Nová daň z příjmu státu slušně vydělává

Jan Pekař | rubrika: Co se děje | 5. 3. 2008 | 7 komentářů
Hospodaření státu za první dva měsíce letošního roku vypadá lépe, než loni. Rozpočtové příjmy výrazně vzrostly tam, kde to ministerstvo financí čekalo nejméně – na dani z příjmu fyzických osob. Rychle ovšem rostou i výdaje.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 3. 2008 10:11, Lázslo

No to snad nemyslí p.Pekař vážně, když tvrdí: "Zavedení nové patnáctiprocentní daně z tzv. superhrubé mzdy tak evidentně zaskočilo státní úředníky a pravděpodobně i mnohé její oponenty." Naopak dává oponentům za pravdu, když tvrdili, že na novém danění prodělá většina, především střední třída a že Kalousek nemluví pravdu, když tvrdil, že všichni vydělají. Výsledky potvrzují obavy oponentů a usvědčují Kalouska ze lži.

+81
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

6. 3. 2008 10:19 | Igor Šíp

Rovná daň z přijmu, která je u nás od 1.1.2008 není v žádné zemi vyspělé Evropy.Je pouze v Rusku, Lotyšsku,Rumunsku a na Slovensku. To je důkaz, že ODS nechce následovat rozvinuté státy a její reformy preferují pouze 10% nejbohatších obyvatel.Také zvýšení DPH z 5 na 9% a systém poplatků u lékaře poškozuje nízkopřijmové a středněpříjmové skupiny obyvatel. Uvedené reformy 100% dokazují, že nemají budoucnost a také ODS nemá perspektivu pro většinu obyvatel !
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2008 0:05 | Karel

Já beru 5 milionů čistého a stát nedostal ani korunu. Holt kdo umí krást, tomu to vynáší...
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2008 20:46 | Pavel.Pstros

To na me take nevydelali. Normalne beru jako sef jedne organizace pulmega hrubeho. V r. 2007 to bylo 302 tis za mesic a nyni kol 340 tis bych bral kdyby mi dalsich 100 tis nepridali. Nevim jak nekdo muze vyjit s tim co tu uvadite.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 3. 2008 18:45 | Kiwii

Nejlépe je vidět, kdo na reformě vydělá a kdo ne na tabulce příjmů a výdajů státního rozpočtu, kderé putují z daní a ne na platech. (nevím už, kde jsem na ní narazil, ale někde na netu určitě bude více kopií)
Když stát vydělá na reformě více, než do ní vloží, tak odkud asi ty peníze bere? Že by si je tisknul...?! Moc mě mrzí, na jaký hybrid ODS přistoupila. Reforma je to tedy jen podle slova! Zbytek jsou kecy. Asi tak stejně jako, že ČEZ zdražuje je o pár halířů na MWh, ale v tichostí si zvednou paušální platby o 30 procent a stát k tomů (opět v tichosti) příhodí další daň a z té daně ještě DPH (tedy daň z daně). Fakt super!!! Nejvíc mě štve, jak nás mají ty papaláši všechny za magory, kteří se nechají zblbnout kecama, a neumí to pěti počítat... zřejmě proto, že mají ve velké většině pravdu... :-(
+54
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2008 11:17 | jatra

Taky si myslím, že tady asi někdo neumí počítat a plete sem vyšší výběr daní díky tomu, že odpadla 12% sazba. Vždyť loni člověk s příjmem 10000Kč zaplatil poslevě 450Kč daň a dnes nezaplatí ani korunu!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2008 10:11 | Lázslo

No to snad nemyslí p.Pekař vážně, když tvrdí: "Zavedení nové patnáctiprocentní daně z tzv. superhrubé mzdy tak evidentně zaskočilo státní úředníky a pravděpodobně i mnohé její oponenty." Naopak dává oponentům za pravdu, když tvrdili, že na novém danění prodělá většina, především střední třída a že Kalousek nemluví pravdu, když tvrdil, že všichni vydělají. Výsledky potvrzují obavy oponentů a usvědčují Kalouska ze lži.
+81
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2008 0:41 | HonzaH

Na mě to nevydělali. V roce 2008 mi sice hrubá daň vyroste téměř na 60.000, ale sleva na mě a tři děti činí 56.880 Kč, takže za celý rok zaplatím necelé 3.000 Kč. Nemohu si to než vynachválit. V roce 2007 jsem platil zálohy cca 2.000 měsíčně.
+62
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Pospíšil

politik

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Jiří Pospíšil
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů
×
Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services