Co dělají finanční analytici, když nemluví do televize

Petr Čermák | rubrika: Jak na to | 25. 1. 2008 | 14 komentářů
Jsou mladí, inteligentní a dokáží okomentovat téměř cokoli. Tak může vnímat profesi finančních analytiků řada diváků televize či posluchačů rozhlasu. Mnozí z nich si řeknou, že podobná moudra by dokázali pronášet také. Jenže za normálních okolnosti jsou mediální vystoupení analytiků jen zhruba pět procent jejich práce

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 1. 2008 9:14, jiří karel

Nejvíce se bavím, když v televizi s akademicky získanými znalostmi vystoupí náši mldí analytici a začnou přes globální vlivy vysvětlovat něco z burzy, když přitom většina lidí z reálného obchodu ví, že důvody jsou zcela jinde, zpravidla v obchdech některého z nich. Docela překvapuje, jak tito analytici jsou mimo skutečný chod obchodů a pouze z našprtaných pouček z učebnic škol radí. Jejich prognózy jsou sranda sama o sobě. V podstatě se trefí tak v 30%. Lidé jako pan Marek, Pikora, Sýkora či pí. Šichtařová jsou pro zkušenější obchodníky spíše k smíchu.

+56
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

11. 12. 2015 12:50

Ten blogger má pravdu: rady finančních analytiků jsou na způsob "nebude-li pršet, nezmoknem". Např.: "Akcie v posledním období rostla a měla k tomu fundamentální důvody, pokud prorazí psychologickou hranici 450 Kč, otevírá se prostor pro další růst. Je však možné, že to bude signálem pro realizaci zisků, takže doporučujeme být opatrní s dalším rozšiřovaním pozic..." atd.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2015 12:45

Finanční analytik je člověk, který radí, jak zbohatnout (obchodovat, a to k tomu cíli slouží), přitom sami bohatí nejsou. Vím o čem hovořím. Léta jsem byl analytikem a pak jsem radši odešel a troufám si říci, že jsem zbohatl, neb jsem místo slov šel k praxi. Tam jsem ale zjistil, že je věci třeba dělat jinak, než podle naučených pouček.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2015 12:39

:)))))))))) Titul dává patent na rozum? Tak to mám při svých čtyřech titulech právo na pravdu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2013 14:20 | FA

Než jsem začal jako finanční analytik pracovat, věřil jsem těmhle analýzám, ale když člověk vidí pod pokličku..a jak se to vymýšlí..neinvestoval bych podle toho ani korunu:)Je to opravdu jen hromádka keců.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2013 14:20 | FA

Než jsem začal jako finanční analytik pracovat, věřil jsem těmhle analýzám, ale když člověk vidí pod pokličku..a jak se to vymýšlí..neinvestoval bych podle toho ani korunu:)Je to opravdu jen hromádka keců.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2008 23:28 | roman

To je fakt, proto je asi jediný, kdo má Ph.D.
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 1. 2008 22:00 | jirka

Pan Marek se bohužel většinou mýlí. Málo kdy se v prognóze trefí, je to jen mediální salóní ekonom.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 1. 2008 20:09 | Jaromír Adámek

2 měsíční školení na dělání 3 měsíčních reportů? Co VŠ ekonomického směru a leta zkušeností, tohle jsou pěkné rychlokvašky. Platy jen 30k? Nemožnost si zajet/zatelefonovat do jiného státu pro výsledky, no nic mysleme pozitivně :). Mě stačilá má životní zkušenost se Zentivou. Po tom, co všichni analytici v novinách, v TV atd. začali vychvalovat Zentivu, jak z 1400 nepůjde na 1800 mi bylo jasné, že Zentiva je na vrcholu a půjde dolů. Následovala korekce na 1200, koupil jsem za 1220, jenže co následovalo? Pád na 900 :D. To jsem opravdu nečekal. O analyticích jsem si myslel jen to nejhorší, ale toto překonalo všechny mé představy. Jistě, byla to moje chyba. Já to beru, vím to, učím se obchodovat na základě technické analýzy, a tak to beru s lehkým srdcem, inkasoval jsem směšnou ztrátu 1700 Kč. Jen jsem chtěl demonstrovat důvěryhodnost předpovědí analytiků na mé osobní životní zkušenosti :).
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2008 15:47 | Cizinka

jednoho znam osobne, na Prime komentoval trh komodit presto, ze se specializoval v akcich. Ale Prime to bylo jedno... Zname tvare z Cirrusu, Patrii, Fia nebo Atlantiku atd... umi hezky povidat, ale pro odbornika je jasne, ze ne vzdycky maji tuseni o cim mluvi...
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2008 12:17 | Petr

Tam je problem v tom, ze do nasich ekonomickych periodik pisi vetsinou lide bez vetsich ekonomickych znalosti, drtivou vetsinu obsahu tvori prevzane zpravy z cizich zdroju. Pokud jde o Davida Marka, tak to je clovek, ktery vi, o cem mluvi, pricemz to umi podat formou stravitelnou pro laicke publikum.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2008 9:14 | jiří karel

Nejvíce se bavím, když v televizi s akademicky získanými znalostmi vystoupí náši mldí analytici a začnou přes globální vlivy vysvětlovat něco z burzy, když přitom většina lidí z reálného obchodu ví, že důvody jsou zcela jinde, zpravidla v obchdech některého z nich. Docela překvapuje, jak tito analytici jsou mimo skutečný chod obchodů a pouze z našprtaných pouček z učebnic škol radí. Jejich prognózy jsou sranda sama o sobě. V podstatě se trefí tak v 30%. Lidé jako pan Marek, Pikora, Sýkora či pí. Šichtařová jsou pro zkušenější obchodníky spíše k smíchu.
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2008 8:07 | randy

Jinak finanční analytici musí být lidi, co takzvaně "chroupou čísla" . To znamená baví je číst sáhodlouhé tabulky, jak si dneska stojí ta která akcie toho podniku a porovnávat s tím, jak si stála včera nebo před rokem, případně rozebrat o tom podniku všechno, co najdou na internetu, od zveřejněných účetních uzávěrek přes nějaké oficiální tiskové zprávy po soukromé blogy lidí, kteří se v nich projeví jako zaměstnanci té firmy nebo jejich zákazníci. A co se týká předpovědí, mohou měsíce studovat nějakou firmu a pak udělat analýzu, která seukáže jako chybná, zatímco některý jejich konkurent si přečte noviny, podívá se z okna, jaké je venku počasí a vysloví předpověď, která se nakonec ukáže správnější.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2008 8:00 | randy

Já myslím, že to je přes známosti. Někdo v ČT je kamarád nebo spolužák toho Davida Marka, tak ho prostě budou zvát tak dlouho, dokud neudělá nějakou botu, třeba do přímého vysílání nepřijde pod parou.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2008 6:41 | Černý

Fascinuje mně např. neustálý výskyt Davida Marka z Patrie v české televizi. Skoro jako by se jiný analytik téměř nevyskytoval. Jeho komentáře jasně vyjadřují zájmy jeho zaměstnavatele. Nerozumím tomu proč se na postu komentátora finančního dění nevyskytuje občas nějaký pokud možno nezávislý novinář z ekonomického tisku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Blažek

politik

Dara Rolins

zpěvačka a podnikatelka

Pavel Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Dara Rolins
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services