Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Co se děje | 5. 2. 2008 | 5 komentářů
Informovaný člověk se nezadluží tak, aby nemohl úvěry splácet, a bude mít větší zájem o finanční produkty. Tato logika stojí za iniciativou ministerstva financí a České bankovní asociace na zvýšení finanční gramotnosti českých občanů.

7. 2. 2008 7:27 | Iacek

Nevím jak kdo, ale já nemám problém s orientací do čeho by bylo vhodné investovat, já más spíše problém s tím kde vzít na ty investice ( platit elektřinu, vodu a plyn a něco také pojíst musím ). A ty 3000Kč fakt není moc kam investovat - i do podílovýcj fondů v ČR je většinou minimální počáteční investice 5000Kč, nejlépe investovat do akcií rozvíjejících se trhů, ale i tam často bývá nějaký limit pod který se kvůli poplatkům nevyplatí investovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-8
Líbí
Nelíbí

16. 2. 2008 19:49 | Hráč

Nadace Arnošt už tři roky zpracovává projekt Ekonomické a finanční gramotnosti do škol (www.sysel-arnost.cz), připravila vstupní učebnici Tajný deník Barborky Syslové aneb Cesta k finanční samostatnosti pro menší děti ZŠ, ale v celostátním programu finanční gramotnosti pozoruji, že se tato akce dostává jen na jednu problematiku- získávat nové klienty bankovního sektoru, kteří se budou stále zadlužovat. Druhá strana mince se zanedbává - a to-postarat se sami co nejvíce o sebe podnikáním či investováním a v neposlední řadě zvýšením finanční gramotnosti čili vědět,kdy a proč se případně zadlužovat. Tedy - kupovat aktiva (na ty ovšem banky nepůjčují) a ne jen se zadlužovat na spotřební věci. Na základní škole už třetím rokem mám volitelný předmět Základy finančního vzdělávání a děti už ví, že se musí o sebe postarat sami.Rozhodně ale neuvítají, že se mají pouze stát klienty bank a nechat se zase ovládat.
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

18. 6. 2008 15:53 | Marcela

Já nevím, ale nějaký čas jsem uvažovala o tom být finančním poradcem, a ačkoliv buduji kariéru nyní v jiné oblasti, 3000 Kč vnímám, jako velmi slušný obnos, který se vyplatí na 1.místě na stavební spoření, nebo pokud nemáte vyřešenou pojistku, tak na životní pojištění se spořením (spíše investiční a pokud možno produkt, který Vám umožňuje přecházet z výnosů dluhopisů na výnosy z akcií). 3000 jsou fakt moc pěkné peníze, pokud je můžete dávat stranou. Přeji hodně štěstí ať jste vždy finančně v plusu.
Reagovat | Citovat

-5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Iacek 07. 02. 2008 07:27)

15. 10. 2010 19:39 | Stanislav Gábor

Finanční gramotnost není ani tak o kurzu financování, ale spíše o zodpovědném chování a absolutní finanční negramotnosti. Byl jsem ze zájmu na kurzu se stejným názvem a byl spíše určen lidem finančně negramotným. Pokud někdo, dle dotázů, je schopen si vzít úvěr s vědomím jeho neplacení a zároveň podepíše rozhodčí doložku, pak je to totální šílenec. Dokonce si je možné si tohoto pána prohlédnout na stránkách www.vzdelanimprotikrizi.cz v sekci fotogalerie.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

19. 6. 2013 15:00 | Stanislav Neruda

Já jsem byl na Základním semináři od ZFP Akademie asi před třemi roky a do teď od nich mám perfektní servis... poradili mi se smlouvami, aby jsme měli zajištění když se něco stane a na důchod a provize jsem dostal já! a jakmile se objeví nějaká novinka v této sféře, tak mě obratem informují...Takže moje zkušenost je velmi dobrá...
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: 3.reklamace stejne vady
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, mám si jet pro mobil, který jsem reklamovala po 3. s zadosti odstoupeni od kupni smlouvy z duvodu nesplneni podstaty a ucelu telefonu. Vada byla dvakrat uznana a opravena (novým dilem) nicmene... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Klíma

podnikatel, Tuscan

Pavel Mertlík

exministr a ekonom

Jaroslav Klíma
ÚSPĚŠNOST
53,85 %

z 52 duelů
Pavel Mertlík
ÚSPĚŠNOST
7,14 %

z 56 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Klouzavý průměr, Zaručený šek, Exploatace, eet, nemovitostní fondy, daňové úniky, fayn, podílové fondy, preventivní očkování, ján müller, záplava, průměrné náklady, dovolená snů, Duplo, www.esemes.cz, platba v hotovosti, stranokracie, vyspělé státy

4M10000, 7T51000, 8A50588, 4E36520, 5T12140

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK