Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Když se řekne | 10. 6. 2008 | 26 komentářů
Když se mluví o nízkých platech lékařů, často se zapomíná rozlišovat, jak si jednotliví lékaři vydělávají. Třeba praktický lékař žije především z paušálních plateb za pacienty, které má v kartotéce. Ty dostává bez ohledu na to, kolik pacientů skutečně ošetří.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 6. 2008 17:23, Jaromír Adámek

Taky jsem si nechal poslyt výpis od své zdravotní pojišťovny. Jsem zjistil, že i s jednou operací, jsem jim na zálohách zaplatil asi stejně, kolik jsem péče vyžádal. Je vidět, že u nás je zdravotní péče levná, a to je dobře.

Jinak já se právě zapoměl zaregistrovat k lékaři, a ten pak řekl někomu v rodině, že díky tomu nedostal právě ty měsíční poplatky, o kterých se v článku píše, no ale na výpisu byly, takže kecal, a asi čekal "všimné" do kapsy. To mě docela zarazilo, navíc je daný lékař, tedy lékařká má bývalá sousedka, aspoň je vidět, že občas pěkně kecají.

Navíc nevidím důvod, proč se nepodívat, co opravdu odešlo z mého účtu, a jestli někomu nesloužím jen jako "mrtvá duše" k tomu, aby si ze mě dělal virtuálně nemocného a účtoval na mě neprovedené výkony...

Je to dobrá kontrola, kterou dávají zdravotní pojištovny do rukou běžným lidem, aby odhalili nepoctivé doktory.

Navíc si tak člověk aspoň uvědomí, co kolik stojí, a že ty peníze za zdravotní pojištění nejdou někde "do kanálu" ale mají smysl...

Reagovat

+55
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (26 komentářů)

22. 10. 2012 6:42 | Robinsonka

Víte jak je to s vykazováním lékářské péče lékařem pojišťovně? Pokud vás zajímá, jak je to konkrétně s vykazování telefonických konzultací s lékařem, přečtěte si na stránkách VZP Otázku týdne: http://www.vzp.cz/otazky-a-odpovedi/otazky-tydne/310/uhrada-za-telefonicky-kontakt
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

3. 1. 2015 13:36 | Hit

V článku není napsáno, že při registraci např. těch 1500 pacientů,pojišťovny využívají regulaci. Takže při použití degresivního koeficientu se dostanete na částu jako při registraci těch 1100 pacientů.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2016 14:45 | standa

Nechápu za co lékařům je zbytečně proplácen nějaký kapitační příspěvek, většina lidí k nim stejně nechodí, jsou pouze registrování, jsou to zbytečně vyhozené peníze když lékaře potřebujete, tak je na dovolené v zahraničí, na horách atd., to se to žije když na účtě "přistávají" peníze jen tak za nic
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2016 14:53 | standa

Lékaři by měl dostávat peníze od pojišťoven jen pouze za dobře a přesně odvedenou práci vůči pacientům, přesně podle tabulek ve stejně výši v jakémkoliv zdravotnickém zařízení mimo pohotovostních služeb, kde by měl být např.příplatek 50 procent, peníze ze zdravotnických pojišťoven jsou vypláceny zbytečně, neúčelně, ne ekonomicky správně, spíše je to právnicky zcela neoprávněné
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

1. 7. 2016 20:35 | Ondřej Severa

Dobrý den,byl jsem v Liberecké nemocnici,kde mi diagnostikovali schizofrenií,kterou si osobně nepripoustim.hlasy,myslenky,sc hizuobčas mám,ale vznik oné zajímavé nemoci vyčitam jiným firmám,ktere spolupracují s lékaři a chtějí,abych měl pocit viny a otevírají mi zdravotní karty cizích nemocných pacientů.je to vydírání s důsledkem blaženosti oné zvazene osoby.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

2. 7. 2016 17:58 | Kačka

Marodím,byla jsem na ortopedické operaci,v lázních a nikdo s pacientů tam neslyšel o placení lístku na peníze,který vám váš obvodní lékař vypíše.Nikde ani v nemocnici kde mě operovali,ani v lázních p mě peníze nechtěli,ale mému obvoďákovi každý měsíc musím dat 40 kč za tento lístek.Na můj dotaz proč to platím,když to neni poviné,mě řekl,že tam nemusím být a že to vymyslela jiná lékařka,která už je dávno v důchodě a která přitom tyto peníze nikdy po pacientech nechtěla.Vím,že to sice neni moc peněz,ale při denní nemocenské 244 kč a po dobu už 6 měsíců je to dost.To je přitom p.doktor ve své budově,kde má lékárnu,dětské oddělení,maserku a pořád neni dost peněz.Co dělat?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sokol

advokát

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
17,86 %

z 56 duelů
Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
43,48 %

z 23 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Nerozdělený zisk, Fixní úročení, Poměr důchodu ke mzdě, unicredit, jan raška, jan bureš, euro, zaměstnanec, United Airlines z Chicaga, registr smluv, občanský zákoník 2014, telefonní operátoři, michal zadák, Komise pro úpravu stanov, Punkva, exekuční řízení, Jiří Mašek, 526/1990 Sb.

6T58785, 6T58785, 3H01636, 4M49999, 2P94287

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK