S žádostí o milionovou půjčku nás z banky nevyhodili

Eva Sovová | rubrika: Jak na to | 21. 4. 2008 | 5 komentářů
Skoro každý podnikatel se dostane do situace, kdy potřebuje peníze na rozšíření firmy. Vyzkoušeli jsme, jak by takový podnikatel uspěl se žádostí o milionovou půjčku u pěti českých bank. První schůzky v bankách vesměs dopadly dobře.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

9. 11. 2008 12:45 | denisa

mam zajem o pujcku jsem na up dostavam 4100
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2008 7:28 | nadia

Tak tohle je clanek napsany z naproste neznalosti. Je videt, ze autori clanku vedi starou backoru o praktickem zivote. Prisli do banky cisti jako lilie a jaksi zapomneli, ze do maleho podnikani jako zivnostnici se dneska pousteji lide, kteri prisli o zamestnani anebo to zrovna nevypada dobre s jejich financnim ohodnocenim a mysli si, ze podnikanim se jejich zivot zlepsi. Meli jsgte zkusit prijit do banky s tim, ze chcete zacit podnikat, ze nemate zadny majetek, ale mate zaznamy v registrech (coz by si ostatne v bance velmi rychle zjistili), protoze nestacite splacet pujcky. A uvidte hned, zda vam nejaka banka nabidne milion. Nabidne vam prd, protoze jste v registru jako tzv. delikventi. Tohle je rpavy svet financnictvi, takze nevim, proc lidi oblbujete milionem.
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2008 6:55 | Jaromír

Ale no tak :), tak si na hypotéku za své vlastní soukromé peníze kupte nemovitost, a tu si na podnikání převeďte.
"Geniálních" nápadů jak podnikat jsou miliardy.
V podnikání je třeba dvě věci: zkušenosti a peníze.
Pokud nemáte zkušenosti (začínáte) a nemáte i peníze, tak co vlastně od banky chcete?
Musíte mít buď extra dobré jméno u banky, a nebo aspoň něco mít, co můžete zastavit.
Kam by se banky dostaly, kdyby půjčovaly, bez záruky, začínajícím podnikatelům horentní sumy.
Raději si půjčete klasicky jako fyzická osoba a standartně ty peníze nalijte do svého podnikání.
Tak jsem to udělal já a věřím, že i další většina podnikatelů, kteří věří svému záměr a jdou do toho naplno.
Jo přijít do banky, půjčit si bez záruky na podnikatleský záměr a pak říct bance "smůla, nevyšlo to", to umí každý a každý by to chtěl. Co takhle se jako fyzická osoba zadlužit, vzít si úvěry a jít do toho, to vás nenapadlo? Nestěžujte si, že banka za vás nechce nést rizika, vždyť většina nás podnikatelů zkrachuje. Kdyby podle toho měly být nastaveny úroky, tak jsou přes sto procent za rok.
Ach jo, to jsou věci. Miluji lidi typu, nemám nic, neumím nic, dejte mi milión a já to zkusím.
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 4. 2008 20:20 | kozák

Přesně tak člověk který by chtěl začít podnikat,nemá žádný majetek čím by mohl ručit má smůlu. Ten kdo by si chtěl udělat živnosták,a půjčit milion v bance,nedostane nikde nic.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 4. 2008 9:39 | krakra

HM, kdybych chtěl z fleku začít podnikat a chtěl bych půjčit milión, a byl bych bez podnikatelských zkušeností tak bych měl asi smůlu, se mnou by se nikdo nebavil.
+44
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Bohuslav Sobotka

politik

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Bohuslav Sobotka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services