Druhotná platební neschopnost dusí firmy a zvyšuje nezaměstnanost

Eva Sovová | rubrika: Co se děje | 29. 9. 2009 | 3 komentáře
V Česku se roztáčí kolotoč druhotné platební neschopnosti firem. Podnikatelé platí faktury opožděně. Na špici dlužníků je stát. Nedostatek hotovosti vede až k propouštění. Hospodářská komora chce prosadit povinnou dvouměsíční splatnost faktur.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

17. 10. 2010 16:30 | Vladimir

Ziji jiz 6 let v Londyne.Mam zivnost na stavebni prace.Nyni jsem se vratil do Ceske rep.,nebot maminka vazne onemocnela.Jsem stavar,tak zkousim pracovat ve staveb.na zivnost v Ceske rep.V Londyne muj plat na zivnost,tesar na stavbe je 80000kc hrubeho,fa.pro kterou pracuji odvadi za mne dane a soc.a zdr.pojist.,vyplatu mam kazdy tyden. Zde v Ceske repub.,mam ma zivnost do 30000kc hrubeho,musim platit 3000kc soc. a zdr.poj. a dane.Fa v Ceske rep.Fa mne s klidem oznami,ze mne zaplati az za 3mesice?Takze tim mne vydiraji a ohrozuji moji zivnost,ale nikoho to neboli.Vratim se do Londyna ,protoze zde v Ceske republice se nehraje fer play.Je to hnus!Nemam slov!Co SLOVO ODPOVEDNOST?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2009 6:25 | Olda

Máte plnou pravdu!Jak bylo uvedeno největším dlužníkem je stát.Ale stát,přestože firmám dluží zcela nemorálně a drze vyžaduje po firmách placení daní,odvodů,DPH atd.i když sám jim právě peníze z kterých mají platit odvody dluží!!!Zaměstnanci dostávají opožděně výplaty nebo jsou propouštěni,ale stát se vší drzostí říká,každý se o sebe musí postarat sám.Tomu se říká demokratický stát?Kde to proboha žijeme a kdo nás to vede?A ještě je běžnou praxí,že dlužník při urgování platby řekne,ano Vaši fakturu vyřídíme přednostně,ale ponecháte nám za to 30 % z fakturace.To je právní stát?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2009 12:36 | jezevec

hospodářská komora řeší capiny. stačí přidat 4 řádky resp 5 řádků do zákona o PDU: 1) nezaplacená faktura není pro dlužníka daňovým nákladem 2) nezaplacené DPH nelze nárokovat jako odpočet 3) neobdržená úhrada není daňovým výnosem 4) neobdržené DPH se neodvádí státu a máte vyřešených 50% problémů
5) nezaplacená faktura se po termínu X nad termín splatnosti stává daňově neuznatelným nákladem, což však dlužníka nezbavuje povinnost fakturu uhradit výstavci
a máte po problémech.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Renáta Kadlecová

ředitelka Fondu pojištění vkladů

Andrej Babiš

podnikatel, Agrofert

Renáta Kadlecová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Andrej Babiš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services