Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Jak na to | 4. 2. 2008 | 12 komentářů
Domácnosti si už dva roky mohou zvolit svého dodavatele elektřiny. Podnikatelé mají tuto možnost o rok déle. Loni jí využilo v obou skupinách 41 635 maloodběratelů. U běžných tarifů se však dá změnou ročně ušetřit jen málo.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 2. 2008 10:26, rpolasek

Na internetu určitě jsou.

Reagovat

+49
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 04. 02. 2008 08:56)

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

4. 2. 2008 6:42 | Důchodce

Aktivační poplatek 357 Kč versus úspora až 120 Kč za rok - to se opravdu vyplatí. Selský rozum mi říká, že teprve po třech letech u Bohemian Energy budu na nule a teprve čtvrtým rokem se bude jednat o úsporu až 120 Kč. Á propos , kde je těch dalších více než 50 aktivních dodavatelů elektřiny? Proč se nepředhánějí s nabídkami pro domácnosti? Proč autor neuvede v článku třeba jen 10 těchto poskytovatelů (krom ČEZ, EON a PRE)?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+44
Líbí
Nelíbí

4. 2. 2008 8:47 | Pet

Je docela zajímavý, že já teď s BE podepsal smlouvu (ještě není ten přechod ukončený), ale na podepsaný smlouvě v políčcích pro aktivační poplatek nic vyplněnýho není. Ve všeobecných podmínkách se odvolávají na částku uvedenou na smlouvě, nikde v jiných materiálech a cenících jsem nic o tomhle poplatku nenašel. Takže moc nevím, odkud jste těch 357,- vzali, ale já je rozhodně platit nebudu.
Reagovat | Citovat

+44
Líbí
Nelíbí

4. 2. 2008 8:56 | Martin

Také by mne zajímaly ostatní poskytovatelé a jejich celkové porovnání.
Reagovat | Citovat

+20
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Důchodce 04. 02. 2008 06:42)

4. 2. 2008 10:26 | rpolasek

Na internetu určitě jsou.
Reagovat | Citovat

+49
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 04. 02. 2008 08:56)

25. 3. 2008 9:01 | Pat

Ahoj taky me to zajimalo a trochu jsem hledal a nasel tento kratky komentar http://www.eru.cz/htm/sdeleni_zmena_dodavatele.htm ktery me nakonec dovedl na tuto stranku http://www.eru.cz/htm/lic_drz_kontakt.htm Zda se, ze to je kompletni seznam distributoru el.energie ted uz by jen nekdo mohl udelat to vlastni srovnani cen :-)
Reagovat | Citovat

+24
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (rpolasek 04. 02. 2008 10:26)

27. 11. 2008 11:59 | Pepa

Kalkulátor je zde: http://www.eru.cz/user_data/files/elektro/calc2009/moo.php
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pat 25. 03. 2008 09:01)

4. 4. 2011 21:10 | Jan Pavlíček

To jak vysoký aktivační poplatek člověk zaplatí, záleží na jednotlivých obchodních zástupcích. Když je solidní, tak vám žádný poplatek nedá. Problém je v tom, že většinou ten poplatek celý chodí do kapsy obchodních zástupců, takže je rozdávaj co to de. Doporučuji nikdy nehovořit na too téa s člověkem, který zastupuje pouze jednoho dodavatele a dokáže vám naslibovat hory doly. Já pracuji 2 roky jako energetický konzultant a vím jaký dodavatel je solidní a jaký ne a hlavně i zástupci jednotlivých dodavatelů. Jan PAvlíček 724 296 023
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pet 04. 02. 2008 08:47)

2. 8. 2011 18:11 | Ondřej Fejfar

Dávejte si pozor na firmu D2D, její podomní zástupci navštěvují staré lidi a přesvědčují je k podpisu nevýhodné smlouvy.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 2. 2012 14:17 | Martin Hlavinka

Dobrý den,
společnost KOMODITAS působí tři roky na trhu jako pořadatel výběrových řízení pro velkoodběratele (více na www. komoditas.cz). Nyní jsme dostali dotaci na provádění této činnosti pro maloodběratele a tudíž tuto činnost zajišťujeme zdarma.
Kalkulačky uvedené na internetu jsou zavádějící z jednoho prostého důvodu - nikdo z "oslovených" společností o Vás skutečně nesoutěží, pouze se Vám objeví ceny na základě předem definovaných parametrů. Naše společnost pro Vás provede výběrové řízení se skutečným oslovením dodavatelů, se kterými máme dlouholeté zkušenosti. Víme, které společnosti váží své klienty smlouvami, ze kterých se nelze vypovědět a ve kterých je zachyceno zvyšování ceny. Také jsme zaštítěni právní kanceláří, která každou smlouvu před zasláním přímo maloodběrateli kontroluje. Tímto je zajištěna ochrana spotřebitele a díky těmto službám jsme veřejnou podporu dostali.
Stačí napsat na e-mail maloodberatel@komoditas.cz, nebo kontaktovat pana Martina Hlavinku 774 894 706 a domluvit se na dalším postupu. Všechny náležitosti budou vyřízeny za Vás opravdu zdarma a bude Vám vyčíslena skutečná úspora, dosažená výběrovým řízením. Poté budete zajištěni právním krytím pro bezproblémový přechod k novému dodavateli. Jediné, co je potřeba z Vaší strany je poskytnutí podkladů a Vašeho souhlasu. Nechte si poradit od odborníků na energetiku.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 8. 2012 22:07 | Radim

Případně také zde http://www.snizujeme.cz/ceny-elektriny
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pepa 27. 11. 2008 11:59)

20. 9. 2012 12:32 | Ondřej

Dobrý den, chtěl bych Vás všechny poprosit o kontakt na jakéhokoliv obchodního zástupce, resp. podomního prodejce těchto energetických společností. Můžete mi ho zaslat na internetovou adresu o.4ever@seznam.cz, potřebuji to jako studijní materiál a opravdu mi to velmi pomůže. Děkuji za ochotu a za Váš čas, snad mi někdo pomůže, když bud mít možnost. S pozdravem Ondřej
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

31. 10. 2015 20:59 | Ladislav

Dobrý den, určitě bych primárně doporučil mrknout na nějaký srovnávací server, např. usetreno.cz nebo elektrina.cz. Tam si vyberete dodavatele podle sebe a oni vám ho případně pomůžou zprostředkovat a to bez práce :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Vrácení zboží
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, snažil jsem se nalézt odpověď na svůj dotaz v již zveřejněných dotazech, ale neuspěl jsem. Objednal jsem si na internetu malé jezírkové čerpadlo, v balíku byl však typ určený pouze do akvárií,... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Ulich

bývalý fotbalista a podnikatel

Jan Švejnar

ekonom

Ivo Ulich
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 16 duelů
Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
10,71 %

z 56 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Korporace, Míra inflace, Pasivum, daně, bankovnictví, elektronická evidence tržeb, psd2, petr dvořák, peněžní loterie, úrokový rozdíl, panelová sídliště, rodinné hospodaření, finanční poradci, pojistka, jiří schneller, Google Talk, lhůta pro vrácení zboží, MeteoUniqa

9T99999, 9S71088, 9S71088, 5S32466, 1U22017

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK