Začínající podnikatelé mají více šancí získat úvěr

Eva Sovová | rubrika: Jak na to | 24. 1. 2008 | 18 komentářů
Podnikáte několik měsíců, nebo jste na samém začátku a chcete si na rozjezd firmy půjčit peníze? I začínající podnikatel bez historie má šanci. S žádostí o 3 miliony jsme uspěli u čtyř družstevních záložen a tří bank.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 1. 2008 7:46, Jaroslav Blažek

Nemáte v žádném případě pravdu.Byl sem v obou bankách a poslali mě k šípku!!!!!!!!!!!! Jako OSVČ sem od září 2007. Co vy na to?

+69
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

25. 12. 2017 11:26 | Richard Nocar

Dobrý den. Stejně to vnímám i já - tahle republika umí dát nevratné dotace miliardářům, co je nepotřebují..na Čapí hnízdo, na doly atd... lidem, které označil Mládek za parazity, tak těm umí dost dobře naslibovat. Také jsem se pídil po dotacích, ale jelikož mám IČ více než 3 roky a jsem zaměstnanec s vedlejší činností a to, co bych chtěl dělat tak je diametrálně něco jiného, tak mi v OPPIKu řekli, že mi ..ani korunu, ale jestli chci, tak můžou více než 1 000 000 a více...sorry, to nepotřebuji..tak nejsem zajímavý... jo bánána republika Čeka :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 6. 2017 12:11 | Adam

Dobrý den, chtěl bych Vám všem jen předat aktuální informace. Jsem již 3 rokem OSVČ, mám menší dílnu na opravu a renovaci nábytku. První 2 roky se mi dařilo poměrně dobře, sice sem nic moc nevydělával, ale na zabezpečení života to stačilo. Poměrně nedávno sem se vlastní hloupostí dostal do mírného skluzu s platbami, navíc sem v nájemním bytě způsobil škodu, kterou jsem musel okamžitě zaplatit a nebyly na to v záloze peníze. Částka se vyšplhala na 35 000 Kč, které jsem měl vydělané, ale faktury nebyly proplacené. Potřeboval sem okamžitou finanční pomoc, proto jsem oběhal veškeré banky ve snaze půjčit si. Měl sem 2 daňové přiznání zhruba na 280 000 za rok jako obrat. Tudíž sem si říkal, že nemůže být žádný problém v tom získat úvěr. Šok přišel hned u mé banky, která chtěla daňové přiznání za polední rok, to jsem předložil. Obrat byl 274 000, čili v průměru to dělá zhruba 25 000 měsíčně, neměl sem žádné půjčky, nebo podobné závazky, Banka mi sdělila, že mi peníze nemůže poskytnout. A ted k tomu proč: Banka a to už jakákoliv vám totiž pohlíží pouze na řádek 104 v daňovém přiznání. Mám nastavený 80% paušál tudíž, můj měsíční příjem je 25 000, ale čistý měsíční příjem je pouze 20%, to znamená, že jen 5000 Kč. A pouze na tuto částku banka pohlíží, Banka má každého živnostníka za žebráka, nemáte šanci dostat úvěr a to už jakkoliv velký. Je to hnus, že já který mám podnikatelskou historii a dělám co se dá, nemá šanci dostat úvěr, k tomu aby Vám banka dala úvěr tak musíte mít obrat minimálně 1,3 milionu za rok, kdo to dneska vydělá z drobných živnostníků? Banky půjčí pouze bohatým podnikatelům, takové je realita. Musel sem si půjčit od rodiny, jinak bych musel asi využít nebankovních půjček a to je cesta do pekla, Pokud tu někdo plánujete rozjet živnost tak si to předem pořádně rozmyslete, je to hrůza v tomhle státě.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2015 21:16 | iveta

koukam ze to ani nema cenu vyplnovat aspon neco malo vam daj v KB jestli muzu poradit ale me to nestacilo :(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2012 15:13 | Tomáš Zbuzek

Hahaha taky se snažím začít podnikat a zatím jsem zjistil že banky na ve svých nabídkách lžou a mlží. Nikdo nedá úvěr nebo kontokorent začínajícímu podnikateli ač to na svých stránkách tvrdí. Například Raifansen nabízí startovací kontokorent pro začínající podnikatele a na pobočce se dovíte že podmínkou poskytnutí je podnikatelský účet u jiné banky vedený minimálně 6 měsíců, u GE je to 1 rok tak proč dělají z lidí blbce?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 5. 2011 21:24 | Markéta

A můžete mi říci, kde mám sehnat nějaké záruky, když jsem po rozvodu absolutně bez majetku (budu hlavně ráda, když mě banka vyváže z hypotéky na čistě a pouze ex-manželův dům, a nezůstanou mi ještě dluhy)a po rodičovské dovolené na úplném začátku podnikání????
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 4. 2011 8:34 | Jana

Já se k tomuto názoru připojuji a také ráda dám 3% :)) , narážím na krunýře bank , není šance!!A dotace ? Ha ha , naco jsme vlezli do EU ? Dotace pro Prahu neexistuje !!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2010 19:38 | alzein

http://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/PRODUCT_CS_PI01_041082.XML
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2010 12:47 | Zuzana

Dobrý den, chtěla bych si založit OSVČ a otevřít malý obchod, k tomu bych ale potřebovala úvěr. Hledala jsem cokoliv pro začínající podnikatele, ale nikdo Vám půjčku či úvěr neposkytne, pokud nemáte nějakou podnikatelskou historii.. Takže ačkoliv mě článek velmi nadchl, musím konstatovat, že není pravdivý. Podnikateli, který svoji činnost právě zahájil žádná banka nepůjčí, bohužel.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 8. 2010 13:48 | Norbert

Dobrý den. Může mi prosím někodo poradit, kde získat peníze na rozjezd podnikání? Potřebuji koupit speciál, ale leasing ani úvěr nedostanu. Nemovitost na zajištění bohužel nemám. Děkuji za radu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2010 17:43 | Čago

Peníze se do 100 000,-Kč dají sehnat. Taky jsem podnikal, ale nechal jsem toho. Tak znám pár lidi co dělali u podnikatelu a pak dyli vyhozeni proto že jim podráželi nohy tak at se nediví čusek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2010 13:51 | Dakard

Dobrý den ještě jednou všem, vpoměl jsem si na jednoho podnikatele u kterého jsem kdysi pracoval nerad přiznávám ale bez smlouvy,vyhodil mě, byl jsem později nežádoucí a důvod začínal jsem mu vidět více pod ruce jak šidí , kde a jak zjiskává peníze.Věřte takto bych nechtěl zjiskávat peníze a čekat až příjdou něčí kamarádi třeba z RUSKA. Vážení čekatelé na ůvěr,rada je jednoduchá jak zjískat ůvěr. Nemáte známosti třeba v bance nebo jinde u jiných společností co poskytují finance ŽE NE TAK TO MA'TE SMULU Richard
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2010 13:01 | Dakard

Dobrý den všem , začínám s podnikáním jako spousta lidí od loňského roku obzvlášť když mě vyhodily z práce kvůli teď už ex manželky. Ohledně úvěru jsem to nezkoušel nikde, jsem i v registru, ale stačí sledovat televizi,tisk,internet a další a vím že nemám šanci na úvěr a to by mi stačilo asi 100tis.práci bych měl ale bez pořádného nářadí se špatně podniká.Nářadí které stojí,např.bruska za 400kč,je na dvě věci s tím se nedá dělat, to není profi. Kdyby mi někdo zajistil půjčku na nákup auta (MPV) přívěsu a na nářadí,otevření webových stránek a dalších drobností, byl bych vďěčný.Zatím co jsem si vydělával na podnikání mi stačilo sotva na obživu A CO DA'L?Richard
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2009 15:13 | jisa57

Získat úvěr pro začínající OSVČ je skutečně velmi nereálné. Sám jsem to poznal. Podnikám od 12/08 a potřebuji 200.000,- CZK . V bankách vše již zní jako absurdita, pokud nemáte bonitní daň.přiznání nemáte šanci. Přitom je to to skutečně totální nesmysl. Jestliže jeden rok se mi daří, nikdy nemohu tvrdit, že tomu bude i rok další! Mám jako OSVČ podepsanou závaznou smlouvu pro výkon služeb na celý kalendářní rok 2010 s měsíčním fakturačním příjmem 5.000,-€ jedné významné firmě v SRN. Tzn.plná bonita na rok 2010 splácení úvěru na dobu 12 měsíců, který jsem požadoval, je mi s odpuštěním v bankách "prd"platná. Nejsem bonitní, protože nemám přiznání a dosavadní měsíční obraty nejsou vyrovnané. Mrzí mne, že nejsem Němcem. Tam živnostník takové problémy nemá. Sám jsem zjistil, když jsem si otevíral účet u DKB v SRN, účet bez jakýchkoliv poplatků a ještě se mi omlouvali, že jako novému klientu (a to jsem prosím cizinec) nemohou prozatím dát větší okamžitý kontokorent než 1.000,- €. !!!! Ukažte mi v ČR finanční institut, který by něco podobného (a navíc cizinci) poskytl.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2009 12:38 | jana

Podnikáme od března 2009 a též jsme obešli všemožné banky a nikde jsme neuspěli.Nikoho nezajímají obraty ale pouze daňové přiznání(někde i dvě). V ČS nabízejí produkt 5 plus (bez daňového přiznání),ale v reálu opak je pravdou a to jsme dlouholetí klienti ,kteří vždy řádně a včas spláceli.Nikde v bankách začínající OSVČ nepůjčí.To je realita.Jana
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2008 21:42 | paces

ačkoliv nerad,musím se přiklonit na stranu p.Petra...může mi někdo poradit jak a kde získat finanční prostředky do 200tis. bez zajištění nemovitostí na start podnikání,osvč od 1.1.2008.Jsem v registru dlužniků,jako ručitel známému,ale to bohužel dnes nikoho nezajímá,a u nebankovního sektoru zase těžce doložím dan.přiznání za min.rok,kdyz jsem žádnou činnost nevykazoval.Je to važně bludný kruh..kdyby jste náhodou někdo věděl,jak z něho ven,budu rád za informaci.Tak at se daří,nejlépe bez ůvěrů!(:
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2008 20:14 | Petr

Musím se pana Blažka zastat, ať si kdo chce co chce tvrdí pro živnostníka který začíná, není v této republice možno dobrat se k úvěru. Reklamy se jen hemží nabídkami, ale skutek ve výsledku utek. Pokud někdo tvrdí opak dám mu za zajištění úvěru 3 % z částky.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2008 16:21 | Jaromír

Tedy pane Blažku, Váš komentář na mmne dělá dojem, že zuříte, protože Vám nebyl poskytnut úvěr a potřebujete si proto najít obětního beránka. V žádném případě si ho nedělejte z autora článku. Ten jen zcela přehledně a jasně poskytl návod kam si můžete jít dnes půjčit a kolik za kolik, lepe řečeno, kde se s Vámi budou vůbec bavit. Pochybuji, že je autor reprezentantem bankovních ústavú, které popsal a nebo, že mu ony vyplácejí tučné lobby-provize za ideální reklamní propagandu. Já sám jsem potřeboval několika milionový bankovní úvěr v r. 91 a v r. 07 jsem si pro firmu vzal opět úvěr, tentokrát malý a krátkodobý. Takže si dovoluji srovnávat tehdy a teď. Teď je to pohoda a tabáček. Jen třeba úrok jsem měl v r. 91 více než dvojnásobný. Vy jste zřejmě nebyl schopen poskytnout dostatečné záruky nebo Váš podnikatelský záměr, pro který úvěr potřebujete, je nereálný nebo příliš rizikový. V tom případě se nedivte, že Vám nikdo nechce půjčit. Ani já bych Vám nepůjčil. Zkuste vše promyslet a postavit znovu, třeba je letos přesvědčíte. Přeji hodně štěstí a zdravím Vás i šikovného autora. Jaromír
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2008 7:46 | Jaroslav Blažek

Nemáte v žádném případě pravdu.Byl sem v obou bankách a poslali mě k šípku!!!!!!!!!!!! Jako OSVČ sem od září 2007. Co vy na to?
+69
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Aleš Hušák

podnikatel

Lubomír Stoklásek

podnikatel, Agrostroj Pelhřimov

Aleš Hušák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Lubomír Stoklásek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services