Co se hodí vědět při propadu akcií a dluhopisů

Roman Stuchlík | rubrika: Analýza | 17. 7. 2008 | 4 komentáře
Rizikovost investice lze ukázat v grafu, který informuje o tom, jak hluboko dokázaly akcie a dluhopisy v minulosti klesnout z předchozího maxima a jak dlouho trvalo než pokles vyrovnaly.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

18. 7. 2008 19:40 | Josef Lechner

V tom článku mi chybí upozornění, že vývoj v minulosti nevypovídá nic o budoucnosti. Otázky, které jste si položili na začátku článku nelze zodpovědět pomocí následných údajů. Na to, abychom se snažili předpovědět budoucnost máme dat z minulosti zoufale málo. A data, která by alespoň částečně vycházela z podobné ekonomické situace, jaká je dnes, nemáme už vůbec žádná.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2008 7:25 | Jaromír Adámek

Citace - HonzaH / 17.07.2008 02:13

Podle mě je to blbost. Dluhopisy ničí inflace a akcie ničí management. Ten jediný z nich má užitek formou královských odměn, akcionáři ostrouhaji. Ceny akcií se obecně orientují podle P/E, navíc však podléhají bublinám, které časem splaskávají. Díky tomu akcie nejsou dlouhodobě výnosnější, než dluhopisy. Kdo nevěří, porovnejte výnosnost fondů. Dokonce peněžní fondy jsou výnosnější, než dluhopisové. To je však vinou poplatků. K reálnému výnosu je třeba mít vlastní podnik (společnost) plně pod kontrolou. Akciové společnosti jsou hříčkou v rukou managementu. Dozorčí a správní rada ví hovno. Drobný investor má získá největší šanci přikupováním ne akcií, ale zlata. Tím získá nulový výnos, ale nikdo ho neokrade. Vyřešil jsem důchodovou reformu. Šetřete si v průměru 15g zlata měsíčně - tu částku platí průměrný zaměstnanec na sociální pojištění, něco přes 6.000 kč. Za pouhých 40 let, tj cca v 60, budete mít 7.2 kg zlata v dnešní ceně asi 3.5 mil. Kč. To vystačí na v průměru na 20 let důchodu po 15.000 měsíčně. Současní důchodci budou muset dělat do 65 s výhledem 10.000 důchodu měsíčně (v dnešních cenách) po dobu 15 let.


Když už jít do zlata, tak aspoň kupovat stříbrné a zlaté mince, které budou mít v budoucnu i historickou hodnotu.

Kdo ti zajistí, že v budoucnu se nenajde nějaké velké ložisko zlata a nepůjdeš s cenou dolů...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 7. 2008 11:33 | Jaki

Děkuji za člnek, konečně to někdo srozumitelně vysvětlil, jinak jsem jenom narážela na to "nevím" a uvidíme.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 7. 2008 10:31 | Rob

Podle mého názoru je největší chyba drobných investorů nedodržení investiční disciplíny a investování pouze jedním směrem. Vzpomínám si, bylo to asi před rokem, jaký boom zažívaly akcie společnosti Immofinanz. Káždý kdo k nim měl přístup je kupoval jak smyslu zbavený. Proč taky ne! Vždyť rostly!!! Ale uvědomme si tu skutečnost, že v té době jsme je nakupovali velmi draze a zděšení klienti, vidí-li dnešní stav,tak si rvou vlasy... Chyba v té době byla ta, že klientovo portfolio bylo sestaveno pouze z tohoto titulu s vidinou vysokého zhodnocení! Už v té době jsem tvrdil a nebyl jsem sám, že přijde doba, kdy nastane útlum a ne každý ho emočně zvládne. No a je to tady a investoři prodávají akcie a zachraňují co se dá, respektive nedodržují tu několikrát omletou disciplínu a tratí víc a víc.... Krásně o tom kdysi mluvil pan Šimčák a nezbývá mi, než souhlasit.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Rath

politik a kriminálník

Roman Vaněk

kuchař a podnikatel

David Rath
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 3 duelů
×
Roman Vaněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services