Očima expertů: Hurá, euro!

Měli bychom určit termín přijetí eura? Má smysl hnát se právě teď do eurozóny? Zeptali jsme se Vladimíra Dlouhého, Evy Zamrazilové, Petra Macha, Karla Havlíčka a dalších osobností.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 6. 2017 8:06, Ramesse II.

Je to jako se vším - když podnikatelé dokázali razantně zvýšit ceny po zavedení EET, ačkoliv se jim výrazně snížila DPH, tak je zjevné, že zavedení eura pro ně bude vítanou záminkou k dalšímu zvýšení cen a budou to mít ještě jednodušší, protože se změní i nominální hodnoty, takže odhaduji zdražení o 30% a to znamená, že drtivá většina občanů ze dne na den zchudne o třetinu.

Řekněte důchodcům, že nebudou brát 9000, ale jen 6000 nebo zaměstnancům, že místo 18000 budou dostávat jen 12000 - jenže to nikdo neřekne a tak lidi nemají tu úplně nejzákladnější informaci, kterou pro rozhodnutí potřebují.

+27
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

1. 10. 2018 9:28 | Jerry

Česko sice přijímá dotace, ale není pravda, že víc dostává než dává. Jenom z bankovního sektoru jde čistého na dividendách do Německa a Francie 4x tolik, než je ta almužniška z EU. Pak můžeme ještě připojit energetické giganty a mobilní operátory ... . A pokud je ně známo, tak na Slovensku při přijetí Eura došlo ke skokovému zdražení. Co by se mělo prokazovat. když spotřební zboží bylo rázem o 15% dražší. To si dokázal spočítat trojčlenkou i žák z páté třídy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 10. 2018 9:21 | Jerry

Jste trochu mimo. Olivové státy si Euro užívají, protože je bohatý sever dotuje. To je jediný důvod, proč nevystupují. My jsme na to lépe než Řecko, Španělsko a Itálie. dostali bychom se do situace, kdy my budeme dotovat důchody Italům, kteří je mají o dost vyšší, než naši důchodci...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 6. 2017 8:54 | Pisálek

Tak horší komentář jsem tady snad nečetl. Nějak zapomínáte, že i když neco málo bereme, tak i něco málo musíme dát, akorát ne tak málo! Bujnit se tady našimi dětmi je stejný blábol, jaký slyším dennodenně od politiků. Co víc říct, asi víte o čem mluvíte, když se tady tak rozplývate. Jenom doufám, že na Vás, to rozhodnutí stát nebude.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2017 1:04 | Hejtrsgonnahejt

Vy jste mi teda pjeknej trol pane. Takovej blábol co jste napsal... Že vám není hamba.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2017 1:01 | Hejtrsgonnahejt

Vy jste mi teda pjeknej trol pane. Takovej blábol co jste napsal... Že vám není hamba.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2017 12:58 | Al

Dovolil bych si reagovat ještě do třetice. Názory ekonomických expertů jsou jistě potřebné, nicméně je zapotřebí vnímat přijetí společné měny komplexně. Česko je jedním z největších příjemců dotací ze strukturálních fondů EU. Dostáváme mnohem víc, než odvádíme. Děsuplným strašením ohledně přispívání na útlum dluhů například Řecka se opravdu nenechme masírovat. Naši znamenití polistopadoví politici nás hádám okradli o tolik peněz, že příspěvek do kasičky pro Řecko by vedle toho vypadal jako almužna. Česká ekonomika je provázána s německou natolik, že přijetí eura by bylo naprosto logické a prospěšné. Zdražování je další strašák. Pokud je mi známo, na Slovensku se nepotvrdilo. Navíc podle ČNB je přece zdražování fajn, podle ní se máme obávat deflace… Zdražuje se stále a euro na tom nic nezmění. Je třeba si uvědomit, že odmítavou náladu vůči euru u nás mají na svědomí hlavně dezinformace záměrně šířené placenými trolly po internetu. Kým jsou placeni a podporováni si můžeme domyslet snadno. Jednotná a silná Evropa je trnem v oku hlavně Rusku. Takže zodpovědní čeští politici by měli zahájit propagační osvětovou kampaň bez ohledu na názor všemožných kmotrů, oligarchů a panáků bez charakteru s cílem vysvětlit národu, že přijetí eura znamená patřit bez jakýchkoliv pochyb do kulturní a civilizované západní společnosti. Ekonomičtí experti nechť se soustředí na hladké nahrazení koruny eurem a stanovení maximálně výhodného kurzu k zafixování. Podotýkám, že výhodného pro občany tohoto státu. Jistě to bude nelehký úkol, estébák ze Slovenska se chystá vyhrát parlamentní volby. Je třeba vzít rozum do hrsti a volit zodpovědně. Pro naše děti a jejich děti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 6. 2017 11:29 | Al

Dobře, zkusil jsem tedy googlit "Protests against euro", nebo "Demonstrations against euro", ale Google žádný relevantní odkaz nenabídl. Můžete nějak doložit vaše tvrzení? Nevylučuji nějaké minoritní aktivity, já jsem jasně uvedl, že jsem nezaznamenal žádne demonstrace proti euru v jižních zemích.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2017 11:10 | Al

Nezaznamenal jsem, že by občané Řecka, Itálie, nebo Španělska vyzývali své vlády, aby vystoupily z eurozóny. Žádné demonstrace na podporu národních měn, nezávislosti na ECB a pálení euro bankovek. A to přes to, že se jim s eurem určitě nežije snadno. Mnozí spadli na úplné dno. Jenže eura se jaksi sami od sebe vzdát nechtějí. Čím to je? Tuším, že je jim hodnotná měna milejší, než bezcenné liry, pesety, nebo drachmy. O tom to je a já se tomu nedivím. Také bych se již konečně dočkal sebevědomé měny. Protože koruně se dá věřit podstatně méně než euru. Stejně jako paní Merkelové se dá věřit podstatně více než Babišovi...
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 6. 2017 8:06 | Ramesse II.

Je to jako se vším - když podnikatelé dokázali razantně zvýšit ceny po zavedení EET, ačkoliv se jim výrazně snížila DPH, tak je zjevné, že zavedení eura pro ně bude vítanou záminkou k dalšímu zvýšení cen a budou to mít ještě jednodušší, protože se změní i nominální hodnoty, takže odhaduji zdražení o 30% a to znamená, že drtivá většina občanů ze dne na den zchudne o třetinu.
Řekněte důchodcům, že nebudou brát 9000, ale jen 6000 nebo zaměstnancům, že místo 18000 budou dostávat jen 12000 - jenže to nikdo neřekne a tak lidi nemají tu úplně nejzákladnější informaci, kterou pro rozhodnutí potřebují.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Ivo Ulich

bývalý fotbalista a podnikatel

Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ivo Ulich
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services