Přestal vám otec dítěte platit alimenty? Jděte na policii.

Eva Sovová | rubrika: Jak na to | 8. 10. 2009 | 44 komentářů
Ženy, kterým bývalý muž neplatí na děti alimenty déle než půl roku, se mohou obrátit na policii. Podle zkušeností policistů každý čtvrtý dlužník raději výživné doplatí, než aby skončil u soudu. Chronický neplatič může skončit za mřížemi.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 1. 2012 17:10, Valerie Kozáková

Dobrý den, již rok čekám až otec syna zaplatí co mu přiřknul soud.Pokud jdete na policii povedený tatíček přinese složenku, kterou zaslal den před návštěvou policie na 50,-kč a policie to uzavře, že má snahu platit a já jsem zřejmě histerka co toho chudáka chce oškubat.Žila jsem v počtu třech dětí a má matka byla rozvedená,ale nepamatuji si, že by musela někdy přemýšlet,že bude muset podat trestní oznámení nebo mít nervy jestli dorazí složenka a bude moci něco koupit nebo ne.Otcové si za minulých dob nedovolili platbu opozdit o více dní natož nezaplatit.Tato doba nahrává pouze těmto živlům, protože vědí,že na ně nikdo nemůže a matko ty si poraď sama.Pak se ani nedivím, že z dětí rostou darebáci, protože i já mám občas pocit,že už je toho na mě moc a mám dny kdy ztrácím zájem o všechno hlavně před výplatou, kdy přemýšlím za co koupím rohlíky.Ovšem otec syna má každý den na hospodu a cigárka a jen se směje do obličeje.Dokud u nás budou takovéto zákony neočekávám ani jednu složenku do své schránky.Otec syna si myslí,že bych si za jeho peníze koupila něco pro sebe a proto neplatí-natruc.I kdyby byl nezaměstnaný jedno by mělo být na prvním místě a to dítě, já si na nemocenskou nemohu dovolit jít, jinak by jsme neměli za co žít a léčím se na onkologii a věřte, že je to někdy velmi silné kafe, ale tatínkové chudáčci marodí atd. Sestře její nyní již ivalidní exmanžel exekucí zasílá 78,-kč výživného - výsměch. A že nemá?Má prvotřídní rybářské náčiní,každý den sedí na rybách,jezdí si do zahraničí na závody,mobil má za 14tis-vždy každou novinku,která vyletí na trh atd. a toto se = český ivalidní důchodce co by platil, kdyby měl z čeho....výsměch dnešních zákonů pro normální lidi. A pokud na něj někdo vlítne? Všechno dostal darem, nic nekoupil...další výsměch.Otec mého syna rovněž přepsal auto na bratra-prý mu dlužil peníze, pozemek na dalšího bratra-prý mu rovněž dlužil peníze atd atd. A já pokud mám doma mikrovlnku mám jí dle sociálky prodat,protože si žiju v přepychu. Ake máme svobudu, tak na co si stěžovat.

+47
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 44 komentářů)

4. 10. 2020 22:42 | Karolina

Ahoj,mam vyzivne na syna exekucnim uradem,vyzivne berou otci z platu e ten umyslne obmesice marodi a výživné nemuze exe brat jelikoz ten vul si osvojil 4deti+ozenil se,neustale cerpa ocr na deti nebo nemocenskou na sebe,dle exe musim jen cekat nic vic.Poradi nekdo?Diky
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2019 13:55 | any

Dobrý den, ano můžete, pokud máte výživné určené soudem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 9. 2019 13:53 | any

Dobrý den, bohužel to musí být určeno soudem. Poté můžete jít na policii.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 3. 2019 18:33 | Tereza

Dobry den. Mohu mit dotaz? Kdyz byvali pritel,otec nasi nezletile dcery jiz pul roku neplati vyzivne a chtela bych podat trestni oznameni na policii. STACI MI NASE SPOLECNE DOMLUVENA,PODEPSANA DOHODA O VYSSI ALIMENTU KTERA MA MESICNE PLATIT. DOHODA OBSAHUJE VSECHNY RADNE POTREBNE INFORMACE S OVERENYMI PODPISY. U soudu jsem nebyli,dohodli jsme se mimo soudne. MOHU STIM NA POLICII,NEBO MAM SMULU KDYZ TO NENI URCENE SOUDNE ?? Dekuji za odpovedi a komentare.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2019 11:10 | Pavel

Naštěstí jsou pryč doby, kdy matky po rozvodu automaticky dostávaly děti do své výhradní péče. Autor tohoto článku však evidentně žije v 70.-80.letech minulého století. Oni jsou totiž i otcové, kteří mají děti ve své péči, neboť je spoustu matek, které se o děti neumějí nebo nechtějí postarat. Takže jsou i matky, které neplatí výživné. Tak jako je to u mě, kdy mám děti v péči a manželka nezaplatila výživné na děti již za 4 měsíce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2018 11:36

Je to varianta.Chlap se vetsinou oaj zmeni.Honza (mamotaza)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 1. 2018 11:29 | Honza

Mam dotaz!Mam syna v peci a jeho matka neplati soudem stanovene vyzivne.Ne ze by se ty penize nehodily.Delat mamotatu neni jednoduche.Ale byl bych radsi kdyby misto vymahani vyzivneho slo upravit nebo nejlepe zrusit soudne narizeny styk decka s matkou.Lze toho nejak dosahnout?Dekuji za radu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2017 13:34 | Anonym

Dobry den, Může ditě 18 let podat trestni oznameni za neplaceni alimentů?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 9. 2015 23:19 | Vena

Článek je to hezkej, plno rad pro ženy, ale co otec se synem který nedostává taky nic už šest let. Policie každých půl roku prošetřuje jestli je nějaká změna a soud si nechá každý rok doložit co jsem nedostal. K čemu tedy takovéhle články, rady, diskuze, aj., stejně vám nikdo nic nedá a musíte vyjít s tím co máte, i když je to jen invalidní důchod.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2015 10:16 | kateřina

Dobrý den, můžu mít dotaz ohledně alimentů? Je mi 22 let. V září si budu dodělávat maturitu. Jestli to nezvládnu :( Tak budu muset nastoupit znovu do školy, jelikož jen se základním vzděláním nechci zůstat. :( Vím, že sem si to trochu protáhla, dělala sem blbosti, ale lituji toho a již se snažím. Brigádně si přivydělávám. A chci pokračovat, něčeho dosáhnout ... Přesto můj otec dal k soudu, že sem mu soukromě a osobně sdělila, že již nehodlám studovat a dal k soudu zrušení alimentů. :( Jak se mám bránit? Chtěla bych, aby počkali s řešením do září. Až jak se uvidí s tou maturitou. Mě přišel pouze dopis od soudu, že se mám vyjádřit. Nevím jak jim to napsat. jsou nějaké rady, předlohy? Mám ještě šanci? Otec má na alimenty exekuci. Navíc když mi nyní alimenty zruší, tak padne celá exekuce? Mám totiž ještě mladší sestru. :( Aby vůbec ještě nějaké peníze od otce viděla :( Děkuji za Váš čas. Kateřina.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2015 7:16 | El

To je blbost, jděte rovnou na kriminálku a ne na měšťáky. Otec má platit 2500kč minulý rok zkoušel poslat třeba 600kč se vzkazem že jsou to alimenty za 3 měsíce a podobně pan vyšetřovatel na to koukal jako blázen že to fakt nemůže myslet vážně trestní oznámení bylo podáno. A pozor pokud je podáno a řízení je rozjeto musí zaplatit celou částku která mu byla oznámena. Jinak nelze stáhnout.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 9. 2014 16:41 | Ivana H

Dobrý den je mi 19let a matka mi neposílá alimenty žiju sama a studuju. Musim dát matce vědět že studuju dál? a jestli ano tak jakou fourmou? děkuju pište na email Ivana.1995@seznam.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 7. 2014 7:30 | marta

Ženský dejte jim dítě ať se staraj
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2014 1:11 | LUKÁŠ ŘÁDA

NIC JINÉHO SI NEZASLOUŽÍŠ,ŽIL JSEM S TEBOU A VÍM,ŽE SI DOST VYMÝŠLÍŠ A ŽE TI JDE JEN O PENÍZE.ŘÍKALA JSI MY ŽE JSI DVĚ TVOJE DĚTI OSVOJIL TAK ŽE JSI HO OBALAMUTILA A NASLIBOVALA A PAK JSI HO KOPLA NĚKAM JAKO MNE A DALŠÍ
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 2. 2014 4:54 | elisen

Je to strasny, jsou to sraci, co dodat a uklidnuju se tim ze bozi mlyny melou... Jsem momentalne v situaci kdy ex neplati na nase spolecne tri deti..nebyt moji maminky nemame kde bydlet ani co jist..dvojcatkum je teprve rok, takze pobiram prepychovy rod.prispevek v hodnote 3800. Clovek se snazi byt nad vodou,ale nekdy je to hruza. Hledam pritele..myslite ze najdu ke trem detem? Taky dalsi strana mince..clovek si preje deti, miluje je a kvuli jejich fotrum maji tezky zivot..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2013 20:20 | Kateřina

Mě je dvacet. V září mi skončil statut studenta, čili i povinnost mého "biologického otce" platit výživné. Respektive, nikdy jej ani neplatil. Mamka to neřešila, když jsem se narodila šla k soudu, kde "otci" určili měsíční výživné 400 Kč. Ani jednou, vážně ani jednou nezaplatil ani korunu. A mamce se kvůli čtyřem stovkám měsíčně po soudech běhat nechtělo. Jen co jsem dovršila 18 let, prostudovala jsme is veškeré informace a k soudu s požadavkem zpětného vymáhání a navýšení alimentů jsme šla sama. Výživné mi bylo navýšeno o 1.100 Kč, a mělo by být zpětně proplaceno po dobu dvou let. Suma sumárum, při dalším soudu byl vypočten dluh zhruba 55.000 Kč. Ale tatínek? Je nahlášený na městském úřadě, je nezaměstnaný a všichni jsou na něj krátcí. Byla na něj uložena vazba Ale "díky", pane Klaus a Vaše amnestie! V současnosti mi dluží 110.000. A myslím, že je neuvídím. :) Hough!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 9. 2013 17:15 | lucie

dobry den ,zajimalo by me jak postupovat v pripade ,ze otec je v cizine a prisly mu penize slozenkou muze penize vybrat dcera? co je k tomu potreba nebo jak to resit? dekuju.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2013 20:56 | Sandra Popelka

Dobry den,
co ale, kdyz Muz bydli v zahranici? Mam vubec nejakou moznost se dostat na vyzivne?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2013 10:30 | daniel novák

zavírání do vězení za neplacené alimenty je zhovadilost.většinou to nemá žádný účinek.jen dochází k tomu,že spousty takto odsouzených pak vyhrožují bývalé manželce a nikdo nemůže vědět,zda ty výhrůžky dotyčný dovede do konce.takový člověk s popsaným rejstříkem pak nemá už vůbec žádnou šanci najít zaměstnání a zpravidla takový člověk pak nemá co ztratit a může dojít k tomu nejhoršímu.taková žena by si měla nejdříve pořádně rozmyslet zda hnát bývalého k soudu,popřípadě jestli jí to stojí za případné problémy.znám podobný případ,kdy taková žena co dostala bývalýho do kriminálu za alimenty ted' má ze života peklo.nejhorší na tom je to že ted' platí řádně alimenty ,tak aby na něj znovu nikdo nemohl,za to ona prožívá doslova peklo na zemi.střídá bydlení i práci ale on si jí vždy najde.ted' říká že to byla hloupost dostat ho do vězení,místo aby mu tam spadl hřebínek,tak právě naopak je z něho ještě větší psycho.říkám to jen proto,aby žena nejdříve opravdu zvážila rizika.v žádném případě tady ty šmejdy co neplatí alimenty(přitom chodí ve značkovým oblečením,drahém autě apod.)neobhajuji, ale vězení neřeší tento problém,ba navíc ho zhoršuje.soudy pak v krajním případě mohou klidně řešit vraždu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2012 10:19 | Nika

Mluvíte mi z duše... Teoreticky to vypadá tak ejdnoduše - podá se trestní oznámení, případně exekuční příkaz a alimenty jsou najednou na světě :-). Hura! Vsichni jsme spokojení. Praxe je samozřejmě úplně jiná - tedy u těch otců, kteří v tom umějí chodit a vědí, co a jak.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Jan Hrušínský

herec a podnikatel

Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Hrušínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services