Na co nezapomenout při odchodu ze zaměstnání

Češi mění v průměru zaměstnání jednou za dva až pět let, nejčastěji na začátku roku nebo na konci druhého čtvrtletí. Když opouští starou práci, měli by si třeba ověřit, zda za ně firma platila zdravotní a sociální pojištění.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 4. 2008 13:56, Jaaa

Alespon ale budes vedet , ze dluzis peknou palku a kazdej den ti nabiha penale...

Zobrazit celé vlákno

+56
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

20. 12. 2019 5:40 | Amaly

Může mi předat výstupní dokumenty tchán zaměstnavatele?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2019 5:35 | Amaly

Může mi předat výstupní dokumenty tchán zaměstnavatele?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2019 8:52

Bohužel si pro ně musíte zajít. Né všichni je posílají
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2019 8:49

Může po skončení pracovního poměru vyžadovat zaměstnavatel uhradit obědy, které ve smlouvě nebyly a smlouva byla ukončena už před dvěma měsíci. Kolektivní smlouva nebyla vytvořena. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2019 8:47 | Lucie

Dobrý den, mám dotaz. Může zaměstnavatel zpětné požadovat uhradit peníze za jídlo, když není kolektivní smlouva? Smlouva o zaměstnání ani neobsahuje informaci o stráveném.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2019 18:54 | Martin

Dobrý den, nevíte, zda mne bývalý zaměstnavatel může nutit přijít si pro stravenky za poslední odpracovaný měsíc v mé pracovní době, nebo jestli je nějaká možnost ho přinutit, aby mi je poslal třeba poštou? Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 6. 2019 16:18 | Anonymní

Dobrý den,pracovala jsem přez 12let u obchodního řetězce T.... Po ústní dohodě pouze raní 8/14:30h víkend i od 6/16h. Reditel onemocněl, přišla jiná ředitelka a směny neplatily. Odpoledni nemohu dělat, hlídání dětí nemám, manžel kam .doprava. Řešila jsem v doprovodu manžela u paní ředitelky která odmítla vyhovět s ranni směnou. Doslova řekla že zelenina,pekárna atd všude nutnost odol.smen. Musela jsem tedy odejít z důvodu odpolední směn. Výpověď okamžita,neměla jsem hlídání dětí 4,10let do 21/22hod. Zápoč.list došel poštou a tam napsáno bez udání důvodu. Pracovní úřad chtěl vyjádření hypermarketu. Mě osobně nic nedošlo i poté co jsem o vyjádření žádala. Úřadu práce vyhověno. Vyjádření? Šokující!! Lžou. Napsaly doslova že mě nabídla jinou práci pouze na ranní a já prý odmítla. Jedná velká lež. Můžu se bránit? ÚP je vyzve oni+já a manžel který byl svědkem o vyjádření. Přišla jsem o 6dni rekond.volna+ dovolenou 15dni. ??. Neproplácejí. Lze se ještě bránit? Děkuji za odpověď .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2018 6:47 | František

Dobrý den , firma mi proplatila jeřábnický průkaz ... Již mám už za sebou.... Úspěšně , chci dát výpověď a má otázka je zda je firma poviná mi ty papíry dát ? Děkuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 7. 2018 12:03 | Linda

Chci se zeptat. Pracovni pozice gastronomie prihlaseni na 40hodin pracovala tam 2 roky. Tet po telefonu dostala vypoved. A bylo zdeleno ze nedostane ani 13 ani 14plat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2018 9:40 | Hfxx

To s tím sociálním pojištěním je kravina, zaměstnanec neručí za to, jestli zaměstnavatel pojištění platí. Pojišťovna po něm nic takového nebude vymáhat! Nemá to ani vliv na délku pojištění. Prostě zaměstnanec toto nemusí řešit, ani nemá jak!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2017 9:06 | Lili

Jasně,že máte.Musí to být napsané na výplatní pásce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 8. 2016 15:48 | Honza

Dobry den,
mam takovy dotaz. Koncim u jednoho zamestnavatele a budu si jeste vybirat dovolenou. V dobe me dovolene bych rad nastoupil do nove prace. Je to v souladu se zakonem?
Predem dekuji za odpoved!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2016 8:43 | Andrea

Dobrý den, včera jsem dala výpověď. Nastoupila jsem 10.6.2015 do 18.5.2016 mám nárok na proplacení nějaké dovolené? Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2015 18:13 | Adam

Dobrý den, muze zamestnavatel jen tak vymazat vsechny data jako e-Mail a kalendare po ukoncení pracovního poměru?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 5. 2015 19:37 | jaroslava

chtela bych se zeptat dcera 20 let servirka v hotelu Sport delala 3 r servirku a dala vypověd s ustni dohodou k 30.4 podminka byla ze si najde nahradu,,tu si nasla..a šef dela problemy..nepodepsal ji to ze on tu nahradnici vzal za jinou servirku..a nechce ji dat posledni vyplatu a jeste mela ve smlouve ze k vyplate je 1% z tržby a potom ji rekl ze to 1% je pro obe servirky...dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2008 13:56 | Jaaa

Alespon ale budes vedet , ze dluzis peknou palku a kazdej den ti nabiha penale...
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 4. 2008 9:55 | TomasK.

Jen by mne zajimalo kdyz zjistim ze zamestnavatel zamne neodvadel SP a ZP ci jen ze spozdenim tak co to pro mne znamena nejak se mi nezda ze by to bylo tak jednoduche se jit zeptat jestli platil vcas a dobre????
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Tretter

podnikatel, Tretter’s Bar

Kateřina Jirásková

finanční ředitelka PPF

Michael Tretter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Kateřina Jirásková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services