Diskuze - ISČS Eurotrend

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 44 komentářů)

10. 3. 2005 22:45 | kerensky

Správce tohoto fondu bohužel aktivně pracovat se zajištěním nezačne. Ptal jsem se ISČS nedávno na tuto záležitost a jediné, co se mi dostalo, byla velmi teoretická odpověď, že "míra zajištění fondu se bude v průběhu roku měnit." Jinými slovy, vše bude tak jak doposud a vy máte před sebou několik let ztrát způsobených rostoucí korunou. Po této šalamounské odpovědi jsem snížil svou účast v tomto fondu o více než 50 procent a mám v úmyslu v tom pokračovat. Taky mě napadlo, zda-li nezajištění fondu není náhodou porušení povinnosti správce fondu, který má povinnost postupovat s odbornou péčí. Poslední dobou dokonce uvažuji, že bych se se žádostí o stanovisko obrátil na Komisi pro cenné papíry...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2005 21:21 | hopkins entony

Chtěl bych se jen zeptat,kde berete takto aktuální info(global se začal nedávno zajišťovat).Všude kde se pídím o informacích o fondech,jsou údaje ne zrovna moc aktuální.Třeba složení akcií sporotrendu aj..Nejnovější mám k 28.1.!A to mi je zaslala včera sama spořka.Je možno to někde najít?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 3. 2005 8:52 | Luky

Pokud správce fondu nezačne aktivně pracovat se zajištěním proti kurzovým rozdílům hlavně proti Libře a Euru tak bude tento fond ztracen. Globaltrend se začal nedávno zajištovat a je to znát hned na výkonnosti. Uvědomte si, že britská Libra ztratila za poslední roky desítky procent !!!. Kdyby tento fond byl zajištěn jeho kurz by se pohyboval o desítky procent výše !!! To stojí za zamyšlení ne ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2005 8:38 | MartinA

Jen by mě zajímalo, co má znamenat to "nejbonitnější" ve specifikaci druhu akcií v portfoliu fondu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2004 8:47

Jen doufam, ze je spravce tohoto fondu motivovan vzestupem hodnoty a ne naopak. Na zaklade mych dosavadnich zkusenosti hlasuji v kategorii "nespokojen"
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2004 21:35

Výkon tohoto fondu, jehož jsem bohužel podílníkem, mne velmi zklamal. Přestože po událostech v Madridu došlo k propadu na evropských burzách, to co dokázali obchodníci tohoto fondu, vedlo k poklesu ceny PL o 6,82% z hodnoty 0,5113 Kč dne 5. 3. 04 na 0,4761 dne 25. 3. A to přestože Index na "euro" burze opět stoupl za poslední týden asi o 3,5%!!!! Tedy výkonnost fondu a manažera jako hrom! Vůbec si nedovedl poradit s poklesem burzy a vypadá, že tak špatně hospodaří s penězi podílníků i po opětném vzestupu burzy. Obchodníci fondu by měli výrazně zlepšit svoji práci, v opačném případě by se mohli dočkat v budoucnu s prudkým poklesem investic a zájmu o jejich práci!! Viz 90% nespokojených hlasujících vpravo!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2003 14:53 | niznys

Myslíte že už je čas začít znovu sázet na západoevropské trhy? Uvažuji o tom.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 3. 2003 12:17 | Gus

No nevím, jsem podílník a jsem hodně nespokojený s kvalitou portfolio manažera, ale takováto slova? Proč?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 3. 2003 11:48

Vážení přátelé, tento fond je podvod
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2002 17:15 | Barry

Máte pravdu, v dnešní nejisté době může být hůř velmi jednoduše...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2002 17:06 | janasv

to bych teda rozhodne netvrdila, navic minimalne tretinu z ty ztraty ma na svedomi posilujici koruna - i kdyby se cena akcii v portfoliu ani nehnula no a mozny je vsechno, uvazovala, jsem, jestli tam neco neprisypat, ale v hlave mam porad ulozeno, jak nam ve skole na kursech akciovych trhu pan Musilek rikal nikdy si nemyslete, ze uz to nemuze byt horsi - muze!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2002 15:06 | TGP

No ono při mínus 40 procentech za rok snad už ani víc ztratit nejde, ne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2005 12:07 | Fana

Hóplo to pěkně, teď bude dlouhá rovinka.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2005 16:18 | Skokan

Konečně pohyb,zůstal tu ještě někdo?
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2005 10:17 | Mirka

A co ČSOB stredoevropský?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2005 11:50 | Speedy

Ano, deklarovaná teritoriální alokace (a nejen ta) akcií je poněkud rozdílná, jak píšete. Tady však bylo hlavním téma a na co jsem reagoval otázka zajištění. Nevím, jak nyní je v podkladech ten který fond klientům u ISČS představován a jak je zde hovořeno o zajištění. Něco jsem už v jejich posledních materiálech tuhle zahlédl a konkrétní fondy si ale nepamatuji. Tehdy však o něco dříve, když jsem řešil s částí prašulí kam fondově i "do ciziny" a se zajištěním, tak ČSOB Akciový mix byl prakticky jediný pro mne únosný (s vědomím, že část portfolia byla a asi i dnes je též v českých akciích). Jinak mám změněný nick.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2005 11:26 | Boucek Antonin

Nevim, pane Koldo, ale rozdil mezi Eurotrendem a CSOB Akciovym mixem je, ze v Akciovem mixu mohou byt prakticky jakekoliv akcie, zatimco v Eurotrendu jsou pouze akcie evropske z indexu Eurostoxx 50. Pro nekoho to muze byt vyhoda, pro nekoho nevyhoda, pro mne je to vsak celkem dulezity rozdil. Jde o to, spolehate-li vice na investicni vkus portfoliomanazera anebo Vas. Totez plati samozrejme i pro kurzove zajisteni.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2005 0:52 | kerensky

Musím s Vámi jen souhlasit. Pokud se tyce me, dluhopisy a penezni trh ISCS jde. Ale nepochopim, jak tak velka financni skupina s tak velkym zazemim pripusti, aby jeji akciovy fond (mam na mysli Eurotrend) patril kvuli takove skolacke chybe jako je vcasne nezajisteni fondu k nejhorsim v CR.I ja proto uvazuji o tom, ze prevedu akciovou slozku portfolia jinam.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 3. 2005 8:23 | Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř)

Je třeba si také položit všetečnou otázku, do jaké míry je v ISČS u fondů (v různé míře dle charakteristiky fondu) spořitelní aktivní správce porfolia vůbec ještě funkční! Dovedu si docela dobře představit, že v honbě za mamonem proozních úspor zdejší mateřská společnost otěže předala už dávno pro "cizí" akcie někam do Vídně a, cha, chááá, tam se přece proti euru zajišťovat nemusí. A na nějakým bémiš hejlovi odsud přece erste nesejde. Tak to pochopte, přece. Já jsem, jako jisté východisko, už před delším čase raději přešel ke konkurenci ČSOB Akciový mix, ten zajištění jasně v nabidkách svým klientům deklaroval. To, co spořitelně dosud vždy šlo, byly dluhopisy a SPP, s akciemi nemastná neslanost nebo přímo ostuda. Proto i tak oslavovaný ISČS Sporotrend svého skutečného potenciálu za poslední rok nevyužil a příležitost se už obvykle neopakuje.
Lépe se s ISČS rozloučit co nejdříve, tak jak jsem to radikálně a s celou (dle mne ničemně prohnilou) finanční skupinou České spořitelny udělal i já.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 3. 2005 7:30 | camvandyk

Bohužel aktuální portfolio u fondů je dostupné pouze s měsíčním zpožděním. Co se týče zajištění ISČS tuto informaci nechce moc poskytovat. Jediná informace o zajištění je k dispozici v pololetní výroční zprávě vždy k 30.6. a 31.12., kde je uvedena přesná měnová struktura včetně procentuálního zajištění na webových stránkách ISČS. V poslední výroční zprávě, kterou jsem četl k 30.6.2004 vyplývá, že fond nebyl k tomuto datu zajištěn vůbec !!! Takže doporučuji pokud koruna trochu oslabí a akcie moc nepropadnou /což většinou tak bývá/ hned prodat.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Markéta Šichtařová

ekonomka

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Markéta Šichtařová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 4 duelů
×
Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
80,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services