Při ztrátě práce jděte nejdřív do banky vyřešit dluhy

Eva Sovová | rubrika: Jak na to | 12. 5. 2009 | 6 komentářů
Pokud dostanete výpověď a máte dluhy, jděte nejdříve do banky, radí odborníci na dluhové poradenství. Dá se tím předejít situaci, kdy nezaměstnanému dojdou peníze a nebude moci splácet úvěry.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 5. 2009 12:27, Luboš

Banky jsou zloději, kteří okradou každého a to i toho, kdo u nich uloží peníze. A zadlužit se u bank znamená, že člověk je vydán na pospas jejich lichvě.

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

15. 12. 2020 18:23 | Lenka

Já v bance byla než jsem dostala výpověd, řekla sem jim že jsem vážně onemocněla, nepomohli, prý si musím zajistit finance aby platila moje závazky, nyní jsem na úp a bojím se že nebudu mít na splátky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2018 17:07 | Pavla

Když jsem vedena na úřadu prace a pobiram podporu plati za me up exekuci tvrdí mi ze ano.Je to pravda
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2016 23:53 | Franta

Je to tak no, žádná banka nepočká, jak všude píšou. Všude jenom jediná otázka : kdy zaplatíte. Někde jsem v minulosti platil z důvodu chudoby snížené splátky a stejně mi to v konečné fázi po 3 měsících zesplatnili a dali k soudu. Tohle kdybych věděl hned, tak si za ty peníze alespoň užiji svobodného života před exekucí. Bohužel jsem jim za ty 3 měsíce narval 1 celou výplatu a výsledek = 0. Dopadlo to stejně, jako kdybych za ty 3 měsíce nezaplatil ani halíř !!! Měl jsem 1x v životě za těch 20 táců letět aspoň k moři. Teď už s exekucí na krku poletím ledatak doPrčic.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 4. 2010 23:12 | Dáša

neznám žádnou banku,která by byla ochotná se vámi domluvit.citi bank mi udělala restruktualizaci účtu úvětu celkem na 200tis. ze 6500,kč měs. na 18000 kč! přišla jsem o práci kvůli krizi nic je nezajímá.ted ji mám já,ale přišel o práci zase manžel.máme jeden příjem 13000,kč nájem s elektřinou je 8200,kč.12letou dceru a do práce dojíždět za 80,kč denně krát 21 to jest to je téměř 1400,kč měsíčně.tak z čeho platit dluhy,svoje dítě nenecháte umřít hlady, kdy podmínkou,aby mohl člověk pracovat je,že také musí jíst.moc ráda bych svoje závazky zaplatila,ale jak?navíc banky vám připočítávají nehorázné ankce apod.žádný důvod pro ně neexistuje.nic je nezajímá.telefonicky vás psychicky týrají a vydírají,radí,že si máte pujčit....je to celosvětový problém,ale oni to neřeší oni vás zadlužují ještě víc.jak je to s pracovními místy všichni víme a jak se jedná s dělníky víme taky....tomu říkám hyenismus.hlavně že dál nabízí pujčky s tkzv. zvýhodněným úrokem,!vždyt je to lichva posvěcená státem!kdyby si totiž běžný dělní mohl ze svého příjmu šetřit tak nepotřebuje půjčky.ale na to co dnes stojí nájem jídlo a běžné potřeby jako cestovné, oblečení boty a vzdělávání tak to ze skutečného průměrného rodinného příjmu 22tis měsíčně,což ted díky obrovskému počtu nezaměstnaných většina dělnických lidí ani nemá,si těžko může šetřit,spořit a ještě si platit nějaké živ. pojištění.počítejte sami
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2009 19:28 | Hana

Není pravda, že se banka chce domluvit. Měli jsme auto na úvěr. Po nehodě, kdy bylo auto totálně zničeno banka úvěr stornovala a chtěla buď doplatit celou zbývající částku hned nebo navrhla uznání dluhu s navýšenými splátkami. Nezajímalo je, že dlužník leží na JIP a čeká ho několikaměsíční léčení. Takže už nevěřím, že se s vámi banka domluví.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2009 12:27 | Luboš

Banky jsou zloději, kteří okradou každého a to i toho, kdo u nich uloží peníze. A zadlužit se u bank znamená, že člověk je vydán na pospas jejich lichvě.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Eva Jiřičná

architektka

Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Eva Jiřičná
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services