Jak si vybrat nejlepší účet pro svou živnost

Eva Sovová | rubrika: Jak na to | 18. 2. 2009 | 8 komentářů
Živnostníci si mohou zdarma založit účet v mBance, Raiffeisenbank a na půl roku v Poštovní spořitelně. Komerční banka účet pro začínající podnikatele letos zlevnila. Banky se snaží lákat na služby zdarma v ceně balíčku i na věrnostní programy.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

1. 10. 2014 10:56 | Rado1

Kto tvrdi, ze treba miesat osobne a podnikatelske operacie? Preco by som nemohol mat jeden ucet na svoje osobne financie a druhy ucet na podnikanie? Ja len chcem, aby aj ten druhy ma stal rovnako (=minimum) ako ten osobny. Ziadne specialne vlastnosti nepotrebujem. Ziadne vybery z bankomatu, ziadne uvery,... Na par platieb mesacne netreba nic specialneho.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2014 23:22

Žádný zákon nenařizuje živnostníkovi vést podnikatelský BÚ, to za prvé. Za druhé, pokud budou směšovány osobní a podnikatelské operace na jednom osobním BÚ, nemusí to tolerovat banka vedoucí BÚ a dále je důvod k podrobnějšímu šetření v případě FÚ.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2009 14:45

S FIO je to divné. Jeden člověk v diskusi na jiném serveru prohlašoval, že platí do zahraničí přes FIO a bez poplatků, tak jsem to vyzkoušel a opravdu mi nebyl naúčtován poplatek - 16.2. jsem posílal do Německa 31,01 EUR, bylo přepočteno na 908,87 Kč a dosud žádný poplatek. Na druhou stranu jeden můj známý posílal 10 EUR (také do Německa) a bylo mu strženo necelých 300. Dosud jsem do zahraničí platil přes devizovou společnost a kromě lepšího kurzu než v bance byl poplatek jen 100 Kč (u SHA plateb). Příchozí platby mám zdarma, jinak na FIO fungují přes český SWIFT FIO.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2009 23:10 | P.C.

Ty EUR platby zdarma by ve Fio měly fungovat jen na Slovensku. Při posílání peněz jinam jde o normální zahraniční platbu. Příjem ze zahraničí jen přes sběrný účet ČSOB. Ještě je teoretická možnost přijmout zahraniční platbu přes Fio Burzovní spol., ale to není příliš známé.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2009 13:52 | Michal Kára

A to mate overene, ze lze prijimat a posilat EUR pres slovenskou koncovku uctu zdarma, nebo si to jen myslite? :-) Cetl jsem diskuse na jinem serveru, kde to zkouseli a nefungovalo to.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2009 13:49 | KL

A také množství poboček po celé republice - dřívější pobočky RM systému - i s pokladnou, vklady i výběry hotovosti zdarma, převody v rámci EU, EHS přes slovenskou koncovku účtu zdarma !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2009 11:25 | P.C.

Zajímalo by mne, komu může vadit používání normálního běžného účtu pro podnikání. Jistě jsou to vydřidušské banky, které za stejné služby účtují podnikatelům mnohem více, ale to je tak vše. Finančnímu úřadu je to fuk, ani zákon nenařizuje, že účet musí být "podnikatelský".
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2009 11:20 | P.C.

Nějak jste zapomněli na Fio DZ... Podnikatelský účet zdarma, převody zdarma, karta zdarma, výběr hotovosti na pokladně zdarma, v bankomatu dle ceníku ČSOB, internetové bankovnictví s dobrým zabezpečením. Platby z/na Slovensko zdarma! Navíc spořící účet 3,1%.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tamara Kotvalová

podnikatelka, Carollinum

Vladimír Franz

umělec

Tamara Kotvalová
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Vladimír Franz
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services