Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Jak na to | 5. 2. 2009 | 12 komentářů
Přiznání k dani z příjmu se bude letos poprvé vyplňovat podle pravidel odstartovaných loňskou daňovou reformou. Přinášíme přehled nejpodstatnějších změn, které se promítnou do letošního daňového přiznání a výpočtu daně z příjmu.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 2. 2009 16:29, Martin M.

Koupil jsem byt v osobním vlastnictví - zápis v katastru k 3.1.2008. Nejsem však v něm přihlášen na trvalé adrese ani nikdo z přímého příbuzenstva - mohu i v tomto případě uplatnit odpočet úroků z hypotéky na jeho financování ze základu daně. Dle §15 čl. 4 by to snad mohlo být možné...

Díky za reakci.

Reagovat

 

+1
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 3. 2009 16:15, Jana

Jsem zaměstnaná a měla jsem příjem příležitostní v roce 2008 ve výši 25000,- Kč. Musím podávat daňové přiznání na FÚ? Děkuji

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

5. 2. 2009 7:36 | Martin

Mám dotaz, podud mám ženu na mateřský a bez příjmů, která má na sebe úvěr ze staverního spoření, mohu si nějak odečíst úroky z jejího úvěru ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

5. 2. 2009 8:38 | Martin

Bohužel to nejde. Zrušením společného zdanění manželů je tato možnost minulosti . :-(
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 05. 02. 2009 07:36)

5. 2. 2009 10:05 | Jirka

Mám stejnou situaci, ale již před lety jsem si manželčin úvěr nechal přepsat na sebe a úroky tedy mohu uplatnit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 05. 02. 2009 07:36)

5. 2. 2009 12:54 | Martin

Ptal jsem se na to své mzdové účetní a ta mi tvrdila že si úroky odečíst mohu, pod jsem na úvěru uveden jako "další účastník smlouvy", neboli ručitel. Tak nevím.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jirka 05. 02. 2009 10:05)

5. 2. 2009 13:14 | Isabela

U nás je stejná situace a na finančním úřadě manžela informovali, že on si může odepsat úroky z mého úvěru ze stavebního spoření, pakliže bydlíme v družstevním bytě, kterého se úvěr týká. Bytu v osobním vlastnictví či rodinného domu se to asi netýká. Doporučuji raději informovat se přímo na finančním úřadě.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 05. 02. 2009 07:36)

13. 2. 2009 16:21 | Standa

Jsem v důchodě a mám živnost, a v loňském roce jsem si přivydělal 2000,00Kč musím podat daňové přiznání.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2009 16:29 | Martin M.

Koupil jsem byt v osobním vlastnictví - zápis v katastru k 3.1.2008. Nejsem však v něm přihlášen na trvalé adrese ani nikdo z přímého příbuzenstva - mohu i v tomto případě uplatnit odpočet úroků z hypotéky na jeho financování ze základu daně. Dle §15 čl. 4 by to snad mohlo být možné...
Díky za reakci.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

22. 2. 2009 18:49 | Katka

Pokud jste byt Vy nebo Vasi pribuzni (vyjmenovani v §15, odst. 4 ZDP) pouzival/i k trvalemu bydleni, tzn. fakticky v nem bydlel/i, coz jste schopni nejak prokazat (ucty za telefon, spotrebu elektriny apod.), neni rozhodujici, co mate napsano v obcance jako trvale bydliste, odpocet si muzete uplatnit. Asi uz ale nestihnete pozadat si pripadne zamestnavatele o rocni zuctovani dane, takze si budete muset DP do konce brezna podat sam a tam si odpocet uplatnit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin M. 13. 02. 2009 16:29)

4. 3. 2009 16:15 | Jana

Jsem zaměstnaná a měla jsem příjem příležitostní v roce 2008 ve výši 25000,- Kč. Musím podávat daňové přiznání na FÚ? Děkuji
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

6. 3. 2009 14:20 | Katka

Priznani podat musite, Vas prijem prevysil 6000 Kc (viz § 38g zakona o danich z prijmu). Jedna-li se skutecne o prijem z prilezitostne cinnosti, bude zdanen jako tzv. ostatni prijem dle § 10 ZDP.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jana 04. 03. 2009 16:15)

11. 3. 2009 20:33 | Danule

Při podání danˇového příznání mi účetní firmy kde jsem zaměstnána,uplatnuje odčítatelné položky na penzijní připojištění á životní pojištění.Jsou to částky120000kč a 5058Kč.Ve výpočtu podle tabulky mi vyjde částka 915Kč,ale mě to vyšlo stejně i když jsem tam částky nezadala.Udělala jsem chybu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

8. 2. 2010 22:59 | Ševčík Milan

Může uplatnit odčitatelné položky na penzijní připojištění a životní pojištění manželka ( v současné doběna mateřské dovolené, nepodávající daňové přiznání) v daňovém přiznání manžela? Děkuju za odpověď.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Šárka Grossová

podnikatelka

Petr Fejk

manažer

Šárka Grossová
ÚSPĚŠNOST
0,58 %

z 173 duelů
×
Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
55,56 %

z 18 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Garanční fond burzy, Střední hodnota, Očekávaná výnosnost, čtú, účastnické fondy, jan sedláček, odstoupení od smlouvy, transformované fondy, investiční chyby, Sdružení na ochranu nájemníků, překvapení, znalec vína, ručitel, Městská policie Praha, all risk pojištění, Premium SMS, Česká školní inspekce, délka fixace

5J54658, 2SC4511, 2L02877, 1H11283, 5J72340

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK