Jaká jsou práva cestujících při zpoždění vlaku

Eva Sovová | rubrika: Jak na to | 21. 9. 2009 | 7 komentářů
Nová pravidla pro odškodnění cestujících při zpoždění vlaků se nejspíš v Česku odloží o pět let. Do té doby platí pravidla Českých drah. Ty nabízejí několik druhů odškodnění při zpoždění vlaku.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 9. 2009 7:25, jmhad

Pravidla existují ale problém návratek jízdného zůstává.Vezměme situaci,že přijede rychlík zpoždět o 70 minut a stovka cestujících bude chtít zpět návratek jízdného,popř.potvrzení o zpoždění k následném žádosti.Ten první cestující to vyřeší brzy,ten stý si třeba další hodinku počká.A bude mu to stát za to?To se vyplatí jen školní mládeži,která bude mít důvod k omluvení ze školy.Stejně tak si nedovedu představit jak cestující v noci hledá výpravčího ve stanici,která je řízena dálkově a kde nikdo odpovědný není.Ze strany ČD to bude chtít ještě další opatření v organizaci práce.

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

6. 2. 2018 15:47 | stano

Gdyz mam přestup na poviny vlak a ho nestyhnu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 7. 2016 10:09 | Mališová

12.7.2016 kolem 10 hod dopoledne jsem si koupila v Plzni jízdenku Plzeň - Žilina na 17.7. Jízdenka stála 544,- Kč. Pokladní mne ujistila, že je to přímý vlak Plzeň Žilina a jede v 7,24 hod. moje zděšení bylo, když jsem zjistila, že vlak v 7,24 jede z Prahy. Takže jízdenka propadla, musela jsem si koupit další za téměř 1100,- Kč.Pokladník (tentokrát muž) nám ještě zdělil, že jsme měli dostat jízdní řád na tuto trasu, který nám vytiskl. Protože jedu tak 1x ročně věřila jsem bohužel pokladní,měli by v pokladnách sedět profesionálové a ne amatéři jako 12.7. Kompenzace asi nehrozí, dráhy si vše zdůvodní,ale už vím,že je lepší 3x se zeptat, prověřovat,možná že by to vyšlo
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2015 8:59 | Jiří Kučera email.. Kujilo@seznam.cz

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat.Včera 18.12.2015 jsem jel vlakem Lovosic do Dvora Králové.V Lovosicích jsem si koupil jízdenku za 318 Kč.Požadal jsem prodavačka aby mě výtisky trasu po které mam ject.Byla to Lovosice,Praha,Pardubice,Dvůr Králové.Když jsem ale jel z Prahy do Pardubic průvodcí mi sdělil že jízdenka je neplatná protože skončila nějaká výlukách nebo co a tudíš musím doplatit dalšich 13 Kč nebo vystoupit v Kolíně byl jsem nucen tedy doplatit 13 Kč .Tohle mi připadá divné .to je jako když si koupím v restauraci oběd a když polovinu sním tak mi číšník zvedne cenu oběda.chci se zeptat.Je to normální .Dále plánovaná cesta byla z Lovosic odjezd v 7.58 a příjezd do Dvora Králové v 11.58.hod.Vzhledem k tomu že rychlíky z Prahy do Parbubic měl zpoždění tak jsem přijel do Dvora králové v 13.58 hodin. To je o dvě hodiny zpoždění .Na nádraží ve Dv.králové mě bylo sděleno že nemám na nic nárok..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2015 16:38 | kumbayo

Na trati 030 se pohybuji téměř denně více než tři roky. Denní zpoždění u spojů jsou běžně na pořadu dne u téměř každého z nich. Rozsah 5 - 15 minut normálka a často už jako odjezdové. O technickém stavu vlaků, kdy za jízdy upadnou dveře, shoří spojka, vysype se převodovka, zaseknou se pakny, ... je zbytečné psát! Normální je, že Vás ČD nechají při poruše vlaku stát na peróně v -15°C dvě hodiny při čekání na další spoj. O nějakém náhradním spoji nebo alespoň otevření čekárny na stanici si jen můžete nechat zdát. No, a teď tu máme výluku na této trati v trvání tři měsíce. Náhradní autobusové spoje, to je kapitola sama pro sebe, zrovna tak, jako určení jejich tras. ČD nějak zapomínají, že jejich vlaky také jezdí do zaměstnání, takže klidně odříznou Průmyslovou zónu-Jih v LBC od dostupného spojení. Ale nedejbože kdyby chtěl cestující doklad o zpoždění pro zaměstnavatele od těch jejich "pověřených osob"... Jeden by řekl, že se ČD od revoluce někam posunou. No, nestalo se!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2015 12:04 | skolanakorabe

V rámci zvyšování kvality služeb je nyní lhůta na vyřízení reklamace 90 dní,místo omlouváme se Vám se dočkáte sprchy paragrafů.Přepravce NEDOPORUČUJI Vážený zákazníku, dle Smluvních přepravních podmínek,část šestá,článek 247: Žádost o uplatnění práva z přepravní smlouvy jsou ČD povinny vyřídit a zpravit cestujícího o uznání nebo zamítnutí jeho požadavku do 3 měsíců 31 ode dne podání nebo doručení žádosti.
31 dle § 37 odst. 1 a odst. 2 písm. k) zákona č. 266/1994 Sb. o dráhách, ve znění pozdějších předpisů, dle §§ 2553 a 2569 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník a dle § 39 PŘ je stanovena lhůta pro vyřízení uplatněného práva z přepravní smlouvy odlišně od lhůt k vyřízení reklamací podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů
S pozdravem Ing.....(co se přes titul ani neumí omluvit)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 9. 2009 13:15 | bubla

Doporučuji cestu vlakem z Hradce Králové do Havlíčkova Brodu s přestupem ve stanici Pardubice - Rosice nad Labem, odjezd z HK v 7:31, ve Stéblové čekáte na zpožděný vlak od Pardubic a proto přijedete do přestupní stnice v 7:50, ale odjezd vlaku do Havlíčkova Brodu je v 7:48. Tak tam sedíte jak patník do 9:30, protože spoj už odjel. Když jedete opačně a vinou zpoždění vlaku přijedeto o jednu až dvě minuty po odjezdu vlaku na Hradec Králové a ptáte se, proč vlak nepočkal, když zpoždění vašeho vlaku bylo způsobeno čekáním na zpožděný vlak od Pardubic, dočkáte se krásné odpovědi personálu ČD zastávky Pardubice - Rosice nad Labem. Že nebudou prémie,když vlak odjede zpožděný a o co vám jde, vždyť za půl hodiny vám jede další vlak.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 9. 2009 7:25 | jmhad

Pravidla existují ale problém návratek jízdného zůstává.Vezměme situaci,že přijede rychlík zpoždět o 70 minut a stovka cestujících bude chtít zpět návratek jízdného,popř.potvrzení o zpoždění k následném žádosti.Ten první cestující to vyřeší brzy,ten stý si třeba další hodinku počká.A bude mu to stát za to?To se vyplatí jen školní mládeži,která bude mít důvod k omluvení ze školy.Stejně tak si nedovedu představit jak cestující v noci hledá výpravčího ve stanici,která je řízena dálkově a kde nikdo odpovědný není.Ze strany ČD to bude chtít ještě další opatření v organizaci práce.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dalibor Dědek

podnikatel

Daniel Beneš

manažer

Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services