Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Co se děje | 17. 9. 2009 | 6 komentářů
Tisíce nemocných včetně dětí se již přehouply přes ochranný limit, který je chrání před nadměrnými výdaji za zdravotní péči a léky. Několik lidí dostalo zpět částky v rozpětí 10 až 21 tisíc korun. Peníze zpět mohou dostat i ti, za které hradil poplatky kraj.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 9. 2009 23:35, Anton

V rámci onemocnění diabetes melitus mám postižený periferní nervový systém. Což se projevuje mimo jiné dvojitým viděním. Neurolog mi doporučil lék "Thioctacid 600 HR" který není hrazen ze zdravotního pojištění. Jenom náklady na tenhle lék mě měsíčně vycházejí na 469,- Kč. Když připočítám léky na srdíčko plus náklady na diabetes tak si kladu otázku, proč jsem celý život platil zdravotní pojištení? Hledal jsem náhradní řešení ale nenašel. Navíc se to ani nezapočítává do limitů 5000,-Kč Takže takhle to ve skutečnosti funguje, slušné slovo na to nelze nalézt a jako důchodce nemám finance nazbyt.
A pokud by autorka článku měla zájem tak ji můžu poskytnout odpověď ( blábol) ministerstva zdravotníctví na můj problém.

Reagovat

+17
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (6 komentářů)

17. 9. 2009 10:01 | Jan Novotný

Dobrý den. Děkuji za tento článek. Myslím si, že limity pro pacienty byly opravdu dobrým nápadem. Mohu potvrdit, že vracení poplatků funguje. I mě moje Zdravotní pojišťovna METAL- ALIANCE vrací nemalé peníze. Také mám možnost kdykoliv se podívat na svůj osobní účet pojištěnce. Mám neomezený přístup ke svým záznamům a to zcela zdarma! To všechno přes internetovou aplikaci - webovou samoobsluhu. Ta mi totiž umožňuje bezpečný přístup nejen k informacím o zdravotní péči, kterou si vykazují lékaři, ale i kolik jsem zaplatil za regulační poplatky a jaký příspěvek můžu ještě vyčerpat z fondu prevence. Jsem s pojišťovnou METAL - ALIANCE velice spokojený a mohu doporučit.. Honza
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

17. 9. 2009 16:54 | Luboš

Systém poplatků vč. ochranného limitu je chybný.V žádné zemi Evropy neplatí důchodci stejně jako pracující. Všude mají úlevy, většinou platí 50% proti pracujícím.(Německo, Rakousko) V Anglii důchodci neplatí nic. Strana, která chce zisky na úkor důchodců nemá budoucnost. Příklad chybného systému:Měl jsem nemocné zápěstí a při každé kontrole jsem musel platit 30Kč. Lékař si může dělat s pacientem co chce!
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

18. 9. 2009 8:05 | Anonym

Děkujeme zaměstnancům marketingového oddělení pojišťovny Metal-aliance za hodnotný PR příspěvek.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Novotný 17. 09. 2009 10:01)

27. 9. 2009 23:35 | Anton

V rámci onemocnění diabetes melitus mám postižený periferní nervový systém. Což se projevuje mimo jiné dvojitým viděním. Neurolog mi doporučil lék "Thioctacid 600 HR" který není hrazen ze zdravotního pojištění. Jenom náklady na tenhle lék mě měsíčně vycházejí na 469,- Kč. Když připočítám léky na srdíčko plus náklady na diabetes tak si kladu otázku, proč jsem celý život platil zdravotní pojištení? Hledal jsem náhradní řešení ale nenašel. Navíc se to ani nezapočítává do limitů 5000,-Kč Takže takhle to ve skutečnosti funguje, slušné slovo na to nelze nalézt a jako důchodce nemám finance nazbyt. A pokud by autorka článku měla zájem tak ji můžu poskytnout odpověď ( blábol) ministerstva zdravotníctví na můj problém.
Reagovat | Citovat

+17
Líbí
Nelíbí

30. 1. 2012 16:15

To jste na tom ještě dobře, právě jsem za Thioctacid zaplatil Kč 838,-- za jedno balení.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Anton 27. 09. 2009 23:35)

9. 8. 2014 0:15 | Milan

Dá se někde zjistit seznam nejlevnějších léků? Když se nezapočítávají doplatky celé, tak je to trochu problematické si něco zkontrolovat. Děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Zakoupené členství
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, zakoupila jsem si členství ve fitness clubu 24.11. a první cvičení mělo být zahájeno 1.12. Na cvičení jsem se dostavila s žádostí, aby moje členství bylo stornováno, z důvodu neočekáváné nestandardní... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kuba

politik

Linda Vavříková

podnikatelka, Allegria

Martin Kuba
ÚSPĚŠNOST
54,55 %

z 11 duelů
Linda Vavříková
ÚSPĚŠNOST
99,13 %

z 115 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Fondy smíšené/balancované, Makroekonomická rovnováha, Hmotný investiční majetek dlouhodobé povahy, mobilní operátoři, podílové fondy, eet, ivnestice, fayn, kampeličky, zákon proti praní špinavých peněz, břidlicový plyn, růst nezaměstnanosti, Krátký prodej, Freddie Mac, Eurogroup, částečné odbytné, obyvatel, inkasní příkaz

4Z14116, 4A06153, 4T94161, 9A91141, 4AC7447

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK