Japonsko: Centrální banka vyrábí jeny už i z akcií

Jan Traxler | rubrika: Co se děje | 22. 8. 2016 | 47 komentářů
Ředit, ředit a ředit. To je heslo japonské monetární politiky. Cíl: oslabit měnu a odepsat dluhy. Protože ale dosavadní nástroje nefungují, zkouší japonská centrální banka nové, neortodoxní postupy. Vykupuje akcie japonských firem. Z toho plyne jednoduchá investiční strategie – long japonské akcie a short japonský jen.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 8. 2016 19:56

Karle vypadáš docela chytře, Ty v tom opravdu nevidíš, že Japonci vynalezli-skutecne-PERPETUM-MO BILE-?

+30
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 47 komentářů)

2. 9. 2016 7:03

Objevuje se otázka, proc se chude státy málo v EU přibližují k tem bohatším? Protoze, jim to centrální banky neumožňují! Chceme se přiblížit k nemeckym platum-tak-se musí také přiblížit ceny, náklady na bydlení, prostě vyšší zdražování-vyssi-INFLACE! To znamena, když Německo plánuje inflaci 2%, tak Cesi, Poláci, Maďaři musí plánovat inflaci 4%! Bulhaři a Rumuni 5 az 6%. Podobne asijske chudší státy k Číne, ktera plánuje 3% inflaci musí-planovat-inflaci-6% ! Jina cesta není, protoze posilováním měny už to nejde, to by vedlo k zlevnění zboží z dovozu, k růstu nezaměstnanosti, k zadlužování a k D E F L A C I ! ! !
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 17:40

Tak už i Švýcaři pouzivaji model japonského perpeta - z vytistenych penez nakupují akcie v cizině, aby oslabil i frank, a nepropadli do hluboké deflace. Je to prakticky návrat do komunistického vlastnictví firem státem.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 14:01

No vidíš, že z tebe ta pravda nakonec vyleze. SNAD SE NAD TEBOU BŮH SLITUJE...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 13:37

Já se neptám, kdo je Lobotka. Ptám se, proč se ho dovoláváš právě tady. Nic, ztráta času, za to svůj mrzký jidášský dolar neberu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 13:25

Lobotka je hlavni analytik, který bezne publikuje, je vidět že jsi z USA, když ho neznáš.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 13:10

No jo, ale když ty debatuješ s lidmi, kteří tu nejsou, nebudou a nemají s tímhle místem nic společného. Tak ještě jednou: proč právě tady a teď vyvoláváš Lobotku a Bureše? (Mne tajné služby do blázince nezavírají, já jsem tajné služby, vzpomeň si.)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 13:05

Je vidět, že u vás v Usa vás maminky spatne vychovávají a pak máme Irák, libii, Egypt a Sirii! ! !
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 12:57

Podle sebe soudim tebe, ale ja bych si neslusne-nikdy-nedovololil někomu říkat, aby sel besedovat jinam, když nepředloží zadne pravdive argumenty.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 12:51

Hledej si imaginární kamarády jinde, chorobo. Kolikrát tě nechaly tajný služby zavřít do blázince?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 12:48

Ty agente CIA si jdi lhat domu do Usa, moc díky.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 12:46

Co to? Na kurzech? Myslíš kurzy.cz? Tak jdi debatovat na kurzy.cz. Nebo víš co? Jdi na kurzy slušného chování. Nebo na taneční kurzy. To ti prospěje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 12:40

Na Patrii je uveden i spoluautor, ale na kurzech je uveden Bureš.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 12:28

Na kurzech je tam podepsán Bureš, zase jen spinis a lžeš!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 12:14

Člověče, je vidět, že to sleduješ. Nejdřív Lobotka, teď Bureš. Příště zkusíš Hatlapatku, Kohouta... Co takhle si přečíst, kdo ten článek fakt napsal?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 12:07

Pane Buresi MMF neustále likviduje EU, pokud Yellenova-slibila Draghimu, že v září zvysi urokove sazby, tak on opravdu nemusí nic dělat a euro oslabí k dolaru o 10% samo, což zvedne inflaci v EU. Pokud je v září nezvysi, tak i Itálie vyztoupi z Evropské unie.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 9:18

Prosímtě, až si vezmeš prášek, napiš mi, kdo mě to korumpuje. Jsem žádostiv, jestli se trefíš.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 9:14

Ty jsi zkorupmovana-lidska-zruda-zkon cis-asipod bozimi mlýny je mi te lito...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 8:08

Jsi marod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 8:03

A Obama CIA zase zasahuje, pravdu ne umlčite! Svou lži kradete Evropě miliony pracovních mist spolecne s Čínou. TTIP na ochranu svých monopolů stejne ne prosadite! Ale prasacky brexit se vam povedl.Koho dalsiho vystvou vaši agenti z Evropské unie-bude to Itálie?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2016 22:14

A ujasni si taky, jak se jmenuješ, ty Pepo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Zeman

prezident

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services