Peníze, které vám dá stát: Sociální příplatek

Sociální příplatek je určen rodičům, kteří mají nezaopatřené děti. Podmínkou je příjem rodiny do dvojnásobku životního minima. Pro posouzení nároku na dávku se musí dokládat příjmy rodiny každé čtvrtletí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 10. 2013 10:28, Vlaďka

Dobrý den je to hrozné. Jsem 4 roky rozvedená děti jsou ve střídavé péči,exmanžel nedal souhlas k mému pobírání dávek na děti takže nepobírám absolutně nic , žádné dávky ani přídavky na děti kromě mzdy od zaměstnavatele která je 10500 korun a někdy pouze 9000 korun. Splácím vlastní bydlení 8500 korun měsíčně a kromě toho stále čelím exmanželově obžalobě že usiluje o svěření dětí do výhradní péče již 2 roky a exmanželse představuje 7500 korun měsíčně alimentů.Pomáhají mi finančně rodiče se sestrou a přítel. Držím se statečně a od státu neberu nic avšak nárok prý nemám na nic jelikož nejsem samoživitelka nýbrž solo rodič. Do práce chodím od půl osmé do čtyř vozím děti do školy a ze školy autem sama potřebuji příspěvky na obědy na kroužky na děti ale sociálka neporadí-mlčí. Já sama osobně přežívám s jídlem jednoho talíře polévky a s kávou denně obrovsky šetřím sama na sobě ale jinak se to při mém příjmu prostě udělat asi nedá,nikoho to nezajímá že exmanžel nechce platit alimenty tak se raději soudí dokola a že mne náklady za právníka velmi vadí ignoruje a ještě se mi směje do očí se slovy "že ho to nezajímá". Přitom exmanžel má měsíční příjem 25000korun. Ano v dnešní době žena, která zůstane sama (ne vlastní vinou) s dvěmi dětmi (stáří osm a šest let)je považována za blbou a opravdu nikoho jako solo rodička nezajímá jak mám obíhat úřady při své časové vytíženosti? Jaké dávky od státu pro mne vlastně vůbec připadají v úvahu? (Právě teď mám platit 30 000 na uhlí na zimu které ještě nemám ani objednané a také musím koupit nové čerpadlo do domácí vodárny a to je investice 20 000 abychom vůbec měli vodu.)děkui

+32
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

19. 2. 2017 21:59 | Pavla

Ziji sama z invalidniho duchodu se zdravotne postizenym synem ktery studuje stredni skolu. Mame narok na socialni priplatek?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2016 5:25 | Katerins

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zdali mám ještě nárok na nějaký přispěje kdys manzel je ve výkonu trestu pobytem mateřskou která činí 7500, manzel me psal ze mám zajít nasocialku a požádat si o přídavky .ale žijí s taškou a sestrou s jejím přítelem a Máme tu taťkovi rodiče. Dávám mému otci 1500 na to abych tu mohla bydlet podobu co manzel je ve výkonu trestu děkuji za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2016 23:42 | Rita

MOC Vam držím vsechny palce a pěsti co mam, at se vse zlepší ....vim dobre o čem mluvíte, mam střídavku peci a kluky 14 a 10..., alimenty 1250.... Nájem 10000, výplata kolem 13000...je smutné, ze jsme znevýhodněným před rodiči, co vubec nepracují ... Také nestíhám obíhat úřady !!! Příspěvek na bydlení mi rok utíkal .... Nestihla jsrm se v novém bytě přihlásit ani k trvalému pobytu... Az posléze na neschopence ....a stejne to nestačí, dávky jsou vyplaceny pozdě , nedoplatky a dluhy se hromadí ....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2016 15:45 | Veronika

Dobrý den sem samo zivytelka mam dvouleté dítě ridicak 3800, alimenti 2000 jediný příjem který mam bydlím v najemnim bytě ,Najem1600,elektrika 2500voda 700. Na socialce me řekli ze mu dají 6100takze pro me a dítě zůstane 1300 na celý mesis na jídlo a potřeby neni to neaka blbost zda se mi to hodně málo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2014 9:00

Dobrý den sem sano zivytelka a mam 2 deti a Sociální příplatek vubec neberu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 10. 2013 10:28 | Vlaďka

Dobrý den je to hrozné. Jsem 4 roky rozvedená děti jsou ve střídavé péči,exmanžel nedal souhlas k mému pobírání dávek na děti takže nepobírám absolutně nic , žádné dávky ani přídavky na děti kromě mzdy od zaměstnavatele která je 10500 korun a někdy pouze 9000 korun. Splácím vlastní bydlení 8500 korun měsíčně a kromě toho stále čelím exmanželově obžalobě že usiluje o svěření dětí do výhradní péče již 2 roky a exmanželse představuje 7500 korun měsíčně alimentů.Pomáhají mi finančně rodiče se sestrou a přítel. Držím se statečně a od státu neberu nic avšak nárok prý nemám na nic jelikož nejsem samoživitelka nýbrž solo rodič. Do práce chodím od půl osmé do čtyř vozím děti do školy a ze školy autem sama potřebuji příspěvky na obědy na kroužky na děti ale sociálka neporadí-mlčí. Já sama osobně přežívám s jídlem jednoho talíře polévky a s kávou denně obrovsky šetřím sama na sobě ale jinak se to při mém příjmu prostě udělat asi nedá,nikoho to nezajímá že exmanžel nechce platit alimenty tak se raději soudí dokola a že mne náklady za právníka velmi vadí ignoruje a ještě se mi směje do očí se slovy "že ho to nezajímá". Přitom exmanžel má měsíční příjem 25000korun. Ano v dnešní době žena, která zůstane sama (ne vlastní vinou) s dvěmi dětmi (stáří osm a šest let)je považována za blbou a opravdu nikoho jako solo rodička nezajímá jak mám obíhat úřady při své časové vytíženosti? Jaké dávky od státu pro mne vlastně vůbec připadají v úvahu? (Právě teď mám platit 30 000 na uhlí na zimu které ještě nemám ani objednané a také musím koupit nové čerpadlo do domácí vodárny a to je investice 20 000 abychom vůbec měli vodu.)děkui
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Meda Mládková

sběratelka umění a podnikatelka

Vladimír Franz

umělec

Meda Mládková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Vladimír Franz
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services