Hledáte práci? Tady je plno

Tereza Mynářová | rubrika: Analýza | 23. 8. 2016 | 5 komentářů
Ačkoli firmy hlásí nedostatek pracovníků a některé volají po usnadnění jejich dovozu, jsou profese, kde se na práci pořád stojí fronta.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 8. 2016 13:36, kodiak medvěd

Ale to jste nemusel klikat, Šerloku, to si dokáže domyslet každý soudný člověk. K čemu mi ale taková debilní statistika je? Jak z toho může někdo vyvozovat, že je na tyto pozice přetlak zájemců? Prdlajs přetlak zájemců, inzerují to pořád dokola, protože na to nedokáží najít dostatek lidí, kteří to vydrží dělat déle než pár dnů nebo týdnů. Zrovna tak mě autorka těžko přesvědčí, že po českých ulicích chodí spousty odmítnutých prodavaček a pokladních. Ten článek je naprostá desinformace, bez ohledu na jeho neformálně reklamní funkci pro vámi zmíněný jobs.cz.

Zobrazit celé vlákno

+21
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

25. 8. 2016 3:23 | Petr

Ale to přece nevylučuje to, co je v článku! Podvod je v tom, že v době, kdy je práce, stát dovolí zahraniní pracovníky, takže v těchto profesích najímají Slováky a Ukrajince. Česky neumí, ale to už nikomu nevadí. Hlavně když firmy mají větší zisky a lidi udrží na nízkých mzdách.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2016 14:31 | Monty

To jsou kecy v kleci.
Pracuji v obchodě už dlouhou řadu let a nikdy jsem nezažil, aby byl nadbytek pracovníků. Vždycky je nedostatek, protože je to náročné povolání. A s tím souvisí i vysoká fluktuace, ale o tom se tady nemluví.
Buď že podnik platí málo, tak lidi to berou jen jako nouzovku, což je hlavně vidět u hypermarketů, typický příklad Albert či Penny a některé prodejny Kauflandu.
Nebo si lze v obchodě vydělat pěkné peníze, člověk nemá strop, ale zase jste ve stresu, kolik si za ten měsíc odnesete, to jsou zase odborné prodejny třeba s elektrem, nábytkem, automobily...nic pro člověka, co má pravidelné peníze.
Navíc s tím si dost časová náročnost, je běžné dělat v mnohých obchodech i 200 h měsíčně. Pak lidi utíkají...
Jenže už to není jak za krize, kdy za branou čekalo x dalších a teď je kolikrát problém obsadit směny.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2016 13:36 | kodiak medvěd

Ale to jste nemusel klikat, Šerloku, to si dokáže domyslet každý soudný člověk. K čemu mi ale taková debilní statistika je? Jak z toho může někdo vyvozovat, že je na tyto pozice přetlak zájemců? Prdlajs přetlak zájemců, inzerují to pořád dokola, protože na to nedokáží najít dostatek lidí, kteří to vydrží dělat déle než pár dnů nebo týdnů. Zrovna tak mě autorka těžko přesvědčí, že po českých ulicích chodí spousty odmítnutých prodavaček a pokladních. Ten článek je naprostá desinformace, bez ohledu na jeho neformálně reklamní funkci pro vámi zmíněný jobs.cz.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 8. 2016 13:01 | jezevec

elementary, dear watson. ze slušnosti kliknu na jobs cz, na který je tenhle článek reklama. do prvního vyhledávače dám "pracovník call centra" - a vyflusne mi to celou řadu impozantně vyhlížejících pozic za "až 40 tisíc/měsíčně www jobs cz/rpd/1138241836/?rps=233 při podrobnějším pročtení sice zjistím, že ty prachy jsou "až po zaučení", a při přijímacím pohovoru zjistím že i základní plat je "včetně provizí" - to ovšem ty stovky nedovzdělaných zoufalců tak daleko nedočtou, a jdou to zkusit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2016 11:20 | kodiak medvěd

Děláte si legraci? U pokladních a prodavačů je obrovský převis poptávky? Tak proč je jich tolik z dovozu, když je o tu práci takový zájem? Pracovník call centra a dokonce prodejce po telefonu? Úplně vidím ty zástupy zklamaných odmítnutých zájemců. Makléř?? Jaký makléř? Burzovní, finanční, realitní, hypoteční??? Co to je za debilní statistiku?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastimil Tlustý

politik

Michal Jirák

podnikatel, Miton

Vlastimil Tlustý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Michal Jirák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services