Virtuální platební karty: pokrok, nebo dinosaurus?

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 27. 5. 2008 | 9 komentářů
Nedůvěra v bezpečnost placení kartou na internetu v Česku před pár lety umožnila rozvoj virtuálních karet. Dnes je využívá zhruba sto tisíc klientů. Na tom, zda mají ještě smysl, se tuzemští experti nedokáží shodnout.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 5. 2008 8:57, Rafter

Presne tak, za ztratu duvery zakazniku (v placeni kreditkami na netu) si banky muzou samy. A jeste dodam ze virtualni karty mivaji lepsi moznosti zmeny limitu, blokovani transakci a jine bezpecnostni vychytavky narozdil od embosovanych karet.

Zobrazit celé vlákno

+41
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

2. 8. 2008 14:43 | Jan

snažil jsem se ji použít při platbe přes PayPAl a byla odmítnuta :( takže pro mne ztrácí smysl a nějakou užitnou hodnotu
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2008 17:56 | kjana

ja virtualni kartu nemam, ale prijde mi, ze se lidem muze hodit - a ten styl devaty "vychodoevropska specialita" mi prijde trochu degradujici vuci cechum, kteri jsou opatrni - ale na rozdil od treba americanu taky na vsecko nenaleti, protoze pouzivaji hlavu. jsme trochu alergicka na clanky vnucujici nam nejake veci jen proto, ze to maji v ůrozvinutych zemich" - ze v tehc zemich s danymi vecmi muze byt taky spousta problemu (trable s hypotekma v USA, prilisna zadluzenost kvuli kupe kreditek), se vzdycky pise az pak, kdy se produkt vnuti dost lidem.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2008 0:28 | ano1

Mate nekdo zkusenost s virtualni platebni kartou vydavanou k Aurakarte (CETELEM)?
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2008 18:17 | -ice-

Nemate pravdu. Pravidla asociace jsou na vsechny svetove strany od Ase stejna ... to jestli je apriori soucasti karty jakozto produktu i pojisteni, je otazka jina.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2008 12:39 | Jaromír Adámek

Jojo, vo tom to je.
Žádné garance a ještě za kartu platit :), to je naprosto úžasné.
Jinak s virtuální kartou mělo pár kámošů problém, občas ji někdo oproti embosované odmítne.
A mimochodem CVV2 je zbytečné vyškrabávat, protože ho vyžaduje tak desetina obchodů na Internetu, vždy projde transakce i bez něho.
S pitomostí se podepisovat stejně jako na podpisovém vzoru souhlasím, já většinou používám na karte jen příjmení. A rozumná banka vám dovolí mít na kartě speciální podpisový vzor (aspoň u FIO záložny to tak je, a zahraniční banka mi poslala kartu nepodepsanou a podepsal jsem si ji, jak jsem chtěl, stejně jako mBank).
Nejlepší by bylo, kdyby úplně zrušili magnetický proužek, však ty terminály už jsou pěkně staré, zavedli jen autorizaci PINem (který si nastaví sám uživatel, a ne že si vymyslí nějaký banka), začnou plně ručit za ztráty (i bez pojištění) a začnou informovat lidi o refundech a chargebacích.
Zatracené ČR banky, to je humus, platit, plati, platit, platit za všechno a za nic neručit. Naštěstí už si člověk může otevřít i konto mimo bez nahlášení a i některé instituce u nás nic nechcou.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2008 8:57 | Rafter

Presne tak, za ztratu duvery zakazniku (v placeni kreditkami na netu) si banky muzou samy. A jeste dodam ze virtualni karty mivaji lepsi moznosti zmeny limitu, blokovani transakci a jine bezpecnostni vychytavky narozdil od embosovanych karet.
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2008 7:20 | Pavel

Přesně tohle jsem chtěl taky napsat. Předběhl jste mě (a ušetřil mi práci).
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2008 3:04 | jezevec

Popotaní pánové žvaní capiny a je ostudou redaktora že si to nechal líbit. Důvodem proč u nás existuje poptávka po internetových kartách je v tom, že na rozdíl od civilizvaných zemí naše banky přenášejí veškeré riziko se zneužitím karty na klienta - zatímco na západ od Aše je apriori každá reklamace uznaná a riziko nese banka. A vovovovotmtoje.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2008 0:19 | HonzaH

V článku není uvedena ani jediná nevýhoda virtuální karty. Ani já ji nevidím. Přes internet platím vždycky z domu. Nemám žádnou potřebu nosit kartu s vyrytými údaji postačujícími ke zneužití při platbě přes internet. Dám přednost jedné kartě fyzické, chráněné alespoň pinem, bez možnosti placení přes internet a jedné virtuální, která neumožňuje nic jiného. Protože už banky virtuální karty moc nevydávají, tak si virtuální kartu musím udělat sám tak, že z fyzické karty pracně odstraním CVV2 a pouze si ho zapamatuju nebo někde doma zapíšu. Dřív jsem musel dokonce odstraňovat i podpis na kartě, když jsem babu na přepážce nedokázal přesvědčit, že ten podpis podle vzoru tam prostě nedám. Tím jsem ji degradoval jen na výběry z bankomatu, ale to už je pěkných pár let. Ve spořce už přišli na to, že podpis podle vzoru na kartu nepatří.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Zemánek

podnikatel, Miton

Pavel Baudiš

podnikatel, Avast

Milan Zemánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Baudiš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services