Mateřská a rodičovská 2017: Rady a kalkulačky

Peněžitá pomoc v mateřství, lidově mateřská, a rodičovský příspěvek – dávky, o které se zajímají všichni čerství nebo nastávající rodiče. Ne každý ale na obě dosáhne.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 6. 2017 18:27

Dobry den, chcela by som sa spytat. Dieta sa nam narodilo pred 5 mesiacmi. Ja som nemala narok na matersku, takze som automaticky od narodenia zacala poberat rodicovsku davku. Je mozne aby moj manzel nastupil na "" az teraz a dostaval celych 22 tyzdnov 70 svojho platu? Alebo existuje nejaka horna hranica,do kedy je mozne matersku poberat.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 21 komentářů)

12. 4. 2019 0:43 | Anna

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak dlouho ještě budu pobírat mateřskou když jsou ceři 2 roky a 3 měsíce a beru 7600 kdy mi Teda skončí děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2018 8:57 | NikyH

Dobry den, muzete mi prosim poradit? Nez jsem otehotnela s prvnim ditetem, mela jsem dve zamestnani a obe na dobu urcitou. Takze jsem pobirala dve materske. Prvni smlouva mi vyprsela 30.6.2016 a druha 30.9.2016. Cekam dalsi dite a termin porodu mam 12.8.2018 . Mam nebo nemam tedy narok aspon na jednu materskou? Dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2018 13:48 | Stana

Dobry den, mam dotaz ohledne rodicovskeho prispevku. Kdyz si zvolim max cerpani 11500 kc na 19 mesicu s prvnim ditetem a v prubehu cerpani otehotnim a porodim druhe dite, budu cerpat na obe deti a nebo se mi prispevek na prvni dite zrusi? Dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2018 9:25 | Petra

Dobrý den, chci se zeptat jestli mam narok na materskou pokud jsem v roce 2017 byla 2 mesice na pracovnim urade. Termin mam stanoveny na 4.9.18 v nove firme jsem zamestnana od 17.7.17 a popripade kdy mohu na materskou nastoupit. Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2017 12:00 | Zita Volnova

Mam narok na matersku,som slovenka rok aj dva mesiace som v cechach,m narok ak nemam prechodny pobyt,?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2017 12:50 | Daja

Dobrý den,zajimalo by Nás jestli matka ma narok na porodne a davky kdyz je v Insolvenci.Děkuji D.K
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2017 12:38 | KK

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, kolik a jak by se měla vypočítat mateřská dovolená, když v září jsem byla na 2týdny na neschopence, v říjnu cca 5 dní a chtěla bych na začátku prosince jít na rizikové. Předpokládaný termín porodu je polovina dubna. Průměrný měsíční příjem mám cca 20 000,-kč. Děkuji moc za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2017 12:31 | Petra

Dobrý den,jak se vypočítává mateřská,když jsem před nástupem na ní byla doma na neschopence na rizikovém těhotenství.Zaměstnání mám na dobu neurčitou.Děkuji za odpověď.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2017 13:24 | Anetavacka

Dobry den, nechala prepsat PPM na manzela (moje PPM byla diky castecnemu uvazku v praci nizka) Chtela bych se zeptat, jak to je nyni u me se zdravotnim a socialnim pojistenim? Mam je platit ja nebo je za me hradi stat? Mame jeste 2 leteho syn, slysela jsem, ze staci nahlasit, ze pecuji o dite a pojisteni bude platit stat... Dekuji za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2017 21:24 | Lenka

Dobrý den, do 15.8. budu pobírat peněžitou podporu v mateřství, a myslela jsem si, že pobírání rodičovského příspěvku na ni přímo navazuje, tj. od 16.8., ale paní na úřadě práce mi to na žádosti přepsala na 1.9. Zřejmě je to tak v pořádku, ale netuším, proč, a budu ráda za vysvětlení. Při vyřizování příspěvku jsem po dvouhodinovém čekání s miminem v kočárku už neměla na otázky nervy ani čas. Děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2017 18:27

Dobry den, chcela by som sa spytat. Dieta sa nam narodilo pred 5 mesiacmi. Ja som nemala narok na matersku, takze som automaticky od narodenia zacala poberat rodicovsku davku. Je mozne aby moj manzel nastupil na "" az teraz a dostaval celych 22 tyzdnov 70 svojho platu? Alebo existuje nejaka horna hranica,do kedy je mozne matersku poberat.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2017 13:49 | Jitka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na mateřskou. Nyní jsem na rodičovské dovolené, která končí 18.8.2017 a chtěla jsem si rodičák prodloužit do února 2018 u svého zaměstnavatele neplaceným volnem, protože čekáme miminko, ale on řekl, že ať si prodloužím co chci, že už mě tam nechce a byl by rád, kdyby jsme rozvázali pracovní poměr dohodou. Pokud to udělám dle něj a půjdu na pracovní úřad a stále budu pobírat rodičovský přízpěvek budu mít nárok na mateřskou dovolenou? Moc děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2017 20:54 | Míša

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Nyní jsem na rodičovské dovolené, která mi končí v září 2017, ale dávky budu mít vyčerpány již teď v červnu. V současné době jsem těhotná. Je možné i na rodičovské nastoupit na neschopenku?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2017 18:29 | Nikola093

Dobrý den , pobírám RP na nejmladšího syna (2,5) a chtěla bych si ho prodloužit , Nikdy jsem nepracovala a s otcem dětí už nežiji od roku 2015 . Žiji s novým přítelem a tak nevím jestli mám na to nárok . Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2017 9:53 | Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na PPvM, kdyz jsem studentkou SŠ. Termín porodu mám 13.6. 2017 a do konce dubna jsem chodila do školy na denní studium, teď ukončuji maturitu. Na OSSZ mi řekli, že nemám nárok, že se mi to nemá z čeho počítat, protože nesplňuji podmínky. Já se ale dočetla, že u studentů se to bere jinak, že je to příprava na budoucí zaměstnání a částka je tam na den dana. Prosím o vyjádření k mé situaci, nevím kde si teď můžu zajít o něco požádat. Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2017 20:40 | Nikca311

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakým způsobem se mi pak budou počítat příjmy na mateřské. Průměrný hrubý příjem mám 19000, teď jsem na neschopence necelé 3 měsíce, kvůli nevolnostem, ale chtěla bych v květnu zpět do práce jen na kratší úvazek, a to do srpna,ale na kratším úvazku bych měla zhruba 13 hrubého, jak si mám prosím vypočítát mateřskou pokud jsou tam tři měsíce na neschopence? Nevím jakým způsobem se to počítá děkuji za případnou radu
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2017 21:56 | Karolina1979

Dobry den, momentalne jsem tretim rokem na RD, ktera mi bude koncem roku 2017 koncit. Pokud mi zamestnavatel umozni, rada bych si RD prodlouzila na 4 roky jako neplacene volno. Zajimalo by me, pokud bych podruhe otehotnela ve 4 roce RD, jestli budu mit opet narok na PPM? Predem dekuji za odpoved! KH
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2017 20:14 | Tyki

Dobrý den, ráda bych se zeptala, z čeho se bude počítat PPM, pokud bych otěhotněla v průběhu dobírání rodičovského příspěvku na první dítě? Poté bych nastoupila do práce, případně na rizikové těhotenství. Mohu dostat od zaměstnavatele výpověď, pokud budu již těhotná při ukončení první rodičovské? Nebo pokud otěhotním během výpovědní lhůty (výpověď ze strany zaměstnavatele z organizačních důvodů)?
Děkuji mockrát za vaši odpověď
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2017 14:16 | Corrie

Dekuji za aktualni, vecny a uceleny prehled! Jeste jsem se chtela zeptat jak je to s pobiranim rodicovskeho prispevku v pripade, ze materskou pobira otec? Posunuje se rodicovsky prispevek do doby nez otec vycerpa materskou?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2017 15:51 | Iv

Super článek, který poskytuje přehled. Jen pro ubezpečení se zeptám: Když jsem rok a půl zaměstnaná a nyní dám výpověď a třeba 4 měsíce budu oficiálně na úřadu práce, v zářÍ opět začnu pracovat a poté za půl roku otehotnim, tak mám stále nárok na PPM? A v případě, ze by na PPM sel otec a my měli sepsanou dohodu jen na10 dnÍ, tak se celé PPM počítá z jeho prum. hrubé mzdy a já těch 10 dni po sestinedeli můžu být doma a opět nastoupit na PPM ja? Děkuji za odpověď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Kalvoda

advokát a exministr

Václav Kočka

kolotočář a podnikatel

Jan Kalvoda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Václav Kočka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services