Alergie na roztoče vás připraví o tisíce korun ročně

Eva Sovová | rubrika: Když se řekne | 29. 9. 2008 | 7 komentářů
Diagnóza „alergie na roztoče“ ukrojí z rodinného rozpočtu alergika v prvním roce minimálně 17 tisíc korun. Touto alergií začíná trpět stále více lidí. Všeobecnou zdravotní pojišťovnu přijdou léky pro alergiky a testování alergií ročně na 75 milionů.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 9. 2008 9:26, ja

Nejsou mi jasne tri veci. Ma s nima nekdo zkusenost?

1) Protiroztocovy povlak - kdyz si vezmu, jak velky je roztoc a zvlaste jeho vymesky, tak tim povlakem by musel byt nejaky igelit, aby to nepropoustelo. Pritom v textu je zminka o tkane textilii. Pusobi to na me dost neduveryhodne.

2) "Při úklidu je přitom nutné používat prostředky na vlhké stírání prachu a nikoliv jen obyčejnou suchou prachovku, což stojí další peníze." Ve vode namocena prachovka je proti suche prachovce o tolik drazsi?

3) K cemu ma alergik "specialni" drahy vysavac, kdyz vyhodil vsechny koberce? Z vlastni zkusenosti z zivota s alergikem v jedne domacnosti jsem si odnesl dojem, ze je naprosto samozrejme, ze podlaha se nevysava, ale pretre mokrym hadrem. A na vysavani auta mi prijde pohodlnejsi a levnejsi hodit jednou za pul roku na benzince do automatu desetikorunu.

+56
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

22. 11. 2017 0:54 | Dušan

Jen masti. Než jsem přišel na to co synovi zabírá. Nemaji vzorecky. Koupite mas za 300-500kc a po tydnu zjistíte, že je to horsi. Drbání do krve, mazání, pořád do kola. A syn je flink. Kasle na sebe. V noci se drbe ze spaní a rano je postel od krve. Vem si Xyzal, namaz se. Pořád do kola. Ma to od 3let.Je mu 15 a přes zimu je to peklo. Preji všem at se toho zbaví ˘?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 9. 2015 22:54 | Tereza

Já jsem taky zkusila lecos a nic není extra výhra, ani potahy na matrace ani antialergické vysavače, zatím nejlepší řešení jsem našla ve vyčištění bytu pomocí ozonu, našla jsem si to na českém webu "zdravyozon" a dala jsem se nato zkusit to a opravdu se mi ulevilo, lépe dýchám, lépe spím a ani tolik nekašlu, takže za mně je zatím tohle největší pomoc
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2014 8:47 | Elina

Ano, skutetečně, běžné protiroztočové povlaky jsou jak igelit... taky jsem zkusila povlaky z nanotkaniny, jsou prodyšné a podle Technické univerzity v Liberci vážně fungují. Zatím jsem spokojená :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 7. 2010 0:04 | hana tomášová

Alergie jsou dnes civilizační chorobou. Já se sennou rýmou bojuji celý život. Pomáhá mi pitný režim, kalcium a preventan naposílení imunity, aby ty obranné reakce organismu nebyly tak alergicky přehnané ...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2009 12:29 | Gábina K.

Co se týče roztočů, taky jsem již zkusili opravdu hodně věcí, léků a dalších pomůcek. Nedávno jsem na webu našla informaci o vysavači Raycop. Máte s ním někdo zkušenosti?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 11. 2008 14:24 | Dana

1/ je to iglelit s velmi malymi dirkami, ktere zajistuji prodysnost, ale zaroven jsou mensi nez roztoc, tidiz ten neprojde (tak zni popis na obale) 2/ lepsi nez mikra prachovka je mokry hadrik z mikrofibry 3/ je treba vysavat i podlahu bez kobercu (nedoporucuje se zametat a normalni vysavece maji zadni unik a vypousteji a zvedaji prach), gauce, polrtovane zidle, matrace, zavesy, steny...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2008 9:26 | ja

Nejsou mi jasne tri veci. Ma s nima nekdo zkusenost?
1) Protiroztocovy povlak - kdyz si vezmu, jak velky je roztoc a zvlaste jeho vymesky, tak tim povlakem by musel byt nejaky igelit, aby to nepropoustelo. Pritom v textu je zminka o tkane textilii. Pusobi to na me dost neduveryhodne.
2) "Při úklidu je přitom nutné používat prostředky na vlhké stírání prachu a nikoliv jen obyčejnou suchou prachovku, což stojí další peníze." Ve vode namocena prachovka je proti suche prachovce o tolik drazsi?
3) K cemu ma alergik "specialni" drahy vysavac, kdyz vyhodil vsechny koberce? Z vlastni zkusenosti z zivota s alergikem v jedne domacnosti jsem si odnesl dojem, ze je naprosto samozrejme, ze podlaha se nevysava, ale pretre mokrym hadrem. A na vysavani auta mi prijde pohodlnejsi a levnejsi hodit jednou za pul roku na benzince do automatu desetikorunu.
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastislav Bříza

podnikatel, Koh-i-noor

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Vlastislav Bříza
ÚSPĚŠNOST
20,00 %

z 5 duelů
×
Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services