Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Otázka dne | 10. 4. 2009 | 4 komentáře
Počet zaměstnanců, kteří pracují bez pracovní smlouvy a sociálního zabezpečení, ve světě prudce roste. Vyplývá to ze světových analýz. Víte, kolik lidí nemá od zaměstnavatele pracovní smlouvu? Tipněte si a dozvíte se víc.

11. 4. 2009 7:49 | malý had

Tak jsem zase v testu neuspěl,nějak jsem přehlédl,že se jedná o celý svět,tedy i rozvojový,kde pojem pracovní smlouva je něco nepřirozeného.Já to bral podle podle České republiky,kde je vyšší vědomí a kde je to v průměru zhruba tak pětina.V Praze pochopitelně méně,jinde ale zcela běžná kombinace prácek a práce na černo.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

11. 4. 2009 13:53 | Mikeš

Bez smlouvy, tedy na černo může být zaměstnán jen člověk, který něco umí, nikoli lempl z kanceláře. Ten obvykle nezvládá ani přibití hřebíčku do zdiva. Proto tolik poviku a závisti. Státního šimla, vykonávajícího virtuální práci nechce kromě státu nikdo. I za korunu je drahý.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

11. 4. 2009 20:14 | arpad

stát chce po nás na daních ,sociálním,cca 39% to je za to že pronás nic neudělá docela pěkný výpalný.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 5. 2009 15:07 | novotná

Pro mě to není nic neobvyklého. Když jsem odešla ze státní firmy do soukromé - hotel, penzion nebo restaurace, tak jsem nikdy neměla pracovní smlouvu, která by opravdu kryla mé výdělky. Nelíbilo se mi to, ale v tomto oboru to bylo a je zcela normální. Měla jsem vždy tak 8.-10. tisíc na smlouvu a zbytek na ruku. Někdy ten zbytek byl pořádně velký, ale dala bych přednost řádné pracovní smlouvě, ale bohužel se to tak nedělá.... Když jsem byla nemocná nebo na dovolené, tak se to samozřějmě počítalo jen z té oficiální smlouvy. Z tohoto oboru jsem odešla také i proto, když mí kolegofvé začali odcházet do důchodu a ten se jim vypočítal jen z oficiálně přiznaného výdělku, tedy i často jen z minimální mzdy. Jak velký mohl být si umíte představit. Proto jsem okolo padesátky začla hledat firmu, která to nepraktikovala, chvíli to trvalo, ale podařilo se a teď mám vše legálně na smlouvu. Protože se nechci dožít malinkatého důchodu, protože za mě majitel nechtěl platit daně, sociální a zdravotní a proto se peníze dělily na A /oficiální plat na smlouvě/ a na B /na ruku/. Pro každého, kdo v Čechách pracuje v pohostinství a cestovním ruchu nic neobvyklého. A je jedno, zda-li majitel je Čech nebo cizinec, praktikují to stejně.
Novotná
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Chrenek

podnikatel, Moravia Steel

Jan Procházka

ekonom

Tomáš Chrenek
ÚSPĚŠNOST
91,04 %

z 67 duelů
Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
48,48 %

z 33 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Cash flow, Běžný účet platební bilance, Devizový kurz, evropská unie, e-shopy, monte dei paschi di siena, jan bureš, architektura, optimální správa, zakladatelská listina, Ragnar Frisch, vědeckovýzkumná činnost, zadarmo, občanský zákoník, cestovní pojistky, poplatek za sjednání, Thunderball, Dow Jones

2C29979, 1ST3936, 2AM5311, 2C29979, 4AU1993

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK