrovna to 1% na DPH bych nevidel jako takovy problem, uprime receno tyto sazby mohly byt uz davno, alespon se to jako kulate cislo lepe pocita. Prechod z 5 na 9% snizene DPH byl horsi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2009 18:54 | jmhad

Ale to není jen zvýšení DPH,je tam i spotřební daň u piva,alkoholu,benzínu,cigaret a dalších.Už dnes zejí hospody prázdnotou a ten,kdo si vzal před rokem,v době dobrých tržeb půjčku,třeba k modernizaci podle nařízení EU, které má mnohdy svérázný výklad hygieniků,třeba tady v Šumperku,ten skončí.Pomocí měly být stravenky, které chtěla nedávno jedna partaj omezit.A tehdy pan Paroubek tehdy mlátil do stolu se slovy " To si mají pracující nosit z domova kastrůlky".Jenže oni si je nosí,protože za stravenky nakupují v marketech, doma si levněji uvaří a nesou s sebou do práce,pokud nějakou mají.A včera jsem viděl platit stravenkami v lékárně - Vemte si ještě bombón,ať je to za stovku a účetní nemá námitky.Vstupní náklady rostou a tržby klesají a řešení nikde.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2009 13:10 | losnuevosvidentes

Vždyť se PS postarala, aby služby šly ke dnu - do bankrotu díky nenežrané DPH 19% od roku 2010 20%.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiřina Nepalová

podnikatelka, Renomia

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Jiřina Nepalová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services