Podomní prodej už nefunguje, Bohemia Energy skupuje dodavatele

Jana Poncarová | rubrika: Co se děje | 18. 8. 2016 | 30 komentářů
Když se uvolnil trh s energiemi a spotřebitelé si mohli vybírat dodavatele, některé společnosti vsadily na podomní prodej. „Proslavila“ ho především Bohemia Energy. Obchodníky vysílá do terénu dodnes. Poslední tři roky ale získává zákazníky také jinak – skupuje menší dodavatele.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 8. 2016 8:31, Pavel

Já jsem přešel k 3E Energy před lety a jsem u ní stále a je mi vcelku jedno, že ji koupila Bohemia Energy - cenově je 3E Energy stále mezi nejlacinějšími a to je hlavní hledisko.
To, že 3E Energy nyní spadá pod Bohemia Energy je mi šumafuk, dokud budou ceny dobré, tak zůstanu, protože tahat sem nějaké morální hledisko je pofidérní, nebo si snad někdo myslí, že se ostatní dodavatelé chovají vůči klientům mravně? Tak to ani náhodou!

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 30 komentářů)

28. 7. 2018 22:09

Smirnejší cestou? O jaké cestě propana je řeč?? Že okrádá důchodce kde se dá? Že posílá sankce rovnou prostřednictvím inkasní společnosti? Že pořád jezdí napechovany v autech po vesnicích a městech? O této společnosti může kladne psát a mluvit jen ten, který nechce znát a slyšet pravdu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2018 20:25 | Šimon

Také využívám jejich služeb, párkrát jsem zaregistrovala na internetu, že se něco děje a že se firma rozrůstá, ale víc jsem tomu pozornosti nevěnovala, to spíš až tady jsem se pořádně dozvěděla co a jak. Já s nimi problém nemám, jsem spokojená a víc energie neřeším, jsou zajímavější věci.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2018 12:07 | Láďa Prechtl

Kdo umí ten velí, Bohemia energy se konečně vydala smírnější cestou a firmu rovnou bere celou, než po jednotlivých klientech, podomní prodej bych úplně zrušil, je to zbytečnost, která každému akorát leží v žaludku a pak jsou všechny firmy sypány do jednoho pytle i když to tak ve skutečnosti není. Jsem u Bohemky už přes 4 roky a mám u ní nižší zálohy, z vlastní zkušenosti však taky nemůžu potvrdit co jsem se tu u některých dočetl přijde mi to občas jako smyšlené.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2018 14:48 | Slávek

U nás teda stále funguje, protože ani ne před měsícem jsem podepsal s prodejcem novou smlouvu a byl od Bohemia Energy. Dohodli jsme se na roční smlouvě, zařízen máme tedy jen plyn u kterého mi to dává smysl, elektřinu neplatíme moc, tak tu jsem neřešil. Týpek mi nabídl slevu při vysoký spotřebě tak jsem to s ohledem na vytápění domu vzal, sleva se vždycky hodí.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2017 22:56 | Martin

Vydali zprávu, že do EEE nijak nebudou pronikat a nechají jí fungovat jak byli všichni zvyklí, už je to nějaká doba co od toho uplynulo, jako jejich zákazník jsem se zvědavostí a očekáváním setrval a myslím si, že jsem nijak nepochybil. Všechno běží jak za stara a každá firma po svém.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2017 13:08 | Kamil Lhotský

No za tu dobu co jsem u nich, tak skoupili alespoň dvě firmy co jsem z internetu postřehl. Jako zákazník to na sobě však nijak nepociťuji, myslím si, že ani není jak, to spíš ti zákazníci co spadají jako vy pod ty firmy co jsou teď jakoby pod námi. Ceny mám však u Bohemie dobré, takže se to určitě promítne i vám v této podobě.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2017 15:44

Co jsem se dozvěděl, tak našeho dodavatele Bohemia energy koupila. S touto firmou vyloženě zkušenosti nemám, přijde mi však, že nás koupili, aby firma nepadla a mohla fungovat dál, sice s berličkou, ale fungovat. Tak to na mě celé působí. Změn jsem si u nás nevšiml, takže jde asi opravdu jen o firemní podporu ze strany Bohemia energy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2017 13:48 | PAVEL

Tak ono to je asi takové štěstí v neštěstí, furt si říkám, že je lepší být někým pohlcen, než aby firma úplně zkrachovala a já si musel hledat úplně nového dodavatele, takhle mám alespoň jistotu, že nebudu odpojen a třeba se mi naskytne i možnost, že se mi energie zlevní. Takže nakonec v tom, že jsme teď dcerkou bohemie, nevidím zas takové pochybnosti, ba naopak.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2017 15:36 | Rostislav

My jsme pod Bohemia energy nově, co si nás pod sebe přetáhli nebo lépe řečeno pod sebe koupili. Docela nás to udivilo, protože jsem si celou dobu mysleli, že náš poskytoval je stabilní firmou, takže mu něco takového nehrozí a ono bum a bylo to. Naštěstí musím uznat, že žádné peripetie nenastaly a Bohemie nás převzala korektně.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2017 16:05 | Lukáš

Máte na mysli A++? Tak to bych řekl, že je spíš reakce na aukce, kterých čím dál tím víc přibývá, než že je to nějaká oslava příbytku zákazníku. Dtest teď zas nějakou aukci vyhlásilo, tak by mě zajímalo, jak to bude vypadat v porovnání s tímto tarifem, koukal jsem na A++ a zatím se to celkem dobře jeví dát si to na plyn, u elektřiny mi to až tak optimistické nepřišlo, ale třeba se to do budoucna otočí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 2. 2017 15:52

Dali, akorát to nevytrubují do světa. Raději to podpoří tím, že zavedli nový produkt, který pro ně bude víc přínosný, smlouvy bude na dobu neurčitou a já ještě o něco ušetřím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 12. 2016 16:14 | valtr

Tak co jsem teďka četl, tak budou mít pod sebou další firmu, no neříkejte mi, že už ten milion nedali, dominant jako vyšitej.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2016 15:42 | Mánek L.

Máš prodejce a prodejce,já s našim problém neměl, byl to mladej týpek a dobře jsem se s nim o tom pobavil, že jsem nakonec na změnu svýho dodavatele přistoupil. S Bohemií do dneška nemám jediný problém, jedinou změnu co jsme prováděl v údajích, jsem měl vyřešenou během 10minut v online systému.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2016 16:32 | Milan Ďásek

Je fakt, že já jsem teda k nastavení tarifu a předělání smlouvy u bohemky taky nepotřeboval služeb nějakého podomního prodejce a vše jsem si vyběhal sám. Mám dokonce pocit, že u nás v Praze je i podomní prodej zakázaný, proto tu na něj tolik nenarážím, ale nevím no. Jinak si stěžovat nemám na co, na pobočce slečna v pohodě a vyměřená úspora cca 3724kč. Což je dobrý kalkul..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2016 10:31 | klemjan

Bacha na ty podomní zoufalce od BE.Včera tvrdil že Babiš prodal ČEZ do zahraničí a já budu platit větší zálohy a on přišel jako zástupce firmy,která bude vracet rozdíly.Vetřel se do bytu a začal si fotit fakturu a plácat takový věci jako že se to mu nevyhnem a že díky vládě se v tom bude muset udělat pořádek a oni jsou jediná pověřená firma.Když jsem mu asi na potřetí řekl proč má na id.kartě jinou firmu než já na smlouvě tak nebyl schopen odpovědět.Rázně jsem mu řekl že nechci měnit dodavatele a že nechápu co po mě chce!Na to začal mazat vyfocené faktury a opouštět byt s tím,že kdyby nás kontaktoval někdo z firma a ptal se jak se choval při jednání s námi tak aby jsme řekly že všechno bylo v pořádku.Jsou to fakt zoufalci a měl by jim to někdo zakázat.Už na ně asi fakt vezmu bič a začnu to hnát sviňským krokem od dveří.Přece dodavatele si určím sám a hlavně ho kontaktuju!Na to nepotřebuju tyhle zoufalce!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2016 14:20 | Host

Nevím jestli to funguje či nefunguje, ale u nás ještě nedávno obchoďáci od Bohemia Energy byli. Přišlo mi to trochu k smíchu, když u mě zvonili. Nechápu, že si alespoň nezjistí, když už takhle někam vyráží, kdo tam v tom městě smlouvu u nich má. Otočili se u mě na patě a šli dál. Říkal jsem jim, že u mě už ceny asi víc nesrazí, jelikož je předběhl kolega už před rokem. :D
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 10. 2016 13:50 | Žítek

Já mám rád ve věcech pořádek a systém, takže u mě rozhodně žádná taková situace nastat nemůže, jelikož mám vše včas uhrazeno, díky trvalému příkazu. Stejnak tyhle poplatky mi přijdou jen jako výstražné pro neplatiče. Taky jsem u BE už delší dobu, ale jejich skupování firem nijak neprožívám, důležité je pro to, že u nich mám nízkou cenu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2016 15:04 | Aleš Murárik

Co je na tom, že své zákazníky skupují, říkám si, jestliže se to nedotkne mě jako odběratele, tak ať si skoupí třeba celý energetický trh a zůstanou na něm sami s tradičními dodavateli. Pro mě je prvořadá cena a ta se mi i přesto vše drží akurátní.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 9. 2016 20:26 | Michal

taky jsem s bohemia energy řešil všechno přes telefon a mně teda se vším poradili a pomohli. jsem u nich už víc jak tři roky a spokojený, platím méně a žádné pokuty jsem řešit nemusel.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2016 15:24 | V.Tomešová

Měla jste přeplatek, ale i přesto vám zvedli zálohy? ..tak to už se nám jednou taky stalo, ale všechno se vyřešilo k naší spokojenosti, zavolali jsme jim na infolinku, všechno jim to řekli a oni ať jim to pošlem k reklamaci, kde to zkontrolují. Po několika dnech nám volali z reklamačního s omluvenkou, že zálohy nám budou vráceny do původní podoby a že vše ještě dostaneme písemně podložený… takže určo není třeba kvůli tomu hnedka vše překopávat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Nečas

politik

Magdalena Souček

manažerka, Ernst & Young

Petr Nečas
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů
×
Magdalena Souček
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services