Které benefity kreditních karet mají a nemají smysl

Věra Tůmová | rubrika: Jak na to | 26. 6. 2008 | 8 komentářů
Body, slevy, pojištění či služby navíc nebo i podpora charity, to vše může souviset s vaší kreditní kartou. Některé výhody „kreditek“ se mohou vyplatit, jiné mohou být naopak zanedbatelné a karta může být proto zbytečně drahá. Také výhody, které jsou „zdarma“, je proto dobré zvážit.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 6. 2008 19:46, xtomas

Zajímal jsem se o kartu Premia ČP a z toho, co jsem se v podmínkách (http://www.premiakartacp.cz/f ile/cs/HC_pravidla_premia_prog ramu.pdf)dočetl plyne, že věta: "Přes kreditní kartu lze také šetřit na penzijní připojištění , to zatím nabízí v Česku jen Unicredit Bank ve spolupráci s penzijním fondem AXA ." není tak úplně pravdivá. Naspořené koruny z PREMIA karty je možné převádět nejen na pojištění ČP a ČPZ, ale i na penzijní připojištění PFČP - dokonce lze daný úkon "zautomatizovat", tj. veškeré mé nasbírané KČ se budou pravidelně, měsíčně převádět...

+22
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

24. 1. 2009 0:44 | kolosh

Zdravim,
Jo, a AXA karta dava na sporeni od srpna2008 jiz jedno procento, nikoliv zminenych 0.3%! Autorko, na jaky web jste se to prosim divala? To byla pul roku stara offline verze jejich webovych stranek?
Jako prehled ze neco existuje dobre, ale nejaka tabulka s vyhodami/nevyhodami by byla efektnejsi. Takto to opravdu vypada na prevzaty clanek z nejake predchozi doby a doplneni par novinek, ktere uvizly v redakcnim mailu :-( A jeste ne vsech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2008 6:13 | Chefinch

Lidi ctete!!!Nebudte hloupy!Tady mala ukazka jak je to vyhodne.
V případě, že společnost na základě jediného bezhotovostního čerpání klienta poskytne klientovi úvěr ve výši 15 000 Kč bude tento splacen v 61 splátkách a RPSN bude 30,98 %. Uvedený příklad vychází ze situace, kdy k čerpání úvěru dojde 20. den v měsíci a do doby jeho splacení nebylo žádné další realizováno. Splátky jsou ve výši 4 % z nesplacené dlužné částky a zahrnují poplatek za měsíční výpis. V případě splácení úvěru splátkou 4 % z úvěrového rámce bude tento úvěr splacen v 38 splátkách a RPSN bude 31,10 %.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2008 10:35 | Lubomír Lehár

Dobrý den, ve vašich článcích o kreditních kartách jsem nezaregistroval jednu věc, která si mi zdá výhodná. U kreditní karty můžete dát souhlas k inkasu (jako u bankovního účtu). Některé aukční společnosti to mají přímo ve svých všeobecných podmínkách uvedeno (např. Aukce-auction s.r.o.). Pokud dáte souhlas zahraničnímu subjektu, elegatně můžete posílat peníze do zahraničí bez poplatků, které jsou významné (tak jak uvádíte ve svém článku Proč jsou platby do zahraničí tak drahé). Vím, že se tak děje, není to můj výmysl. Přeji hezký den. LL
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2008 22:27 | Věra Tůmová

Dobrý den Jano, článek a přiložené tabulky vycházejí z nejnovějších podkladů jednotlivých bank a rozhodně tedy aktuální informace obsahují. V textu jsme chtěli především upozornit na odlišné typy věrnostních programů co-brandovaných kreditních karet, které jsou nyní dostupné na českém trhu. Pro základní přehled je proto přímo v článku také odkaz na rozsáhlou tabulku, která přináší výběr dalších zajímavých kreditních karet a novinek trhu v 2.boxu s názvem: "Jaké výhody mohou přinést kreditní karty". Tento box případně najdete přímo v odkazu http://www.penize.cz/42987. Pokud hledáte informace o kreditce UCB s ČSA, tak vše najdete právě v této přehledové tabulce pod záložkou UniCreditBank. S pozdravem V.Tůmová
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2008 17:42 | jana

uf, tak dnes m penize.cz nastvaly hned dvakrat:) nejdriv mi rkely, ze sluzba portfolio je endostupna (kvuli ni sem chodim). pak si prectu tenhle clanek, kde jsou neaktualni informace (autor fakt mohl prolezt aspon weby nejvetsich bank - kartu CSA maji uz i u UCB a tak dale). a ted se jeste chci prilogovat kvuli prispevkum, a nejde to. kdyz jsem kdysi psala na technickou podporu, ze se nejde do Portfolia logovat, tvarili se, ze to bude asi neco u me a chteli moje udaje, jak vidim, asi to u me nebylo
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2008 22:12 | Hu

A taky ING Penzijní fond nabízí ve spolupráci s GE kreditku, která vrací 1 % z nákupů na penzijní připojištění už docela dlouho.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2008 19:46 | xtomas

Zajímal jsem se o kartu Premia ČP a z toho, co jsem se v podmínkách (http://www.premiakartacp.cz/f ile/cs/HC_pravidla_premia_prog ramu.pdf)dočetl plyne, že věta: "Přes kreditní kartu lze také šetřit na penzijní připojištění , to zatím nabízí v Česku jen Unicredit Bank ve spolupráci s penzijním fondem AXA ." není tak úplně pravdivá. Naspořené koruny z PREMIA karty je možné převádět nejen na pojištění ČP a ČPZ, ale i na penzijní připojištění PFČP - dokonce lze daný úkon "zautomatizovat", tj. veškeré mé nasbírané KČ se budou pravidelně, měsíčně převádět...
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2008 7:52 | MoB

Protože karta není na hraní, vybíral jsem si ji podle služeb, které na ní jsou - malé náklady (nejen poplatek za vedení, ale např. i nula peněz za stoplistaci) a dobré extra možnosti (možnost půjčky hotovosti a rozkladu splátek s nižším úrokem). A nevadí mi ani o dost vyšší úrok, protože splácím všechno v bezúročném období.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Teplý

ekonom

Michal Mejstřík

ekonom

Petr Teplý
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Michal Mejstřík
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services