Banky využily díru v zákoně, peníze vám pošlou pomaleji

Petr Kučera | rubrika: Jak na to | 25. 11. 2009 | 12 komentářů
Banky našly způsob, jak se vyhnout přísnějšímu zákonu, který od 1. listopadu v Česku nutí finanční ústavy k rychlejšímu převodu peněz.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 11. 2009 16:52, Jaryn

UniCredit je v současné době opravdu nejhorší banka.Od počátku je klient postaven do role prosebníka. Sám jsem takové jednání zažil jen u této banky a to na pobočce Bno,nám.Svobody.

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

27. 11. 2009 8:47

Elektronické příkazy jsou provedeny rychleji, protože zpomalili papírové? A o kolik to zrychlili (o den nebo o 10 milisekund?), třeba mají ještě rezervy... Toto zmíněnou banku spíš diskvalifikuje :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2009 10:07 | comment

Já jsem s UniCreditem zatím žádný podstatný problém neměl, a to tam mám účet skoro deset let. Asi máte smůlu na špatnou pobočku. Jinak zpomalení papírových příkazů mi vůbec nevadí, v životě jsem snad příkaz nedával na papíru, takže naopak vítám, že elektronicky zadané příkazy jsou teď provedené rychleji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2009 23:39 | pítrs

Píšete: " ... nepoužívejte peníze vůbec ... " Nepoužívat peníze v ČR nejde -> např. pokud žiji v ČR, tak stát po mně chce platit zdravotní pojištění a pod. / A také může platit rčení: kdo jinému jámu kopá, je u něj na brigádě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2009 16:54 | Draha

Mohu potvrdit,opravdu děs.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2009 16:52 | Jaryn

UniCredit je v současné době opravdu nejhorší banka.Od počátku je klient postaven do role prosebníka. Sám jsem takové jednání zažil jen u této banky a to na pobočce Bno,nám.Svobody.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2009 13:28

Citace - zřec / 25.11.2009 07:57

Chcete-li být svobodnější, nepoužívejte peníze vůbec, páč peníze jsou něčí dluhy a nikdy nevíte, kdy do nich spadnete jako do žumpy. Platí zde pravidlo, kdo jinému jámu kopá, sám do ní logicky spadnout musí.


Chápu, že u vás v bohnické léčebně, kde dožívíš, funguje výměnný obchod, ale v normálním světě to tak opravdu nejde.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2009 9:51 | Jana

Ne, zákon mluví jen o pracovních dnech. U ČS navíc nejde oproti dřívějšku od změnu - sice jste dřív "viděl" odepsání účtu hned o víkendu, ale ve skutečnosti peníze stejně odešly až v pondělí ráno. Tak jako u ostatních bank.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2009 9:44 | honza

Co takhle uzavřít smlouvu s dohodnutou protistranou o zaplacení nějaké tučné částky v určeném termínu s mastnou pokutou v případě nesplnění a pak poslat příkaz k převodu tak, aby byly naplněny podmínky zákona a zpoždění způsobila převádějící banka jak popsáno výše ? Než by pochopily, že je nutno se chovat jinak by to mohl být docela pěkný zdroj pro přilepšení rozpočtu....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2009 8:33 | Pavel

Od Poštovní spořitelny je to jasné porušení zákona, a v případě vzniké škody bych se neváhal soudit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2009 7:57 | zřec

Chcete-li být svobodnější, nepoužívejte peníze vůbec, páč peníze jsou něčí dluhy a nikdy nevíte, kdy do nich spadnete jako do žumpy. Platí zde pravidlo, kdo jinému jámu kopá, sám do ní logicky spadnout musí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2009 7:43 | MoB

To je přesně to, čemu se říká česká vych*anost :( Doufám, že za to ty banky dostanou od finančního arbitra přes prsty - tedy já u takové banky nejsem, ale kdybych byl, hned bych udělal převod a obratem ruky si stěžoval. Nechutné...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2009 7:08 | gapok

Dobrý den, mě osobně překvapilo, že Česká spořitelna přes víkend už neprovádí jednorázové příkazy přes interentbanking. Taky využila díru v zákoně?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Havel

advokát

Miroslava Němcová

politička

Jaroslav Havel
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Miroslava Němcová
ÚSPĚŠNOST
40,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services