Společné zdanění manželů: letos naposledy

Jan Pekař | rubrika: Jak na to | 13. 2. 2008 | 6 komentářů
Potřetí a naposledy je letos možné uplatnit společné zdanění manželů. Mohou je využít pouze manželé, kteří vyživují alespoň jedno nezaopatřené dítě a žijí spolu s dětmi ve společné domácnosti.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 2. 2008 14:11, Jahoda František

Vy asi nemáte děti, co? A vysoké příjmy a manželku v domácnosti asi také ne. Pro mně to byla příjemná daňová úleva a štve mně, že končí.

Zobrazit celé vlákno

+113
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

25. 3. 2008 23:12 | Tomas_IV

"oba partneři musejí sestavit a podat své daňové přiznání a musejí tak učinit v jeden den" - To znamená, že už se to nedá na FÚ poslat poštou, nebo stačí poslat za oba tentýž den? Děkuji za odpověď.
+44
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2008 19:43 | Pavel

Může manželka, která nemá vlastní příjmy (žena v domácnosti) uvést při společném zdanění zaplacené platby na zdravotní pojištění? Na finančním úřadě nedokáží tento dotaz zodpovědět. Děkuji za odpověď.
+98
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2008 19:49 | Aleš

Lze použít na výpočet společného zdanění formuláře (tabulky xls ) z minulého roku??NEbo jsou opět nové form,uláře?? Děkuji
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2008 14:11 | Jahoda František

Vy asi nemáte děti, co? A vysoké příjmy a manželku v domácnosti asi také ne. Pro mně to byla příjemná daňová úleva a štve mně, že končí.
+113
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2008 13:08 | nnnn

Konečně se zruší? Taky je to šílená zhovadilost, veškerá obdobná zvýhodnění lze vázat na děti, nejlépe plošně.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2008 8:31 | dotaz

Měl bych dotaz na někoho, kdo se v této problematice orientuje. Týká se to odpočtu daňové ztráty z podnikání při uplatňování SZM. Potřeboval bych vědět, jak je to tedy se situací, kdy jsem zaměstnán a vedle toho podnikám, manželka je na mateřské. Za rok 2006 jsem měl z podnikání ztrátu a uplatnil SZM a za rok 2007 mám z podnikání zisk a také uplatňuji SZM. V návodu k vyplnění přiznání se píše, že není možné uplatnit daňovou ztrátu vzniklou v období, ve kterém je uplatňováno SZM. To by znamenalo, že mohu uplatnit jedině ztrátu z období, kdy jsem SZM neuplatňoval, tzn. z roku 2005. Slyšel jsem ale už i vysvětlení, že toto ustanovení má jiný smysl - že jen zabraňuje započtení ztráty z podnikání proti příjmům ze závislé činnosti a že se tudíž má vykládat jako "že není možné uplatnit daňovou ztrátu vzniklou v aktuální období, ve kterém je uplatňováno SZM". Tudíž bych si podle toho mohl daňovou ztrátu z roku 2006 uplatnit, protože v roce 2006 jsem ji dle tohoto výkladu správně neuplatnil, ale letos ji mohu uplatnit až do výše zisku z podnikání (tzn. jen proti zisku z podnikání, ne proti zisku ze závislé činnosti). Tento výklad sice vypadá logičtěji, než formulace v návodu k přiznání, ale zdá se mi, že ta původní věta přecejen říká něco jiného - že to prostě uplatnit nemohu, byť to zní nesmyslně. Víte tedy někdo o tomto nějaké bližší informace? Díky za odpověď.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Jan Kočka

podnikatel

Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Kočka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services