Pojištění bezmocnosti starým lidem příliš nepomůže

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 6. 1. 2009 | 4 komentáře
Na tuzemském trhu se po čase opět objevuje pojištění bezmocnosti. To garantuje vyplácení pravidelné renty lidem, kteří jsou kvůli nemoci či úrazu odkázání na péči druhých. Jenže produkt od Pojišťovny České spořitelny není určen těm, kterým bezmocnost hrozí nejvíce.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

10. 1. 2009 21:39 | evík

Prosím autorku o doplnění informace...Přesně sem tomu z článku neporozuměla-jestli to pojištění o bezmocnosti teprve bude česká spořitelna uvádět na trh nebo, když již mám pojištění flexi a česká pojištovna mi ho automaticky přidá k pojistce?Jedná se mi konkrétně o moji situaci: mám Flexi - pojistku a platím ji za sebe a na své dvě děti a je tu má dcera ,krterá v době uzavírání pojistky byla zcela zdravá a rok po uzavření pojistky onemocněla a v tuto dobu na ni pobírám péči o osobu blízkou a má přiznaný 3.stupeň zdrav. postižení.Chtěla bych vědět jen, jestli by dcera mněla nárok z této pojistky pro bemocnost na nějaké plnění...'Uřednice na přepážce mi nebyla schopna podat uspokojivou informaci...Děkuji za odpověd evík
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2009 14:24 | Balor

Dovolím si s Vámi nesouhlasit. To co dostane bezmocný od státu opravdu nestačí na zaplacení péče. Nestačí to ani pro kompenzaci mzdy pro rodinného příslušníka dokonce ani jako minimální mzda. Spoléhat na stát je v tomto případě hazardování se svym životem. Taková je moje zkušenost.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 1. 2009 9:33 | Bohdan

V současných podmínkách je takové pojištění pro většinu lidí zbytečné. Kdo se stane bezmocným, dostane od státu příspěvek na péči, z kterého si ošetřování pohodlně zajistí. Tento příspěvek není na rozdíl od invalidního důchodu vázán na splnění podmínek předchozích výdělků a doby pojištění, dostane ho tedy prakticky každý bezmocný občan.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2009 7:55 | Pavel

Nezlobte se, ale to hodnocení tohoto pojištění mi připadá poněkud zcestné. Chtít se pojistit proti bezmocnosti ve stáří je jako chtít se pojistit proti hladu. Ve stáří je bezmocným (téměř) každý, takže se na to má připravit, dokud je toho schopen a neházet tuto zodpovědnost na kohokoliv druhého. Naopak, bezmocnost v produktiovním věšku je problém a tam je pojištění zcela namístě.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Viktor Kožený

podnikatel a kriminálník

Pavel Juříček

podnikatel, Brano Group

Viktor Kožený
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Pavel Juříček
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services