Nehledejte práci, začněte podnikat

Táňa Chadrabová | rubrika: Jak na to | 23. 1. 2008 | 25 komentářů
I když míra nezaměstnanosti klesá, je armáda lidí bez práce stále početná. Ti, kteří nemohou najít práci třeba proto, že je firmy odmítají kvůli věku, se mohou pustit do vlastního podnikání. Začátky jim vysvětlí rekvalifikační kurzy, finančně pomohou úřady práce. Problém ovšem nastává při shánění peněz na rozjezd vlastní firmy.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 1. 2008 11:24, numismatik

po pár měsících nemohou vědět o podnikání vůbec nic, možná si mysleli,že z nich budou po 14 dnech milionáři ?! :-)

Zobrazit celé vlákno

+77
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 25 komentářů)

16. 4. 2014 13:59 | Daniel Kafka

Dobrý den, Jak už zmínil někdo přede mnou nejmoudřejší by bylo RD prodat a peníze zainvestovat spravným způsobem tak aby se Vám zhodnocovali a neztraceli inflací na hodnotě. Způsobu je mnoho vy si však musíte najít ten který Vám bude nejvíce vyhovovat. http://www.primeinvestice.cz/ toto jsou str. mého obchod. partnera který Vám rád se vším pomuže v případě dotazů prosím ozvěte se na mail. Díky S pozdravem D. Kafka
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2008 11:14 | krakra

Každá rada drahá, chybu vidím v té koupi.
Buď držet dál jakou dlouhodobou investici - třeba za 20 let bude lépe, nebo co nejrychleji prodat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2008 10:29 | Anna Dekretová

Koupila jsem R.D.a pul roku je prazdny je zařizeny a nevim co snim lidi na ubytování nemám mohli by jste mi poradit?jak podnikat děkui Dekretová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 4. 2008 12:39 | Silva

Dobry den vsem, sice si ctu tyto radky pozdeji nez vsichni ostatni ucastnici,ale nemuzu si pomoct a nenapsat. Jsem na materske dovolene a jiz 2 roky pracuji v pojistovnictvi,opravdu to ale neni na uziveni obzvlast kdyz mate deti ze. Uz nekolik let mam sen zacit podnikat v oboru relaxace a ted se mi muj sen zacina splnovat.Nejhorsi jsou ale opravdu finance a pokud nemate vlastni nemovitost i premrstene najmy¨. Vim ze budu vycerpana,ale myslim ze v soucasne dobe je to jedinna moznost zit a ne jen prezivat a jdu si za svym snem. Vsem preji hodne uspechu a pekny i kdyz destivy den
Silva :-)
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2008 10:37 | Jirka

První klíč k prosperitě zní: Zbav se mentality, kdy si děláš nárok na sociální pomoc a podporu. Randy Gage v názorném příběhu vysvětluje, že pokud chce člověk prosperovat, musí se této mentality zbavit. Mentalita nárokování si sociální pomoci a podpory dělá z lidí hloupé a nemocné jedince, kteří budou stále na mizině. Prosperující lidé mají mentalitu, že sami ovládají svůj vlastní osud, že si sami vytvářejí věci, které potřebují. Sedm klíčů k prosperitě zde http://cintamani.cz/randy/prosperita.htm
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2008 14:25 | Martin Hes

Velice se mi libí pohled na život pana Adámka! Přesně takové hledám. Zavolejte mi tel. 739/331057. Děkuji Martin Hes
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2008 13:10 | jarmila sulková

dobý den jsem cukrářka ale bohužel na Severu čech se nedostanu do cukrárny a když tak za velmi malou mzdu.zají má mě jestli jako začínající podnikatelka mam možnost dostat nějakou pujčku na rozjedz vlastní výroby.je mi 28let.nebojím se pustit se do podnikání za těch deset let co peču si natolik věřím že mě odrazuje jen to že nevím zda mi někde pujčí a za jakých podmínek.snad jsem se na těchto stránkách zeptala správně děkuji.S pozdravem šulková
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2008 9:26 | randy

Jen chci dodat, že jsem pár lidí z okruhu dlouhodobě nezaměstnaných poznal, téměř všichni z nich si podnikání v nějakém síťovém marketingu nebo přímém prodeji něčeho vyzkoušeli, protože to nevyžaduje prakticky žádné vstupní investice a téměř všichni z nich toho nechali.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2008 12:57 | Martina

Souhlasím s vámi, že podnikatelem se nikdo nenaučí v kurzu byť sebelepším. Navíc, někteří frekventanti těchto kurzů si představují, že z nich budou za chvíli milionáři, ale že budou roky tvrdě makat, splácet dluhy, neznat dovolenou, to se nikomu nechce. Já jsem na to šla jinak: když jsem po mateřské přišla o místo, pracuji na ŽL (jsem učitelka matematiky) a doučuji doma. Jsem v pohodě, můžu se starat o děcko a slušně si vydělat.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2008 9:23 | randy

Síťový marketing a přímý prodej je práce s lidmi, ne nějaký prodej za pultem. U těchto zaměstnání či činností je typické velké množství nováčků a taky velké množství odpadu, lidí, kteří po pár měsících skončí, protože prostě nevydělají. Tak jeden z 10 zůstane delší dobu a úspěšně se uchytí. Předpoklad je mít tu práci s lidmi rád, protože jinak by to ten člověk nevydržel denně a mít velký okruh známých, až stovky, protože přesvědčovat neznámé lidi o své důvěryhodnosti spotřebuje velké množství energie, které konkurenti, kteří ty známé mají, využijí rovnou na prodej. Trvá to taky hodně času, vybudovat z neznámých lidí okruh svých stálých zákazníků. Kdo tedy nemá rád práci s lidmi, síťový marketing a přímý prodej není pro něho. Taky neexistence nějakého většího okruhu známých je nyní proti konkurentům dost velký handikap. Nezaměstnaný by se musel obvykle velice změnit, aby se v takovém podnikání uchytil, možné to ale je.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 1. 2008 11:26 | Jaromír Adámek

Ano Martino, o tom to podle mě je, najít si ten svůj malý kousek podnikání, ať je to cokoliv (a neohlížet se na dosažené vzdělání a jiné "předpoklady", či zvyky, které jsou důležité jen pro klasický zaměstnanecký poměr). Schválně jsem se snažil nepsat, co kde a jak, protože to ví každý sám nejlépe, kde je dobrý.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2008 16:29 | Garf

Podnikání je způsob života. Žádná práce na osmičku, všechno má přednost před odměnou pro samotného podnikatele. Veškerá "jistota" nikde. Převzít za sebe plnou odpovědnost asi neumí každý. Obzvlášť když má komunistickou výchovu a zažil "reálný socializmus". Jinak je to jenom aplikovaný selský rozum. S dobrým právníkem a dobrým účetním můžete přežít (skoro) cokoliv. P.S. Jistota zaměstnání neexistuje. Klepat se strachy, že přijdu o práci, to taky není žádný med... :-)
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2008 16:12 | Garf

Byl jsem zaměstnaný 10 let u velkých firem se slušným platem. Podnikat jsem začal před 7mi lety. 10 zaměstnanců. Ještě 5 let jsem musel chodit do práce, protože moje firma neměla na můj plat (půjčky, nájemné, platy zaměstnanců, daně...) Musel jsem dělat oboje. Konečně mám ve své firmě plat. Sice 1/3 oproti minulosti, ale nemít nad sebou šéfa a zodpovídat si za úspěchy i za průsery sám, to stojí za to... :-)))
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2008 15:13 | mvojta

Další možností jak začít podnikat bez rizika a bez velkých finančních investic je síťový marketing. Zavedený systém, perfektně funkční, do budoucna s obrovským potenciálem. Některé společnosti nabízejí špičkový vzdělávací program osobního a podnikatelského růstu za naprosto směšnou cenu. Pokud je člověk ochoten se učit a zainvestovat svůj čas a úsilí, pak to funguje velmi spolehlivě. Jen je potřeba si uvědomit, že úspěch se zkrátka nikde nedostaví přes noc. V každém podnikání, pakliže to člověk myslí vážně a chce se dostat hodně daleko a vysoko, je potřeba pevně daný cíl, zdravá sebedůvěra, pokora a tvrdá, vytrvalá práce, pot a krev. Naprosto souhlasím s panem Adámkem. Pokud víte kam jdete a proč, podnikání je mnohem větší jistota než zaměstnání a 50 let od 9 do 5 za peníze, které vám nestačí, dvakrát do roka krátká dovolená a na konci důchod v chudobě, to není smysluplně prožitý život.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2008 14:16 | ahamet

Vůbec nedoporučuji podnikat starým ani mladým.Všechny OSVČ doplácejí buď nyní nebo v budoucnz/důchody/ na to,že se nechali nachytat.Nepodnikat,nechat se zaměstnat!!!
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2008 13:03 | Marek

Za těmi negativními ohlasy a nářky vidím lenost. Sám jsem začal po revoluci podnikat, přesto že jsem VŠ a dělal dříve na ministerstvu financí. S manželkou jsme se vrhli na výrobu tradičních loutek. S jedním stánkem jsme začínali, pracovali od rána do noci pět let. Teď jsem finančně velmi dobře zajištěný, ale kdo nechce vidět léta odříkání, pak ať se do podnikání nepouští.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2008 12:33 | randy

Doba, kdy někdo začal podnikat a stačilo mu na to jenom to, že to prostě uměl udělat a začal hned druhý měsíc vydělávat a přitom se tak 2 - 3 další roky ještě učil z vlastních chyb je dávno pryč. Narazit dneska na neobsazený segment trhu je pomalu tak pravděpodobné jako narazit na zlatou žílu v kdysi zlatonosné Otavě a zbohatnout z toho. Kdo dneska začne podnikat, s největší pravděpodobností se to bude učit a vychytávat chyby další 2 - 3 roky, pritom se musí připravit na konkurenční tlak a díky tomu na prakticky nulové výdělky. Musí tedy mít předem zajištěné živobytí na ty roky, navíc stát nepočká a žádá si každý měsíc peníze, sociální, zdravotní, minimální daň atd. Je třeba tedy mít na rozjezd podnikání docela velkou finanční rezervu nebo roky podnikat načerno, aby se to člověk naučil a teprve potom oficiálně začít. Tlačit tedy dlouhodobě nezaměstnané přímo do podnikání je podle mně nesmysl, ve většině případů to skončí jen ještě vyšším ekonomickým zbídačením toho nezaměstnaného. Když už, tak nejdřív tlačit nezaměstnané do práce, aby si udělali nějakou finanční rezervu, ze které by při rozjezdu toho podnikání žili. Těch pár desítek tisíc nenávratné půjčky je jen takové šidítko dobré k oblbování těch začínajících.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2008 11:24 | numismatik

po pár měsících nemohou vědět o podnikání vůbec nic, možná si mysleli,že z nich budou po 14 dnech milionáři ?! :-)
+77
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2008 10:56 | Jaromír Adámek

Jarda: "Bezva článek až na to, že se nedivím, když se lidé bojí jít do rizika"
Jaké riziko? Život máme jen jeden, tak proč neriskovat.
Jde o to nebýt zbabělec (pokud tedy někdo chce, pokud někomu vyhovuje, kde je...) a začít něco dělat.
U nás je naštěstí zvykem 8mi hodinová pracovní doba, takže každému zbývá spousta času na další aktivity (třeba riskantní, ale vysoce ziskové za několik let).
Viděl jsem na youtoobe ženu, která říkala Bushovi, že má tři zaměstníné :), a on ji pochválil, jaká není správná američanka, a zeptal se ji, kdy spí :). Takže jde o to si denně vyhradit pár hodin na další činnost, která v budoucnu může člověku přinést více, než jeho "normální" zaměstnání.
Jen to zkuste, však co můžete ztratit, žijeme jen jednou a opravdu chcete pracovat celý život, jako námezdní síla, která si ani sama nenašetří do 50ky na důchod a jejím životem je pracovat 50 týdnů v roce a pak si za všechny peníze zajet na dva týdny na "dovolenou", tomu já říkám risk a vyhozený čas, nebo i celý život.
+53
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2008 10:47 | krakra

Podle mě podnikání bez startovního kapitálu docela utopie, představuji si že by mi banka půjčila třeba 100 miliónů - to by se potom podnikalo. Je mi samozřejmě jasné, že banka jen tak takovédle prachy půjčovat nebude.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Luděk Sekyra

podnikatel, Sekyra Group

Viktor Kožený

podnikatel a kriminálník

Luděk Sekyra
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Viktor Kožený
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services