Banky na české seniory příliš nemyslí

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 20. 1. 2009 | 3 komentáře
Starších lidí v Česku přibývá, banky o ně ale příliš zájem neprojevují. Operace i informace jsou spíše orientované na mladé klienty. Kdo není na internetu, působí na úředníky jako exot. Tak to aspoň vypadalo v našem mystery shoppingu u šesti bank.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

21. 1. 2009 15:56 | Jouda

Není senior jako senior. Je třeba rozlišit ty, kteří nemají přístup k internetu, nechtějí ani kartu, protože důchod dostanou poštovní poukázkou a pak na ty, kteří naopak rádi využívají vymožeností internetového bankovnictví. Já sám si nedovedu už představit, že bych kvůli každému platebnímu příkazu, či změně trvalého chodil do banky. Z mojí manželky - důchodkyně, byli v bance překvapení, že ve svém věku chce účet ovládat přes internet.Myslím, že senioři by mohli mít vedení účtu v bance zdarma.Bance půjčují svoje důchody, na rozdíl od těch, co je strčí do slamníku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2009 0:41 | jezevec

no to je myslim vůbec nejlepší "konto pro důchodce" - - - důchod složenkou, konto zrušit - a když potřebují něco zaplatit, cálne to hodný syn :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 1. 2009 15:19 | Patrik

Podle mě v přehledu chybí jedna věc - vkladní knížka + SIPO. Pro důchodce naprosto ideální. Vidím to na rodičích. Ti nechtějí žádnou kartu do bankomatu, žádné ovládání přes telefon. S vkladní knížkou Poštovní spořitelny si vyberou peníze na každé poště a bez jakýchkoliv poplatků. Pravidelné platby mají navedené na SIPO a když je tu a tam potřeba něco zaplatit navíc, tak jim to zaplatím z účtu já :D
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Richter

politik a podnikatel

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Milan Richter
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services