Dědické řízení krok za krokem. A kalkulačka odměny notáře

Petra Dlouhá | rubrika: Seriál | 29. 9. 2016 | 75 komentářů
Když přijdete o blízkého člověka, čeká vás dědické řízení. O tom, jak probíhá, se dočtete v dnešním, posledním díle seriálu o dědictví. Máme pro vás i kalkulačku, která spočítá, kolik zaplatíte notáři.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 9. 2016 8:31, Jindra

Služby notářů se nedají nazvat jinak, než jako zlodějna posvěcená zákonem. Notář při stejné práci, protože je jedno jestli se dědí malý či velký dům, si vezme nehorázné peníze. Proto řada notářů ve velkých městech ani sama práci nevykonává a má armádu zaměstnanců. Nehorázné "odměny" jsou výsměchem pilným lidem - zvláště když se státu už nic neplatí z dědické daně mezi blízkými příbuznými. Je vidět, že notářská komora má v parlamentu dobré zastání.

+933
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 75 komentářů)

23. 6. 2022 22:17 | Zuzana

Souhlasím s příspěvkem níže. Vdova na mateřské dovolené se dvěma nezaopatřenými dětmi, starým domem a velkou zahradou na krku, hromadou problémů, které v souvislosti s úmrtím nanžela jí vznikly. O bolesti ze ztráty ani nemluvím. Zaplatí paní notářce přes 30.000 Kč. Svinstvo, neskutečné svinstvo. Jinak to říct ani nejde.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 3. 2022 22:48 | kopeček

tak ji máte slušně poslat do hájku zeleného a odpovídat pouze nevím,ano,ne..zkrátka dát ji jasně najevo,že perníček loupat nebude..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2021 22:57 | des

tomu co píšete nevěřím, není možné aby v uterý někdo zemřel a už ve čtvrtek (za dva dny od smrti ) volal notář dědice . Nejdřív musí matrika vydat umrtní list, na základě toho soud v místě bydliště určí notáře. nikdy to netrvá jen dva dny , to je lež.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2021 14:31

Může dědit sestenice
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2021 8:49 | Veraka

A to mi ještě notářka řekla, že není její povinností posílat mi rozhodnutí poštou. To si prý musím u ní vyzvedávat sama.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2021 13:29 | Ludvík

Když jsme řešili dědictví po rodičích, tak jsme si nechali udělat odhad pro notáře na webu www.OdhadyDedictvi.cz. Za prvé to byla rychlost a za druhé to nestálo moc peněž. Navíc nám i poradili na co si dát pozor (špatné rodinné vztahy). Takže za nás spokojenost a mohu doporučit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2021 18:51 | TO je jedno

Kolik asi si vydělá notář za měsíc, v minulosti ceny nemovitostí byly 10x nižší, odměny se tedy minimálně 10x zvýšily není nemravné??!
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 1. 2021 16:49 | Kobrová

Dobrý den,Je možné aby notářka nepozvala k jednání všechny dědice v tomhle případě 4 sourozence.Z důvodu Covidu.A chce jen Jednoho potomka který má donést plnou moc od ostatních dědicu a to i bez ověření podpisu.Ani nekontaktovala ostatní dědice o jaké dědictví se vlastně jedná.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2020 21:51 | J.P

Ano,notář jenom kouká jak pozůstalé obrat a když člověk podá stížnost k soudu tak se nic neděje-vždycky se přikloní k notáři.Je to hrozné.Notář je spostý,ale vždycky mu to projde-hulvátovi.Od soudu jenom napíšou,že pan notář dělá svou práci a tím to vyřešili
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2020 21:43 | J.P

An o je to zlodějna.Někteří se chovají hrubě asprostě-nehoráznost.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2020 18:04 | Michal

Mé dědictví se táhne již pátým rokem se třetím notářem a nikde není odvolání. Je to jenom okrádání pozůstalých podle všimného:-(. Notářská komora od všeho dává ruce pryč
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2020 16:10 | Petr

Taky tomu nerozumím. To jako když je majetek za 1mil tak pracuje jinak než když je majetek za 5mil. Nemel by mít jednotnou sazbu za úkon a tím to končí?
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2020 20:14 | Pepa

Notáře zrušit. Je to lichva. Doslova kradou peníze pozůstalým. Za pár stránek, kde jen do připravených formulářů doplňují jména, tolik tisíc Kč? Jsou to zloději. Bych je chtěl vidět, kdyby třebas pekař po nich chtěl pár stovek za bochník chleba. Stát zde právně podporuje zlodějinu! Ale do hrobu si ty prachy stejně nevezmou a jejich majetek bude zase řešit a rozkrádat jiný notář...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2020 20:00 | David

Platí se daň z hotovosti
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2020 17:13 | Vladimír

Poraďte jak vyřešit dědictví, když mi zemřela matka a jsem vyzván k dědickému řízení a následně zemřel do týdne po matce zemřel otec a já bych měl mít další dědické řízení. Rád bych se vyhnul dvojímu placení notáři z nabytí majetku. Děkuji za radu
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 2. 2020 9:28 | Jenšovská

SMM bylo oceňeno celkem na 10 000 000kč kolik budu platit odměnu p. notářce z celých 10 000 000 nebo jen z poloviny. Jako jediná dědička po manželovi.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 11. 2019 15:55 | Vladimíra Šulcová

Nevím proč jsem já a můj bratr nebyly pozvání k dědickém řízení.Víme že naše sestra lhala ohledně majetku.Jde to zjistit dodatečně.
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2019 17:35 | Líba

Souhlasím , je to výsměch lidem za celoživotní šetření a budování pro další generace. Notáři jsou jako supi. Tatínek zemřel v úterý dopoledne a ve ČTVRTEK jsem měla v poště předvolání na předběžné dědické řízení!!!!!!byla jsem úplně v šoku. Při konečném jednání přišla mladá vyzáblá holčina a spustila na nás řeč takovou rychlostí, že jsme to nestačili v ůbec reagovat a chápat, co po nás chce. Když jsem ji požádala , aby mi to zopakovala, protože ani já a ni sestra jsme tomu nerozuměli, byla velmi nepříjemná.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2019 16:17 | Martina

Dobry den chtela jsem se zeptat na otazku ohledne dedictvi
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2019 15:54 | Neregistrovaná

protože jsi vokurka
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/4

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Rostock

podnikatel a investor, Venture Investors

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Michael Rostock
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Petr Kratochvíl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services