Kalkulačka: Porodné v roce 2017. Spočítejte si, jestli máte nárok

Rodiče s nízkými příjmy mají po narození dítěte nárok na porodné. Naše kalkulačka propočítá, jestli patříte mezi ně. Nabízíme všechny potřebné informace a ke stažení aktuální formuláře žádosti.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 2. 2017 17:20, Eva

Takže: vystudovala jsem střední, pracovala jsem, pak jsem otěhotněla a i při rodičovské chodím na brigádu, protože mě to baví... Můj muž vystudoval střední, težce pracuje na dobrém místě, abychom se měli dobře... Musíme si vzít menší hypotéku, abychom mohli žít. Peníze vyděláváme, peníze utrácíme, platíme daně... A proto nedostanu porodné. Můj porod byl totiž jiný než flákačů a notorických nemakačenků... Můj porod trval jen 13 hodin a já si porodné nezasloužím. Příspěvky na dítě také nedostaneme - my máme totiž dítě, které je beznárokové... Příspěvek na výživu matky při kojení také nedostanu, protože já nemám nárok na to si přilepšit když kojím... Mně totiž vlasy nepadají, netřepí se mi nehty... Jasně nedělala jsem si dítě proto, abych vysosávala stát, ale spoustu lidí ANO!!! Díky státe! Mám chuť se vrátit zpět do práce, abych mohla živit ty, co mají nárok na porodné...

+90
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

27. 9. 2018 4:20 | Jana Šiknerová

V naší republice je to vše postavené na hlavu. Čím více pracujete, tím máte menší výhody. Mám výdělek nad 25000 Kč nedostanu porodné. Porodné dostanou cikánky a všechny maminky, které nechodí do práce. V jaké zemi to žijeme. Já pracuji, odevzdávám státu daně, které se použijí pro povaleče a já za pracovitost nedostanu porodné. Já mám za povinnost platit vodu, plyn, elektřinu, hypotéku, stát se nemusí o mně starat a porodné dostanou hlavně maminy s tmavou pletí. Ty to mají za odměnu, že nechtějí pracovat a rodí jedno dítě za druhým. Dostávají různé příspěvky a to nejsou malé částky, tak proč by chodily do práce. To by se komunistů nestalo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2018 16:54 | Jiří Glos

Dobry den, mam maly dotaz. V cervenci manzelka porodila. Zazadali jsme o porodne protoze jsme pd dubna do cervna meli prijmy pod 25000. V cervenci jsme dostali penize (danovou vratku). Porodne nam zamitli. Patrne kvuli danove vratce, kterou jsme ale obdrzeli az v pulce cervence. Je jednani uradu spravne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2018 11:54 | Johana

Víc s Vámi asi ani souhlasit nemůžu.. Je to strašné..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2017 12:29 | Iveta

Já bych porodné úplně zrušila! Je to jen diskriminace těch co opravdu poctivě pracovali a odváděli daně! Všechno ostatní tady bylo řečeno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2017 16:49 | Eliška

Ano, máte pravdu. Čím víc pracujete, tím si stát z vás něco veme. Ale jakmile chcete něco po nich, tak máte smůlu. Jsem stejný případ jako vy. Tento stát podporuje flákače a nemakačenka..
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2017 17:40 | Jitka

Preci nejde o to kolik do rodiny prijde penez, ale o to ze to boli kazdou zenskou a pri cenach vseho na miminko to ma byt automaticky uz jen proto, aby se podporilo to, ze v nasi zemi nebudou zit jen socialive.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2017 10:36 | Kamila

Je to nechutný!!! každá žena by měla bez rozdílu dostat stejně, jako odměnu za to, ze porodila a mohla pro děťátko něco koupit do začátku. Nákladů je z počátku tolik, že nějaká koruna by se hodila. Pak nemáme byt zlý a rasisti...
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2017 9:01 | Mirek

Tak s tímto příjmem se bez přípěvku určitě obejdete.. horší je, že jelikož je hranice pevně daná tak stačí mít o korunu víc a nedostanete nic.. a s 21 000 / mes na rodinu.. to už není moc hitparáda
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2017 6:31 | Michal

Som slovák žijúci v ČR, priateľka z Moravy. Narodilo sa nám druhé dieťa a od štátu nedostaneme NIČ, preto lebo sme idioti a chodíme do práce, platíme dane, dceru vozím každý deň do školky 1hodinu tam 1hod zpeť, len preto ze v blizkosti domova nieje miesto pre nepodplaticov, ale matka na materskej s trojrocním deckom ta miesto ma, nikoho netrapy že o 11 si to dieťa bere domou, ja mam dceru v školke od 7 do 17 pre pracu skor nemožem.
PONAUČENIE: od toho systemu nechcem nič, sme zdravy zarobime si. Prečo potom tento system okrada naše deti o rodičov, nuti ich makať, platiť, a pomoc mladim rodinám dava asocialom, podvodnikom, a podobnym slušne to neviem napisať........ Nikdy som neprial nikomu nič zlé, ale tu by sa maly kompetentny zamyslieť, lebo ak toto nedaju do poriadku hrozí im to co na slovensku, radikalne riešenie ktore sa im nebude pačiť.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2017 17:20 | Eva

Takže: vystudovala jsem střední, pracovala jsem, pak jsem otěhotněla a i při rodičovské chodím na brigádu, protože mě to baví... Můj muž vystudoval střední, težce pracuje na dobrém místě, abychom se měli dobře... Musíme si vzít menší hypotéku, abychom mohli žít. Peníze vyděláváme, peníze utrácíme, platíme daně... A proto nedostanu porodné. Můj porod byl totiž jiný než flákačů a notorických nemakačenků... Můj porod trval jen 13 hodin a já si porodné nezasloužím. Příspěvky na dítě také nedostaneme - my máme totiž dítě, které je beznárokové... Příspěvek na výživu matky při kojení také nedostanu, protože já nemám nárok na to si přilepšit když kojím... Mně totiž vlasy nepadají, netřepí se mi nehty... Jasně nedělala jsem si dítě proto, abych vysosávala stát, ale spoustu lidí ANO!!! Díky státe! Mám chuť se vrátit zpět do práce, abych mohla živit ty, co mají nárok na porodné...
+90
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2017 17:28 | Veronika

je to sviňárna a nespravedlivé s manželem máme hypotéku platíme přes 20 tisíc měsíčne, zařídít se sami něco tojí.. a to bez jídla přijmy máme že tak tak výjdeme, manžel seká měsíčně 60h přesčasů a tím máme vysoky příjem takže na porodné nemáme nárok, proč se tam nemůžou sčítat i výdaje ?!!! a co mateřská směšná částka to jsem radši v práci, nedivím se že mladí mají pozdě děti nám už bude 30 a nemužume si ješte dovolit!!!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2017 20:17 | Bulm.

zena i ja dohromady 102.000 mes/, cetl jsem jen: je nam lito, nedostanete nic
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2017 14:20 | Pedro

Další dávka jenom pro nemakačenka...
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2017 10:43 | jentag

Není tahle podpora náhodou postavená trochu špatně? Stát přeci potřebuje nové daňové poplatníky, tedy spíše děti rodin ze střední třídy. V první řadě je proto nesmysl limitace nároku na příspěvek nízkým příjmem. Ve druhé pak jeho paušální výše, která pro každou rodinu znamená něco úplně jiného. Když už pro tento příspěvek počítáme příjem rodiny, tak ať je příspěvek samotný jeho násobkem. Tím zajistíme stejný význam příspěvku v rozpočtu každé rodiny.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2017 7:20 | Maryl

porodné, je to diskriminace vůči rodičům, kteří se snaží chodit do práce i v sobotu a v neděli, aby něco měli.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Kamil Vacek

podnikatel a investor

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Kamil Vacek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services