Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Když se řekne | 29. 9. 2008 | 6 komentářů
Diagnóza „alergie na roztoče“ ukrojí z rodinného rozpočtu alergika v prvním roce minimálně 17 tisíc korun. Touto alergií začíná trpět stále více lidí. Všeobecnou zdravotní pojišťovnu přijdou léky pro alergiky a testování alergií ročně na 75 milionů.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 9. 2008 9:26, ja

Nejsou mi jasne tri veci. Ma s nima nekdo zkusenost?

1) Protiroztocovy povlak - kdyz si vezmu, jak velky je roztoc a zvlaste jeho vymesky, tak tim povlakem by musel byt nejaky igelit, aby to nepropoustelo. Pritom v textu je zminka o tkane textilii. Pusobi to na me dost neduveryhodne.

2) "Při úklidu je přitom nutné používat prostředky na vlhké stírání prachu a nikoliv jen obyčejnou suchou prachovku, což stojí další peníze." Ve vode namocena prachovka je proti suche prachovce o tolik drazsi?

3) K cemu ma alergik "specialni" drahy vysavac, kdyz vyhodil vsechny koberce? Z vlastni zkusenosti z zivota s alergikem v jedne domacnosti jsem si odnesl dojem, ze je naprosto samozrejme, ze podlaha se nevysava, ale pretre mokrym hadrem. A na vysavani auta mi prijde pohodlnejsi a levnejsi hodit jednou za pul roku na benzince do automatu desetikorunu.

Reagovat

+50
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (6 komentářů)

29. 9. 2008 9:26 | ja

Nejsou mi jasne tri veci. Ma s nima nekdo zkusenost?
1) Protiroztocovy povlak - kdyz si vezmu, jak velky je roztoc a zvlaste jeho vymesky, tak tim povlakem by musel byt nejaky igelit, aby to nepropoustelo. Pritom v textu je zminka o tkane textilii. Pusobi to na me dost neduveryhodne.
2) "Při úklidu je přitom nutné používat prostředky na vlhké stírání prachu a nikoliv jen obyčejnou suchou prachovku, což stojí další peníze." Ve vode namocena prachovka je proti suche prachovce o tolik drazsi?
3) K cemu ma alergik "specialni" drahy vysavac, kdyz vyhodil vsechny koberce? Z vlastni zkusenosti z zivota s alergikem v jedne domacnosti jsem si odnesl dojem, ze je naprosto samozrejme, ze podlaha se nevysava, ale pretre mokrym hadrem. A na vysavani auta mi prijde pohodlnejsi a levnejsi hodit jednou za pul roku na benzince do automatu desetikorunu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+50
Líbí
Nelíbí

28. 11. 2008 14:24 | Dana

1/ je to iglelit s velmi malymi dirkami, ktere zajistuji prodysnost, ale zaroven jsou mensi nez roztoc, tidiz ten neprojde (tak zni popis na obale) 2/ lepsi nez mikra prachovka je mokry hadrik z mikrofibry 3/ je treba vysavat i podlahu bez kobercu (nedoporucuje se zametat a normalni vysavece maji zadni unik a vypousteji a zvedaji prach), gauce, polrtovane zidle, matrace, zavesy, steny...
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

8. 10. 2009 12:29 | Gábina K.

Co se týče roztočů, taky jsem již zkusili opravdu hodně věcí, léků a dalších pomůcek. Nedávno jsem na webu našla informaci o vysavači Raycop. Máte s ním někdo zkušenosti?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 7. 2010 0:04 | hana tomášová

Alergie jsou dnes civilizační chorobou. Já se sennou rýmou bojuji celý život. Pomáhá mi pitný režim, kalcium a preventan naposílení imunity, aby ty obranné reakce organismu nebyly tak alergicky přehnané ...
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

5. 3. 2014 8:47 | Elina

Ano, skutetečně, běžné protiroztočové povlaky jsou jak igelit... taky jsem zkusila povlaky z nanotkaniny, jsou prodyšné a podle Technické univerzity v Liberci vážně fungují. Zatím jsem spokojená :)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ja 29. 09. 2008 09:26)

5. 9. 2015 22:54 | Tereza

Já jsem taky zkusila lecos a nic není extra výhra, ani potahy na matrace ani antialergické vysavače, zatím nejlepší řešení jsem našla ve vyčištění bytu pomocí ozonu, našla jsem si to na českém webu "zdravyozon" a dala jsem se nato zkusit to a opravdu se mi ulevilo, lépe dýchám, lépe spím a ani tolik nekašlu, takže za mně je zatím tohle největší pomoc
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: 3.reklamace stejne vady
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, mám si jet pro mobil, který jsem reklamovala po 3. s zadosti odstoupeni od kupni smlouvy z duvodu nesplneni podstaty a ucelu telefonu. Vada byla dvakrat uznana a opravena (novým dilem) nicmene... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Čech

fotbalista a investor

Bohuslav Sobotka

politik

Petr Čech
ÚSPĚŠNOST
86,67 %

z 15 duelů
Bohuslav Sobotka
ÚSPĚŠNOST
5,88 %

z 68 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Splatnost, Výnos, Připojištění, aleš poklop, daňové odpočty, třetí pilíř, příspěvek zaměstnavatele, penzijní společnosti, Petr Skokan, rituální předmět, organovo, podpora podnikání, kristýna patenidisová, komerční zdravotní pojištění, ekologická újma, červenec, souběh důchodů, výjimka

3P42397, 7B23159, 4AU2468, 3B16916, 3Z53548

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK