Oddlužení: Jak vyhlásit v roce 2017 osobní bankrot

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 13. 3. 2017 | 11 komentářů
Jestli jste uvízli hluboko v dluhové pasti a nedokážete splácet, může vás zachránit osobní bankrot. Oddlužení ale není příjemné ani jednoduché. Jak na to v roce 2017?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 4. 2018 11:18, poradna

Z příspěvku na bydlení nelze srážet - viz. znění občanského soudního řadu § 317 Pohledávky nepodléhající výkonu rozhodnutí

(1) Výkonu rozhodnutí nepodléhají pohledávky náhrady, kterou podle pojistné smlouvy vyplácí pojišťovna, má-li být náhrady použito k novému vybudování nebo k opravě budovy.

(2) Výkonu rozhodnutí nepodléhají peněžité dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi, z dávek státní sociální podpory příspěvek na bydlení a jednorázově vyplácené dávky státní sociální podpory a pěstounské péče.

(3) Výkonu rozhodnutí nepodléhají pohledávky, které povinný nabyl jako substituční jmění. To neplatí, má-li povinný právo s pohledávkou volně nakládat nebo jde-li o výkon rozhodnutí, kterým jsou vymáhány zůstavitelovy dluhy nebo dluhy související s nutnou správou věcí nabytých jako substituční jmění.

(4) Ustanovení tohoto zákona upravující výkon rozhodnutí nemají vliv na výkon práv a splnění povinností vyplývajících z ujednání o finančním zajištění za podmínek stanovených zákonem upravujícím finanční zajištění85a) nebo srovnatelných podmínek zahraničního právního předpisu, jestliže finanční zajištění bylo sjednáno a vzniklo před podáním návrhu na výkon rozhodnutí. To platí i v případě, že finanční zajištění bylo sjednáno nebo vzniklo v den podání návrhu na výkon rozhodnutí, avšak až poté, co tato skutečnost nastala, ledaže příjemce finančního kolaterálu o takové skutečnosti věděl nebo vědět měl a mohl.

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

26. 5. 2018 10:02 | marie

Dobry den muj synovec chce pozadat o insolvenci ,je veden na urade prace z pritelkyni a synem 4 let pobiraji penize na bydlemi davky hmotne nouze maji spolecne penize tri clena rodina jsou spolecme posuzovany, je mozme abych synovci napsala darovaci smlouvu po dobu pet, cetla jsem vas clanek 10,4 ,2018 a kdyz synovci bylo schvaleno odluzeni ,tak zustanou jim veskere prijmi co berou z uradu jsou to jejich spolecne penize zivotniho minyna ,dekuji za odpoved kovacova
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2018 10:00

Dobry den muj synovec chce pozadat o insolvenci ,je veden na urade prace z pritelkyni a synem 4 let pobiraji penize na bydlemi davky hmotne nouze maji spolecne penize tri clena rodina jsou spolecme posuzovany, je mozme abych synovci napsala darovaci smlouvu po dobu pet, cetla jsem vas clanek 10,4 ,2018 a kdyz synovci bylo schvaleno odluzeni ,tak zustanou jim veskere prijmi co berou z uradu jsou to jejich spolecne penize zivotniho minyna ,dekuji za odpoved kovacova
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2018 11:18 | poradna

Z příspěvku na bydlení nelze srážet - viz. znění občanského soudního řadu § 317 Pohledávky nepodléhající výkonu rozhodnutí
(1) Výkonu rozhodnutí nepodléhají pohledávky náhrady, kterou podle pojistné smlouvy vyplácí pojišťovna, má-li být náhrady použito k novému vybudování nebo k opravě budovy.
(2) Výkonu rozhodnutí nepodléhají peněžité dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi, z dávek státní sociální podpory příspěvek na bydlení a jednorázově vyplácené dávky státní sociální podpory a pěstounské péče.
(3) Výkonu rozhodnutí nepodléhají pohledávky, které povinný nabyl jako substituční jmění. To neplatí, má-li povinný právo s pohledávkou volně nakládat nebo jde-li o výkon rozhodnutí, kterým jsou vymáhány zůstavitelovy dluhy nebo dluhy související s nutnou správou věcí nabytých jako substituční jmění.
(4) Ustanovení tohoto zákona upravující výkon rozhodnutí nemají vliv na výkon práv a splnění povinností vyplývajících z ujednání o finančním zajištění za podmínek stanovených zákonem upravujícím finanční zajištění85a) nebo srovnatelných podmínek zahraničního právního předpisu, jestliže finanční zajištění bylo sjednáno a vzniklo před podáním návrhu na výkon rozhodnutí. To platí i v případě, že finanční zajištění bylo sjednáno nebo vzniklo v den podání návrhu na výkon rozhodnutí, avšak až poté, co tato skutečnost nastala, ledaže příjemce finančního kolaterálu o takové skutečnosti věděl nebo vědět měl a mohl.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2017 13:50 | Kozlova

Ing. Ivana Pátková
Přelouč, Pražská 3, PSČ 535 01
IČ: 162 34 821
Nejsem plátce DPH.
Telefonní kontakt: +420 775 891 000
E-mail: patkova.i@imp-finance.cz
Tohle je clovek ktery dolazal nemozne kdyz mi u jednoho soudu insolvenci zamitli. Nikdy ji nebudu moct dostatecne podekovat. Dnesnim dnem schvalena insolvence.
Neni to reklama..jen vim ze pomuze.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2017 0:34 | kubajsmara

Dobrý den,jsem OSVČ s výdělkem cca 35.000kč bez nákladu,na soc. dlužím 20.000, na zdravotním také 20.000, půjčku cetelem 3.000 kč ,v bance splacím 7.000 půjčku,hypoteku 8.000kč, poplatky domacnost 7.000, deti skolne,obedy, a okolo 3.000, sociálka my jiz zablokovala ucet, z vydelku my sotva byde na jidlo a phm, je pro me nejaka šance ještě? timto zpusobem nedokazi ani uhradit dluh na soc a zdrav,banka my nepujcí kvůli exekuci na učtu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2017 17:53

Mam podobný problem
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2017 20:09 | Anna

Dobrý den prosím vás poradili byste mi nějakou spolehlivou společnost na oddlužení? Dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 9. 2017 18:58 | Přenysl Knopp

Co mám dělat kdyš jsem davno stratil přehled kde co dlužim vim o pár co mi berou plat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2017 20:31 | Pavla

Dobrý den, je možné podat osobní bankrot jako matka samoživitelka? Děkuji Vám velice za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2017 8:39 | Roman Kiss

Dobry den,chci se zeptat za jak dlouhou dobu mi bude strhavano v roce 2017 z platu ,kdyz mi teprve schvalili oddluzeni a pridelili ins.spravce s kterym se teprve spojim.Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2017 8:51 | Ing. Ondřej Čížek

Dobrý den,
užitečné informace, děkujeme.
FC Insolvence
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Pithart

politik

Vladimír Pikora

ekonom

Petr Pithart
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services