Varování třetí: maloobchodní tržby

Jan Pekař | rubrika: Co se děje | 21. 5. 2008 | 8 komentářů
Průmysl a stavebnictví připravily analytikům nepříjemné překvapení. Inflace se drží výše a déle, než se očekávalo, a zahraničněobchodní bilance byla studenou sprchou. Dalším z makroekonomických údajů v řadě, které jsou výrazně horší, než očekávané, jsou březnové maloobchodní tržby.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 5. 2008 14:21, milburg

Stále se divící nic neprodukující parta různých analytiků na všech stupních. Postavte se konečně na zem a vemte svůj rozum do hrsti. Kde má průměrný občan s průměrným platem nechtíce si brát půjčky na vše to zlodějčení v této zemi brát? A k tomu údivy přituplých analytiků kam že to ekonomika směřuje? Tam, kam to vedete idio.ti. Všemocná ruka trhu vše nevyřeší - to ví dnes každý občan a takový mumraj už dlouho nepama-tuji. A bude hůř !!!!!!

+47
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

21. 5. 2008 8:51 | XXL

Teda, na to by člověk fakt nepřišel: "O tom, že zdražení nebylo jediným důvodem zúžení soukromé spotřeby, svědčí i zpomalení tempa růstu prodejů právě v těch segmentech, kde k růstu cen nedochází". Pokud se mi zvedou náklady v jedné oblasti, např. za potraviny, holt nekupuju zboží z oblasti jiné, právě např. oblečení. Autor nějak nevidí, že půl národa má problémy s tím, aby se jakž takž uživili. Ošacení nakupují u Vietnamců, sice není nejkvalitnější, ale účel splní. Ostatní výdaje se snaží co nejvíce osekat, protože neustále rostou. Sice se dočasně rodí o něco málo více dětí, ale to jen proto, že silné ročníky 70. let odložily pořízení dítěte jak to jen nejvíce šlo a déle čekat nemohou, pokud ty děti vůbec chtějí mít. Pokud odloží pořízení prvního dítěte do vyššího věku, je dosti pravděpodobné, že zůstanou pouze u jednoho, na druhé už nebudou mít sílu ani prostředky. Spotřeba jede na doraz a na dluh. To všechno považujete za úspěch a rozvoj? Já teda ne, jenže mám bohužel neblahé tušení, že mi bude dopřáno dožít se okamžiku, kdy to bouchne.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2008 6:23 | Marx

Vládní koalice reformuje úspěšnou ekonomiku na ekonomiku neúspěšnou a je v tom úspěšná. Jen tak dál a co nejvíce podobných úspěchů do voleb.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2008 10:40 | Hráč

Tomu se v civilizovaných zemích říká solidarita a třeba soc.demokracie ji chce mít jako to nejdůležizější, nikoliv osobní zodpovědnost. Takže budeme dlouho živit ty nemakačenky, ale i ty postžené, což můžeme být také i my.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 5. 2008 21:21 | Táňa

Já nevím, co by ti lidé pořád kupovali? Skříně mají plné hadrů,až to nemohou unosit .Všichni už mají super nové kuchyně, obýváky a vůbec zařízené byty.Někdo i domky. V cizině u moře také již skoro všichni byli, tak co pořád lítat po nákupních centrech a valit košíky zboží, vždyť bychom se těma krámama všichni záhy úplně zavalili. Lidé vidí, že je třeba zmírnit v hromadění statků a že bude dražší třeba energie, zdravotní péče např.také nebude zadarmo, takže ti bystřejší se přece jenom snaží trochu šetřit a myslet na zadní kolečka.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2008 16:45 | Kousavka

To Hráč: klidně se nebudu spoléhat na stát, ale chci po něm jedno: ať mi ty prachy nebere. Co mi je do cikorek, jesli padají hlady nebo jestli si dlábli na veverce. Ouřadů je čím dál víc, dřív se nadávalo na paláce, dneska jich je třikrát tolik. Takhle jsem v situaci, kdy si sice státu platím na důchod, ale žádný nedostanu, stát ty prachy rozfrcal. Platím si na zdravotnictví, až si zlomím ruku, aby mi ji nerval instalatér do trubky, ale slyším, že to nestačí a musím dávat ještě další a další poplatečky, protože stát to zase rozfrcal. Platím policii, ale ta nic nevyšetřuje, páč nemá auto, peníze, benzín, chuť + další si dosaď dle libosti. Platím z daní výstavbu a údržbu silnic, ale na dálnici by si hubu rozbil, jak je hrbatá, připomínalo mi Frantu, jak jede s traktorem napříč brambořištěm, akorát Franta jede deset a drncá mu to a já vůl to kulil celou devadesátkou a měl jsem to jak hodinovou soulož s Robertkem, žena se mně večer ptala, jestli jsem nebyl v baru za štětkama. Prostě o svých prachách si chci rozhodovat sám a rád bych, kdyby tu byl konečně ten malý a spolehlivý stát, co mně svejma kamerama nesleduje div ne i na záchodě, aby se přesvědčil, co bylo dneska k svačině.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2008 14:21 | milburg

Stále se divící nic neprodukující parta různých analytiků na všech stupních. Postavte se konečně na zem a vemte svůj rozum do hrsti. Kde má průměrný občan s průměrným platem nechtíce si brát půjčky na vše to zlodějčení v této zemi brát? A k tomu údivy přituplých analytiků kam že to ekonomika směřuje? Tam, kam to vedete idio.ti. Všemocná ruka trhu vše nevyřeší - to ví dnes každý občan a takový mumraj už dlouho nepama-tuji. A bude hůř !!!!!!
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2008 12:03 | Hráč

Každý je zodpovědný za kvalitu svého života a alespoň mladší generace by to měla realizovat v praxi. Učit se investovat, případně více podnikat a hlavně jen nespoléhat na tzv.stát-třeba zajištění zdravotní péče či penzí na důstojný život.Doba je naprosto jiná než do r.1989, takže je ztrátou času nadávat na vlády obou směrů a spíše sami být co nejvíce aktivní dle svých schopností. Finanční gramotnost řešíme už na základní škole a je šance, že tyto děti už budou realizovat ekonomiku jinak, ne jen zvyšováním spotřeby.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2008 9:55 | Stanislav Hájek

Souhlasím, co napsal Marx ze dne 21. 5.2008. Nechápu, čemu se rádoby analytici stále podivují, když jaksi neberou v potaz, že např. DPH nezdražila o 4 % , ale o 80% , což byla taková pecka pro protžení skryté dvouciferné inflace, ze které se sotva kdy zpamatuje naše ekonomika.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lubomír Lízal

ekonom

Alexandr Vondra

politik

Lubomír Lízal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Alexandr Vondra
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services