Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Příloha | 30. 5. 2008 | 10 komentářů

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 3. 2016 11:33, Ján Jacko

Dobrý den, prodávám pozemek. Musím platit daň z příjmu když použiji na splacení hypotéky bytu, kde teď bydlím? Je to taky bytová potřeba dle mé úvahy..díky JJ.

Reagovat

 

+21
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 6. 2016 19:54, Honza

Dobrý den Prosím o zodpovězení dotazu týkajícího se prodeje bytu, zda se na tento prodej vztahuje osvobození od daně ve smyslu § 4 odst. 1 písm.b) zákona o daních z příjmů. V dubnu 2011 jsem zakoupil družstevní byt (práva užívání bytu), následně jsem požádal o převod do osobního vlastnictví, což se stalo dne 3.1.2013 a dne 31.5.2016 jsem byl nucen byt prodat. Je mi známo, že po 5-ti letech vlastnictví bytu (neměl jsem v něm trvalé bydliště) je příjem osvobozen od daně, avšak i někteří daňoví poradci mi nejsou schopni s jistotou zodpovědět, zda se doba družstevního vlastnictví započítává do doby rozhodné pro osvobození od daně. Paradoxem je, že se na tomto neshodly ani pracovnice finančního úřadu, kterých jsem se rovněž dotazoval. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne JL

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

24. 3. 2009 17:52 | Jarda

Zajímalo by mne, zda budu od daně z přímů osvobozen, když jsem nemovitost zdědil po otci, který výše uvedené podmínky splňoval. Budu vděčný, když mi na to bude moci někdo odpovědět. Děkuji
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

19. 5. 2009 13:54 | garfie

Mne by zajimalo, zda je osvobozen od dane z prijmu clovek, ktery cast domu vlastni od detstvi a pred dvema lety dokoupil dalsi cast. Pak obe casti prodal tretimu spolumajiteli. Diky za pripadne odpovedi
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

7. 1. 2010 0:17 | Pavča

Vážení,již měsíc komunikujeme s finančním úřadem a zjišťujeme,zda budeme platit daň z příjmu po prodeji dr.bytu,který manžel spolu se dvěma sestrami zdědil po matce a následně prodal.Postup před a po dědickém řízení byl doporučen a proveden takto:mezi sourozenci došlo k dohodě,že se čl.práva převedou na 1 dědice,tím byl určen můj manžel,jelikož čl.práva nemůže nabývat více osob.Nabyvatel bezprostředně po nabytí čl.práv byt prodá a vyplatí dědické podíly ostatním dědicům.Tento postup byl dodržen.Mezi nabytím čl.práv a převodem na nové členy uběhl jeden měsíc.Formulace v zákoně nám není zcela jasná..vztahuje se na tento postup osvobození dle §4,ods.1...že jde o nabytí děděním?Byt.družstvo vzniklo v r.1998,matka v něm bydlela po celou dobu.Zemřela v loňském roce.Děkuji za odpověď.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+21
Líbí
Nelíbí

26. 1. 2013 12:27 | eva

dobrý den- kolegyně získala dědictvím 1/3 chaty. Tuto se sourozenci prodali a každý získal 1ú3 peněz, Kolegyně si z těchto peněz pořídila byt a další,který chce věnovat synovi. jakou daň je povinná zaplatit,pokud příjem z prodeje použola na zakoupení jednoho čí mohla si koupit i 2-3 byty.
může započítat do výdeje oproti příjmu oba dva byty?
děkuji...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

21. 1. 2014 18:04 | salida

Dobrý den, dcera prodala byt v Čechách, příjem musí zdanit (nevztahuje se na ni osvobození). Pracuje ale v Belgii, kde má příjmy ze závislé činnosti (osvobozené od daní). Nevím, jak postupovat při vyplňování přiznání k dani z příjmů fyzických osob, zda musí poslat doklad o dosažení příjmů z Belgie anebo zda bude danit pouze příjem z prodeje nemovitosti v Čechách. Děkuji za odpoděď.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

18. 5. 2014 13:40 | Dušan Husák

Přeji dobrý den Rodiče mě a sestře darovali v roce 2012 rodinný domek. Letos 2014 ho budeme prodávat. Jsme povini platit daň z příjmu? A pokud ano, tak počítá se do nákladů cena nemovitosti při darování?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2016 17:17 | Dušan Cihlář

Dobrý den, zdělili jsme se sourozenci po zemřelé mamince byt. Ta bydlela sama.Jaká daň se platí při prodeji bytu přes realitku ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

24. 3. 2016 11:33 | Ján Jacko

Dobrý den, prodávám pozemek. Musím platit daň z příjmu když použiji na splacení hypotéky bytu, kde teď bydlím? Je to taky bytová potřeba dle mé úvahy..díky JJ.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+21
Líbí
Nelíbí

1. 6. 2016 19:54 | Honza

Dobrý den Prosím o zodpovězení dotazu týkajícího se prodeje bytu, zda se na tento prodej vztahuje osvobození od daně ve smyslu § 4 odst. 1 písm.b) zákona o daních z příjmů. V dubnu 2011 jsem zakoupil družstevní byt (práva užívání bytu), následně jsem požádal o převod do osobního vlastnictví, což se stalo dne 3.1.2013 a dne 31.5.2016 jsem byl nucen byt prodat. Je mi známo, že po 5-ti letech vlastnictví bytu (neměl jsem v něm trvalé bydliště) je příjem osvobozen od daně, avšak i někteří daňoví poradci mi nejsou schopni s jistotou zodpovědět, zda se doba družstevního vlastnictví započítává do doby rozhodné pro osvobození od daně. Paradoxem je, že se na tomto neshodly ani pracovnice finančního úřadu, kterých jsem se rovněž dotazoval. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne JL
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

13. 10. 2016 13:51 | Karel

Dobrý den mám dotaz prodal jsem registrované stádo ovcí jako fizická osoba právnické osobě (firmě. Musím platit daň? Jestli Ano jak velkou? Musim podat daňové přiznání? (i když to dělá zaměstnavatel)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
41,67 %

z 24 duelů
×
Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
65,67 %

z 67 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Teorie výnosových křivek, Bezriziková aktiva, Amortizace, matteo renzi, petr mach, petr fiala, zbyněk stanjura, euro, šifrovaná komunikace, oznamovací povinnost, bezpečnostní testy, ABB, safe heaven, Český inkasní kapitál, Markéta Novotná, nevyžádané telefonáty, uzavření hypotéky, měnová unie

R3500000, 4E15503, 2ST4090, 4U00359, 1AZ8858

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK