Babiš vyměkl: Do důchodu v 65 letech. Neomezený růst skončí

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuálně.cz | 4. 9. 2016 | 5 komentářů
Koalice obnoví věkový strop pro odchod do důchodu. Růst se v roce 2030 zastaví na 65 letech – alespoň dočasně. Návrh sociálních demokratů dnes podpořili lidovci. Proti byl ministr financí Andrej Babiš (ANO), nakonec ale oznámil, že se vůli koaličních partnerů přizpůsobí. Změny se ovšem projeví nejdříve za 14 let a mají být jen dočasné.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

6. 9. 2016 11:06 | Mirek

Naprosto s Vámi souhlasím.
Ale nebrání nám v tom nic ani teď . Jen je potřeba na to myslet o pár let dřív ... Odešel jsem letos v únoru o tři roky dřív a naprostá spokojenost . Hlavně zdraví !
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 9. 2016 19:32 | jezevec

otázkou samozřejmě zůstává, kdo by měl důchody platit. bohatí? ó ne, ti platit nebudou. najmou si daňové poradce a optimalizují své příjmy ve struktuře výdajů. tak snad firmy? ó ne, ty taky platit nebudou. najmou si daňové poradce a optimalizují své daně ve struktuře nadnárodních holdingů. takže na důchod si každý bude platit převážně sám, stát má jen jedny lidi a jedny peníze. k tomu bude muset každý poplatník uživit ještě nějaké děti, nemakačenka, sociálně slabé, a pár uprchlíků. představa, že budeme chodit do důchodu jako za komunistů, přestože průměrná doba dožití se prodloužila o mnoho roků - je prostě aritmeticky nesvéprávná - lidé žijí déle a proto musí i déle pracovat. neznamená to ovšem, že do 75 budeme běhat po stavbě o berlích a se sbíječkou. připadá mi zvláštní, jak jinak gramotní lidé naletěli na komunistické lhaní o sedmdesátiletých pilotech a osmdesátiletých hornících. ani v civilizovaných zemích tomu tak není, a ani u nás to tak nebude. většina starých lidí se uplatní v pomocných profesích, obvykle jen na částečný úvazek - venčit psy, roznášet obecní obsílky, hlídat děti (nejen vlastní a nejen zadarmo), sekat trávu a nebo pomáhat těm méně šťastným v LDN-ce. ani na západ od aše nikdo nefárá v devadesáti, ale i u nás každý může skoro každý důchodce pár hodin denně či týdně pracovat, a svůj příjem si vylepšit. a o nic jiného nejde. zdroje nejsou. důchod bude zanedlouho jen takové pojistka, pokud člověk zemře později, než na kolik si naspořil a naplánoval.
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2016 10:10 | XYZ

Teda ač se jinak považuju za pravicového voliče, tak se stropem v 65 letech souhlasím. A přiznám se, že už je mi úplně jedno kde na to stát vezme peníze. Tady se hážou stamiliony oknem na takové hovadiny. Opravdu nevím jak si někdo představuje, že tady 70-ti letí řidiči budou jezdit s kamionem apod. Prostě buďto ať mi stát přestane krást z každé výplaty velká procenta a na důchod se zajistím sám. Nebo ať mě tedy dál okrádá, ale s tím, že se budu mít šanci důchodového věku dožít a že dostanu opět částku přiměřenou dané době. Současný systém je nastaven tak, že okrademe lidi v aktivním věku, těmi penězi uplatíme současné důchodce jako svoje voliče a až za 30 let půjdou ti druzí do důchodu, tak se půjdou pást.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2016 7:43 | sd

A jo, v 73 letech běhat po stavbě o berlích se sbíječkou a plnit na 116%, to mohlo napadnout jen idiota. Drábek byl, je a bude vůl.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2016 6:59 | svihak

Jsem pro odchod do důchodu v 60 letech jako před rokem 1989
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Pelta

podnikatel, Baumit Jablonec

Tomáš Chrenek

podnikatel, Moravia Steel

Miroslav Pelta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Tomáš Chrenek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services