Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Co se děje | 27. 5. 2008 | 9 komentářů
Nedůvěra v bezpečnost placení kartou na internetu v Česku před pár lety umožnila rozvoj virtuálních karet. Dnes je využívá zhruba sto tisíc klientů. Na tom, zda mají ještě smysl, se tuzemští experti nedokáží shodnout.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 5. 2008 8:57, Rafter

Presne tak, za ztratu duvery zakazniku (v placeni kreditkami na netu) si banky muzou samy. A jeste dodam ze virtualni karty mivaji lepsi moznosti zmeny limitu, blokovani transakci a jine bezpecnostni vychytavky narozdil od embosovanych karet.

Reagovat

+40
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 27. 05. 2008 03:04)

Další příspěvky v diskuzi (9 komentářů)

27. 5. 2008 0:19 | HonzaH

V článku není uvedena ani jediná nevýhoda virtuální karty. Ani já ji nevidím. Přes internet platím vždycky z domu. Nemám žádnou potřebu nosit kartu s vyrytými údaji postačujícími ke zneužití při platbě přes internet. Dám přednost jedné kartě fyzické, chráněné alespoň pinem, bez možnosti placení přes internet a jedné virtuální, která neumožňuje nic jiného. Protože už banky virtuální karty moc nevydávají, tak si virtuální kartu musím udělat sám tak, že z fyzické karty pracně odstraním CVV2 a pouze si ho zapamatuju nebo někde doma zapíšu. Dřív jsem musel dokonce odstraňovat i podpis na kartě, když jsem babu na přepážce nedokázal přesvědčit, že ten podpis podle vzoru tam prostě nedám. Tím jsem ji degradoval jen na výběry z bankomatu, ale to už je pěkných pár let. Ve spořce už přišli na to, že podpis podle vzoru na kartu nepatří.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+28
Líbí
Nelíbí

27. 5. 2008 3:04 | jezevec

Popotaní pánové žvaní capiny a je ostudou redaktora že si to nechal líbit. Důvodem proč u nás existuje poptávka po internetových kartách je v tom, že na rozdíl od civilizvaných zemí naše banky přenášejí veškeré riziko se zneužitím karty na klienta - zatímco na západ od Aše je apriori každá reklamace uznaná a riziko nese banka. A vovovovotmtoje.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

27. 5. 2008 7:20 | Pavel

Přesně tohle jsem chtěl taky napsat. Předběhl jste mě (a ušetřil mi práci).
Reagovat | Citovat

+10
Líbí
Nelíbí

27. 5. 2008 8:57 | Rafter

Presne tak, za ztratu duvery zakazniku (v placeni kreditkami na netu) si banky muzou samy. A jeste dodam ze virtualni karty mivaji lepsi moznosti zmeny limitu, blokovani transakci a jine bezpecnostni vychytavky narozdil od embosovanych karet.
Reagovat | Citovat

+40
Líbí
Nelíbí

27. 5. 2008 12:39 | Jaromír Adámek

Jojo, vo tom to je.
Žádné garance a ještě za kartu platit :), to je naprosto úžasné.
Jinak s virtuální kartou mělo pár kámošů problém, občas ji někdo oproti embosované odmítne.
A mimochodem CVV2 je zbytečné vyškrabávat, protože ho vyžaduje tak desetina obchodů na Internetu, vždy projde transakce i bez něho.
S pitomostí se podepisovat stejně jako na podpisovém vzoru souhlasím, já většinou používám na karte jen příjmení. A rozumná banka vám dovolí mít na kartě speciální podpisový vzor (aspoň u FIO záložny to tak je, a zahraniční banka mi poslala kartu nepodepsanou a podepsal jsem si ji, jak jsem chtěl, stejně jako mBank).
Nejlepší by bylo, kdyby úplně zrušili magnetický proužek, však ty terminály už jsou pěkně staré, zavedli jen autorizaci PINem (který si nastaví sám uživatel, a ne že si vymyslí nějaký banka), začnou plně ručit za ztráty (i bez pojištění) a začnou informovat lidi o refundech a chargebacích.
Zatracené ČR banky, to je humus, platit, plati, platit, platit za všechno a za nic neručit. Naštěstí už si člověk může otevřít i konto mimo bez nahlášení a i některé instituce u nás nic nechcou.
Reagovat | Citovat

+27
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2008 18:17 | -ice-

Nemate pravdu. Pravidla asociace jsou na vsechny svetove strany od Ase stejna ... to jestli je apriori soucasti karty jakozto produktu i pojisteni, je otazka jina.
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

25. 6. 2008 0:28 | ano1

Mate nekdo zkusenost s virtualni platebni kartou vydavanou k Aurakarte (CETELEM)?
Reagovat | Citovat

+24
Líbí
Nelíbí

28. 6. 2008 17:56 | kjana

ja virtualni kartu nemam, ale prijde mi, ze se lidem muze hodit - a ten styl devaty "vychodoevropska specialita" mi prijde trochu degradujici vuci cechum, kteri jsou opatrni - ale na rozdil od treba americanu taky na vsecko nenaleti, protoze pouzivaji hlavu. jsme trochu alergicka na clanky vnucujici nam nejake veci jen proto, ze to maji v ůrozvinutych zemich" - ze v tehc zemich s danymi vecmi muze byt taky spousta problemu (trable s hypotekma v USA, prilisna zadluzenost kvuli kupe kreditek), se vzdycky pise az pak, kdy se produkt vnuti dost lidem.
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

2. 8. 2008 14:43 | Jan

snažil jsem se ji použít při platbe přes PayPAl a byla odmítnuta :( takže pro mne ztrácí smysl a nějakou užitnou hodnotu
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ano1 25. 06. 2008 00:28)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Renata Vesecká

bývalá nejvyšší státní zástupkyně

Stanislav Gross

expremiér a podnikatel

Renata Vesecká
ÚSPĚŠNOST
98,32 %

z 179 duelů
Stanislav Gross
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 74 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Bludný kruh chudoby, Tržní úroková míra, Movitý majetek, banky, psd2, daně, andrej babiš, start-up, pasivní, celní unie, Jan Maňák, odpis, menopauza, zanedbání povinné výživy, priority, část I., specifikace doplňků, výběr auta

1AX2171, 1AS4630, 1M31960, 4AJ9183, 4AT7794

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK