Srovnání spořicích účtů: Těsně nad suterénem

Držte si klobouky, sešup úrokových sazeb spořicích účtů pokračuje. Přečtěte si, která banka vám dnes nejlépe zhodnotí sto tisíc a milion korun.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 7. 2016 18:24, Danda

Vydělat se o pravdu na spořáku nic nedá. Jediná je možnost využití nějakých nabídek, které jsou ale pouze pro nové klienty jako lákadlo se zvýhodněnou (ale časově omeznou) úrokovou sazbou a bonusem http://www.sporiciucet.eu/konto-sporici-ucet/ nebo podmíněné platbami kartou k běžným účtem u téže banky a teprva pak úrok procento http://www.mesec.cz/produkty/sporici-ucty/top3-garance-s-aktivnim-uctem-air-bank/. Jediná jednoduchá možnost jak si člověk může zhodnotit přebytek peněz je nyní pouze investování. Osobně jsem zkusil podílové fondy právě u ING, které jde novým klientům "naproti" - spořicí účet 1% na 3 měsíce a dárek 300 Kč na investování u nich (pouze na doporučení=s kodem). Zatím zhodnocení 5,3% za 3,5 měsíce :)
Zkoušel jsem se podívat i na jiné, ale tohle je opravdu easy... Spořicí účet jsem měl rád, protože to bylo taky hodně easy na starání se, ale sazby jsou tu tam a pár let ještě budou.

+19
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

8. 9. 2016 18:07 | dernis

Takže se ještě stále nevyplácí spoříci terminované či jiný účet v bankách, neboť zhodnocování pod 1% je výsměch neschopných líných bankéřů vůči klientovi
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2016 18:20 | kodiak medvěd

To není až taková novinka.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2016 16:47 | Karel

To čumím. Úroky na spořících účtech už se měří v promile.:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2016 15:09 | Škodolibka domácí

Gratuluji ke správnému rozhodnutí investovat! Jen doufám, že stejně radostně a v poklidu zvládnete i případné dočasné ztráty, které Vás nepochybně během investování také potkají.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2016 3:14 | xmarek

Tak Vám stojím v Itálii frontu u bankomatu a přemítám. "Kde jsem udělal chybu?" Vždyť mě všichni ukliďnovali, že se nic neděje. Banky jsou v dobré kondici a mé úspory jsou v klidu. A ejhle. Deutsche Bank mají problémy taky. Že by ten osel co psal dokument o penězích: https://goo.gl/iKiiV3 měl pravdu? Ne nevěřím... A tak tu stojím, nevěřícně koukám a přemýšlím: "Za co Bože, co jsem komu udělal?". A víte co by mi ten nahoře asi řekl: "Věříš lžím a toto je prostě nejlepší škola života a nebo ne?". Hezký den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2016 23:18 | Jiří Pytloun

Jo jo, chyba. ZUNO už má spoření plus výhodnější jenom do 200 000, a to 7 ‰.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 7. 2016 19:01 | Hunter

Na spořáku se ve skutečnosti nikdy nic vydělat nedalo.
Jasně, byly doby, kdy byl úrok 2,5 % pa, ale taky byla inflace 2,2 %, žeano. Teď je 0,2 % a spořáky jsou na 0,5, koho to jen překvapuje.
Spořící účet nikdy nesloužil k "vydělávání", ale jen k bezpečnému a pohodlnému parkování peněz.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2016 18:26 | efkey

Některé informace jsou již zastaralé. Minimálně u ZUNO bank již několik dní neplatí /k 13.7.2016 došlo k dalšímu zhoršení vkladových podmínek/.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2016 18:24 | Danda

Vydělat se o pravdu na spořáku nic nedá. Jediná je možnost využití nějakých nabídek, které jsou ale pouze pro nové klienty jako lákadlo se zvýhodněnou (ale časově omeznou) úrokovou sazbou a bonusem http://www.sporiciucet.eu/konto-sporici-ucet/ nebo podmíněné platbami kartou k běžným účtem u téže banky a teprva pak úrok procento http://www.mesec.cz/produkty/sporici-ucty/top3-garance-s-aktivnim-uctem-air-bank/. Jediná jednoduchá možnost jak si člověk může zhodnotit přebytek peněz je nyní pouze investování. Osobně jsem zkusil podílové fondy právě u ING, které jde novým klientům "naproti" - spořicí účet 1% na 3 měsíce a dárek 300 Kč na investování u nich (pouze na doporučení=s kodem). Zatím zhodnocení 5,3% za 3,5 měsíce :) Zkoušel jsem se podívat i na jiné, ale tohle je opravdu easy... Spořicí účet jsem měl rád, protože to bylo taky hodně easy na starání se, ale sazby jsou tu tam a pár let ještě budou.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2016 11:12 | Karel

Spořák má pořád význam v tom, že mám peníze oddělené od běžného účtu. Např. tam mám rezervu nebo peníze, které budu brzy potřebovat. Jestli dostanu na úrocích měsíčně kilo nebo pádě je mi jedno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 7. 2016 9:31

bohužel, spořicí účty už nemají vůbec smysl, v podstatě je jedno, jestli to hodíte na spořák nebo necháte na běžném účtu
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 7. 2016 8:59 | Pedro

A jedeme opět dolů...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Turek

manažer a podnikatel

Michal Jirák

podnikatel, Miton

Pavel Turek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů
×
Michal Jirák
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services