Na burze není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře

B.I.G. Expert | rubrika: B.I.G. Expert | 23. 1. 2009 | 9 komentářů
Vládní záchranné balíky zjevně vyčerpaly své kouzlo. Už jednou sanované banky znovu vykazují obří ztráty a natahují ruce znovu ke státu. Proto se akciové trhy dál řítí dolů.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 1. 2009 8:56, Franta

Pravidelně každé ráno čtu ze zajímavosti komentáře k burze a až mě dojímají předpovědi " expertů ".
Vnímám články jako informace pro ty, kteří v malém nebo velkém by chtěli obchodovat s akciemi.
Opravdu se jimi řídit při jednotlivých nákupech a prodejích akcií prostě nejde, protože i dlouhodobé předpovědi počasí mají větší úspěšnost. Docela mě baví, jak se pořád nazývají "expert". Myslím, že to slovo má, resp. před krizí mělo nějakou váhu. Teď je to myslím zprofanované slovo ve všech souvislostech, protože podobní experti nás dovedli tam, kam dovedli. Nenašla by čeština nějaké vhodnější pojmenování pro tyto
"........."? Z Afriky by se mohlo využít šamanství, ale aby jsme ty šamany tím neurazili.
Nebo je to jinak?

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

14. 4. 2009 23:41 | Michal

zdravíčko promňte že odbíhám od tématu, ale nabízím akcie Cidem Hranice a Elektrárna Kolín. obraťte se popřípadě na můj email.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2009 12:19 | Jaromír Adámek

Lamák: a ty máš křištálovou kouli, že víš, jak na tom budou akcie za 5, nebo 10 let?

Že je akcie momentálně na polovině, či desetině hodnoty v minulých letech NEZNAMENÁ, že se tam vrátí. AŤ za rok, pět, a nebo deset!

Záleží, jestli opravdu bude recese a nebo ne. Jestli recese nebude, tak ať koupíš cokoliv, budeš mít pravdu, pukud ale bude, tak se na své peníze nemusíš dostat (ne ty tvé toužené, ale kolik teď platíš), i za pět let. To už je vážně lepší zajít do kasína a vsadit to najednou vše na červenou, a pak odejít! Člověk to bude mít bez trápení a výsledek stejný a hned.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2009 12:15 | Jaromír Adámek

Jak vybíráte vy, já se napřed dívám na fundamentální data, jestli společnosti roste v posledních letech obrat, pak se podívám, jestli má klesající P/E (v této krizi snad není společnost, které by neklesal), tím mi zůstanou zdravé společnosti, které nekrachnou s určitou pravděpodobností.

A pak přistoupím k tomu hlavnímu technické analýze, nakreslím si trendové čáry do grafů a koupím tu společnost, která roste rovnoměrně bez velkých skoků, je poměrně předvídatelná a její růst není ani moc velký a rozkolísaný, ale ani moc malý, protože ten může přejít hned do poklesu.

No pak nakoupím, a když cena jasně prorazí moji trendovou čáru tak společnost prodám. Taky se dívám na supporty a resistence, kde cena může jít, či spadnout v stávajícím nárustu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2009 12:09 | Jaromír Adámek

Každý sází na dividenda O2, jenže oni je financují především z prodeje svých nemovitostí, kterých se chtějí zbavit, ne ze svého hlavního podnikání, takže otázka je, jak to bude dále vypadat.

Já mám momentálně nakoupeno O2, které v pondělí prodám, protože jede dolů (prorazilo ve čtvrtek svůj trend a v pátek silně oslabilo pod něj, jinak je O2 pěkně šílená akcie :), kterou vůbec nechápu) a Pegas, který zase jede pěkně nahoru. Koupím ještě ORCO, ale počkám si až poklesne ke spodku svého rostoucího kanálu (195-210 Kč).

Co prodám a koupím rozhoduji každý den. Nedokážu si představit, že bych určil chování akcie s větší pravděpodobností, než je den až tři. Je to jako u počasí, předpovědi na den mají 85ti procentní úspšnost, pak 80, 75, 70 atd. Předpovědi na týden a déle už vycházejí jen z chování před rokem, dvěma, sto lety atd. tedy z historický průměrů. Jestli někdo předpovídá chování ceny akcie na půl roku, je to šarlatán, i na měsíc je to nemožné. Můžou se podívat jen do fundamentů, a ty jim možná něco řeknou o chování za rok, či dva, ale stejně trh má svou hlavu a může danou společnost potopit.

Nejvíc se mi líbilo, když tento týden jeden broker psal, ať vyjedou Blaničtí rytíři :) LOL. Nebo se mi líbí, jak trh padá, a brokeři řvou, KOPIT, KOUPIT, KOUPIT, teď je cena za 100, naše cílovka je 500 :), můžete vydělat, a pak cena padne na 50 a najednou broker přehodnotí svou cílovku z 500 na 70 :) LOL, pěkně v tichosti, to je hotová komedie.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2009 23:32 | Spekulant

Souhlasím s autorem, ale z titulů naší burzy bych vybral jen akcie, které pravidelně vyplácejí dividendu a emitenti jsou schopni dlouhodobě generovat zisk. Tady na prvním místě přikupuji Telefoniku O2, ta při páteční závěrečné ceně je pořád za hubičku a to ať budou letos dividendy či odkup a pak ČEZ, který slibuje druhé kolo odkupu vlastních akcií. U KB dosud pamatuju jak byla pod třemi stovkami a Tabákové akcie jsou pro mne drahé.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2009 22:27 | Lamák

Jejda sem se uklapl sem myslel idioti co koupěj za 3000,.

Citace - Lamák / 23.01.2009 22:18

Ekonomická situace je špatná. Akcie erste jsou za 300, koupím, 290 koupím, 280 koupím .. a když se najdou idioti co prodaj ještě níže .. koupím. A prodám za 3000 Kč. otázka je kdy 2012, 2014, 2016. Mně je to jedno. Vím jen tolik že teď se najdou idioti co prodaj za 150 .. a v budoucnu se najdou ještě větší co prodaj za 3000 . Tak čau.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2009 22:18 | Lamák

Ekonomická situace je špatná. Akcie erste jsou za 300, koupím, 290 koupím, 280 koupím .. a když se najdou idioti co prodaj ještě níže .. koupím. A prodám za 3000 Kč. otázka je kdy 2012, 2014, 2016. Mně je to jedno. Vím jen tolik že teď se najdou idioti co prodaj za 150 .. a v budoucnu se najdou ještě větší co prodaj za 3000 . Tak čau.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2009 9:23 | martin

Vite jak je to s predpovedmi expertu? http:// zpravy.idnes.cz/pozor-na-predp ovedi-expertu-temer-jiste-se-m yli-ftq-/kavarna.asp?c=A090109 _151136_kavarna_bos :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2009 8:56 | Franta

Pravidelně každé ráno čtu ze zajímavosti komentáře k burze a až mě dojímají předpovědi " expertů ". Vnímám články jako informace pro ty, kteří v malém nebo velkém by chtěli obchodovat s akciemi. Opravdu se jimi řídit při jednotlivých nákupech a prodejích akcií prostě nejde, protože i dlouhodobé předpovědi počasí mají větší úspěšnost. Docela mě baví, jak se pořád nazývají "expert". Myslím, že to slovo má, resp. před krizí mělo nějakou váhu. Teď je to myslím zprofanované slovo ve všech souvislostech, protože podobní experti nás dovedli tam, kam dovedli. Nenašla by čeština nějaké vhodnější pojmenování pro tyto "........."? Z Afriky by se mohlo využít šamanství, ale aby jsme ty šamany tím neurazili. Nebo je to jinak?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Telička

politik a lobbista

Ivo Rittig

lobbista a podnikatel

Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Ivo Rittig
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services