Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Co se děje | 21. 5. 2008 | 8 komentářů
Průmysl a stavebnictví připravily analytikům nepříjemné překvapení. Inflace se drží výše a déle, než se očekávalo, a zahraničněobchodní bilance byla studenou sprchou. Dalším z makroekonomických údajů v řadě, které jsou výrazně horší, než očekávané, jsou březnové maloobchodní tržby.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 5. 2008 14:21, milburg

Stále se divící nic neprodukující parta různých analytiků na všech stupních. Postavte se konečně na zem a vemte svůj rozum do hrsti. Kde má průměrný občan s průměrným platem nechtíce si brát půjčky na vše to zlodějčení v této zemi brát? A k tomu údivy přituplých analytiků kam že to ekonomika směřuje? Tam, kam to vedete idio.ti. Všemocná ruka trhu vše nevyřeší - to ví dnes každý občan a takový mumraj už dlouho nepama-tuji. A bude hůř !!!!!!

Reagovat

+47
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (8 komentářů)

21. 5. 2008 6:23 | Marx

Vládní koalice reformuje úspěšnou ekonomiku na ekonomiku neúspěšnou a je v tom úspěšná. Jen tak dál a co nejvíce podobných úspěchů do voleb.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2008 8:51 | XXL

Teda, na to by člověk fakt nepřišel: "O tom, že zdražení nebylo jediným důvodem zúžení soukromé spotřeby, svědčí i zpomalení tempa růstu prodejů právě v těch segmentech, kde k růstu cen nedochází". Pokud se mi zvedou náklady v jedné oblasti, např. za potraviny, holt nekupuju zboží z oblasti jiné, právě např. oblečení. Autor nějak nevidí, že půl národa má problémy s tím, aby se jakž takž uživili. Ošacení nakupují u Vietnamců, sice není nejkvalitnější, ale účel splní. Ostatní výdaje se snaží co nejvíce osekat, protože neustále rostou. Sice se dočasně rodí o něco málo více dětí, ale to jen proto, že silné ročníky 70. let odložily pořízení dítěte jak to jen nejvíce šlo a déle čekat nemohou, pokud ty děti vůbec chtějí mít. Pokud odloží pořízení prvního dítěte do vyššího věku, je dosti pravděpodobné, že zůstanou pouze u jednoho, na druhé už nebudou mít sílu ani prostředky. Spotřeba jede na doraz a na dluh. To všechno považujete za úspěch a rozvoj? Já teda ne, jenže mám bohužel neblahé tušení, že mi bude dopřáno dožít se okamžiku, kdy to bouchne.
Reagovat | Citovat

+14
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2008 9:55 | Stanislav Hájek

Souhlasím, co napsal Marx ze dne 21. 5.2008. Nechápu, čemu se rádoby analytici stále podivují, když jaksi neberou v potaz, že např. DPH nezdražila o 4 % , ale o 80% , což byla taková pecka pro protžení skryté dvouciferné inflace, ze které se sotva kdy zpamatuje naše ekonomika.
Reagovat | Citovat

+20
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2008 12:03 | Hráč

Každý je zodpovědný za kvalitu svého života a alespoň mladší generace by to měla realizovat v praxi. Učit se investovat, případně více podnikat a hlavně jen nespoléhat na tzv.stát-třeba zajištění zdravotní péče či penzí na důstojný život.Doba je naprosto jiná než do r.1989, takže je ztrátou času nadávat na vlády obou směrů a spíše sami být co nejvíce aktivní dle svých schopností. Finanční gramotnost řešíme už na základní škole a je šance, že tyto děti už budou realizovat ekonomiku jinak, ne jen zvyšováním spotřeby.
Reagovat | Citovat

+15
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2008 14:21 | milburg

Stále se divící nic neprodukující parta různých analytiků na všech stupních. Postavte se konečně na zem a vemte svůj rozum do hrsti. Kde má průměrný občan s průměrným platem nechtíce si brát půjčky na vše to zlodějčení v této zemi brát? A k tomu údivy přituplých analytiků kam že to ekonomika směřuje? Tam, kam to vedete idio.ti. Všemocná ruka trhu vše nevyřeší - to ví dnes každý občan a takový mumraj už dlouho nepama-tuji. A bude hůř !!!!!!
Reagovat | Citovat

+47
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2008 16:45 | Kousavka

To Hráč: klidně se nebudu spoléhat na stát, ale chci po něm jedno: ať mi ty prachy nebere. Co mi je do cikorek, jesli padají hlady nebo jestli si dlábli na veverce. Ouřadů je čím dál víc, dřív se nadávalo na paláce, dneska jich je třikrát tolik. Takhle jsem v situaci, kdy si sice státu platím na důchod, ale žádný nedostanu, stát ty prachy rozfrcal. Platím si na zdravotnictví, až si zlomím ruku, aby mi ji nerval instalatér do trubky, ale slyším, že to nestačí a musím dávat ještě další a další poplatečky, protože stát to zase rozfrcal. Platím policii, ale ta nic nevyšetřuje, páč nemá auto, peníze, benzín, chuť + další si dosaď dle libosti. Platím z daní výstavbu a údržbu silnic, ale na dálnici by si hubu rozbil, jak je hrbatá, připomínalo mi Frantu, jak jede s traktorem napříč brambořištěm, akorát Franta jede deset a drncá mu to a já vůl to kulil celou devadesátkou a měl jsem to jak hodinovou soulož s Robertkem, žena se mně večer ptala, jestli jsem nebyl v baru za štětkama. Prostě o svých prachách si chci rozhodovat sám a rád bych, kdyby tu byl konečně ten malý a spolehlivý stát, co mně svejma kamerama nesleduje div ne i na záchodě, aby se přesvědčil, co bylo dneska k svačině.
Reagovat | Citovat

+23
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2008 21:21 | Táňa

Já nevím, co by ti lidé pořád kupovali? Skříně mají plné hadrů,až to nemohou unosit .Všichni už mají super nové kuchyně, obýváky a vůbec zařízené byty.Někdo i domky. V cizině u moře také již skoro všichni byli, tak co pořád lítat po nákupních centrech a valit košíky zboží, vždyť bychom se těma krámama všichni záhy úplně zavalili. Lidé vidí, že je třeba zmírnit v hromadění statků a že bude dražší třeba energie, zdravotní péče např.také nebude zadarmo, takže ti bystřejší se přece jenom snaží trochu šetřit a myslet na zadní kolečka.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

22. 5. 2008 10:40 | Hráč

Tomu se v civilizovaných zemích říká solidarita a třeba soc.demokracie ji chce mít jako to nejdůležizější, nikoliv osobní zodpovědnost. Takže budeme dlouho živit ty nemakačenky, ale i ty postžené, což můžeme být také i my.
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kousavka 21. 05. 2008 16:45)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 705 545 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Jaromír Drábek

politik

Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
37,50 %

z 8 duelů
Jaromír Drábek
ÚSPĚŠNOST
5,26 %

z 19 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Výpočet ceny podílového listu, OTC trh, Racionální očekávání, psd2, bankovnictví, start-up, miroslav uďan, lukáš kovanda, Úsvit, zpravodajský server, swapy, porotce, střední délka života, hatchback, Bezriziková výnosová míra, přestupky, Kreditní karty, cílový fond

2SA1086, 1SR2404, KIJ6339, 2J19393, 6A50011

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK