Nejen minimální, také zaručená mzda: Kolik musíte brát. A co dělat, když šéf dává míň

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 19. 5. 2016 | 5 komentářů
Minimální mzda je nejnižší možná odměna, kterou musí zaměstnavatel svým lidem za odvedenou práci zaplatit. Pro většinu profesí ale tato dolní hranice neplatí, podle zákona mají brát víc. Přečtěte si, jaká zaručená mzda se vztahuje na vaši profesi. A jak se bránit, když šéf dává míň.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

12. 2. 2020 10:22 | Erika

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli se do zaručené minimální mzdy počítají státní svátky. Mám základní mzdu 16300 Kč. V lednu byl jeden svátek, kdy bylo zavřeno. Snížili nám tedy základní mzdu a přidali kolonku svátek tarifem, kde tuhle částku zase doplatili do původních 16300. Zbytek do 17800 Kč jsem měla v odměnách. Četla jsem že priplatky za svátky se do zaručené mzdy nepočítají. Jde o příplatek 100% pokud jsem v práci, nebo i když jsem doma a dají mi to tarifem? Pokud jsem v práci a dostanu normální mzdu +100%. A pokud nejsem, dostanu svátek tarifem. A to mi zamestnavatel započítá do zaručené mzdy. Je to tak správně? Děkuji.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2019 23:22 | Martin

Dobrý den sem zaměstnaný ve firmě kde nám vyplacení minimalni mzdu 12200 a v prosinci nás poslali na vstupní prohlídku do práce a do papíru nám napsali že spachame pod druhou skupinu platové kategorie tudíž sme měli brát 13500 je možné po zamestnavateli vymáhat peníze zpětně za uplynulý rok 2018 dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 1. 2019 9:24 | Sandra

Dobry den,pracuji na pozici prodavacka potravin,mam mesicni cisty prijem 14900kc,jiz 2 roky u te stejne firmy.Mam tedy take narok na zvyseni mzdy,idyz mam vice nez je minimalni mzda ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2016 10:16 | Jirk

zavolejte si na nějaký úřad práce, kde se přidělují dotační tituly na nová pracovní místa. Ty holky tam mají celkem přehled, protože čtou dost často pracovní smlouvy a doporučují minimální mzdy dle tříd (osobní zkušenost se Vsetínským ÚP) Ale stejně půjde jen o doporučení, skutečnost by musel asi rozhodnout až soud (nebo nevím o nikom, kdo Vám by to dal papírově).
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2016 9:27 | distributor

Podle jakých kriterii je odměna distributora letáků-reklamy? Toto se nikde nedozvíme.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivan Pilip

exministr a podnikatel

Mikuláš Šveda

podnikatel, Exchange

Ivan Pilip
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Mikuláš Šveda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services