Jak pojistit dítě a neplatit za zbytečnosti

Daniel Tácha | rubrika: Když se řekne | 23. 11. 2016 | 1 komentář
Většina pojišťoven, které nabízejí životní a úrazové pojištění, má v nabídce i pojištění pro děti, samostatně nebo jako připojištění k pojistce rodičů. Pojištění rodičů, především hlavního živitele nebo živitelky rodiny, samozřejmě zůstává tím nejdůležitějším, i pojištění dětí ale má opodstatnění. Jen je důležité držet se několika zásad, aby se nevydávaly peníze za něco, co nemá smysl.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1 komentářů)

3. 1. 2017 17:45 | Petra Majková

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně pojištěni dítěte...S bývalým manželem jsme založili dceři Věnové pojištění Budoucnost.. Již 13 let jsem rozvedená a za exmanžela jsem toto pojištění pro dceru platila já.. Když jsme ho zakládali bylo nám řečeno že je to pojištění pro dceru, aby jsme ji pomohli do začátku dospělosti a připojištěni dcery pro případ jejího úrazu, tr. následku úrazu a smrti, otec je tam jen pro případ že by zemřel, poté by platba za něj šla z pojištěni. Bohužel před pár měsíci jsme náhodou zjistili když Mi nepřišel inkasní lístek na pojistku.. že pojistka byla zrušená a odkupné z dceřina respektive ex manželova pojištěni bylo vyplaceno exekutorovi na uhrazení ex manželových dluhu...Pojišťovna se s námi odmíta bavit že dcera není pojistník tudíž sní nemusí komunikovat.. Ex manžel jedná stejně.. Nemluvě o tom že celé je to ,,podezřelé" pojištění jsem platila do 9/2016 pojistka podle Mých informaci byla vyplacena k 8/2016 exekutorovi . A na internetu jsme se dočetli že pojistka zanikla k 12/2014 ? Soukromě Mi bylo sděleno že jsou v tom nějaké machinace ze strany pojišťovný.. a že by to mohlo být z důvodu že dcera nabyla v březnu 2016 zletilosti a oni se obávali že by mohla něco namítat...Doufala jsem že se s bývalým manželem dohodnem , bohužel řekl že o ničem neví tudíž nic nezaplatí.. Exekutor Mi vysvětlil že on jen dal požadavek na ex manželový peníze a že je na pojišťovně zdali li mu je vydá a rozhodné či vlastně jsou.. Obrátili jsme se na ČNB Ti nám sdělili že pokud se dcera cítí být poškozena ať se obrátí na soud atd.. Než tak případně učiníme ,ráda bych věděla kde je pravda? Chápu že ex manžel má dluhy a pojistka je na jeho jméno ale byla určená pro budoucnost dcery a byla pojištěna na úraz atd.. Mohli by jste Mi poradit ? Děkuji za odpověď . S pozdravem. Petra Majková
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Eder

podnikatel, Exclusive Tours

Ladislav Jakl

bývalý tajemník prezidenta

David Eder
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ladislav Jakl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services