Snižování daní problém s ráji nevyřeší

Michal Kašpárek | rubrika: Komentář | 22. 4. 2016 | 7 komentářů
Nulové sazbě a mlčenlivým bankám se konkurovat nedá.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 4. 2016 7:45, pb.

Obchoduji z Číny do Brazilie. Mám se nechat buzerovat českým finančním úředníkem?

Obchoduji na burze v USA. Mám se nechat buzerovat českým finančním úředníkem? Mám své zisky utopit v daních během procesu obchodování, nebo až v době, kdy m
i firma vyplatí zisky?

Prodávám reklamu na YouTube - v ČR potřebuji registraci k DPH. Mám se nechat lustrovat českým finančním úředníkem? Riskovat, že registraci nedostanu?

Mám ve městě velkou firmu, daně platím tady. Mám závistivým sousedům v paneláku ukazovat, kdo firmu vlastní, nebo se raději schovám do daňového ráje?

Obchoduji se státem - mám riskovat, že nespolehlivý obchodní partner (stát) změní pravidla uzavřeného obchodu a přípraví mě o zisky dodatečným zdaněním a já nebudu moci udělat vůbec nic (fotovoltaika)? (česká firma nevyužije žalobu u mezinárodní arbitráže kvůli zmařeným investicím).

Vydělám milión a koupím firmě barák. Daně zaplatím z miliónu, který už nemám. Sice odepisuju 20 let či kolik, ale v momentě, kdy barák prodám, platím daně zase okamžitě. Proč bych měl platit daně z investic? Proč tak nesymetricky nastavená a vynucovaná pravidla?

Jsem firma - v ČR zaplatím 19% ze zisku (tj. příjmy minus výdaje). Jsem zaměstnanec a zaplatím přes polovinu z příjmu (výdaje - třeba dopravné - si neodečtu).

Buďte rád za daňovou konkurenci mezi státy. Nebo byste raději obehnal republiku ostnatým drátem, vyhnal všechny zahraniční firmy a zvednul firmám daně na 55% jako dnes zaměstnancům a zaměstnance zdanil 80%?

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

23. 4. 2016 15:45 | xkd

Pokud ho koupili v ČR, tak všichni. Osobní auta podléhají DPH i při nákupu pro firemní účely.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 4. 2016 18:21 | Josef

Pro mě je daňovým rájem Praha. Dokud jsem měl firmu doma, kontroly si u mě podávaly kliku. Nikdy nic zásadního nenašli, ale za chvíli otravovali zase. Poslední tři roky sídlím v Praze a mám klid. Daně samozřejmě platím dál. Jestli se do mě takle pustí i pražáci, budu hledat jiný daňový ráj, ze kterého už tahle republika nebude mít ani korunu.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2016 14:30 | Hunter

Jen tak z čiré zvědavosti by mě zajímalo, kolik z těch bohatých, například za auto, které používají k soukromým účelům (ti chudší z nich mají Jaguar nebo Porsche, bohatší Bentley, Ferrari, Rolls-Royce nebo Bugatti) z nich zaplatili to DPH.
Já myslím že nikdo.
Ale snad aspoň těch pár korun za tu spotřebku z nich kápne. Pokud netankují u zemědělců.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 4. 2016 12:31 | Bouček Antonín

No, stejně by mě zajímalo, jak uvalit embargo na Nizozemí, Kypr či Irsko - členy EU, daňové ráje a dle statistiky ČNB za rok 2014 první (34% českých zahraničních investic), čtvrtý (5,8% investic) a šestý (4,2% českých zahraničních investic) nejčastější cíl českých zahraničních investic. Pro srovnání off-shore centra je sedmý největší cíl s podílem 3,9% českých zahraničních investic.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2016 11:22 | jezevec

problém s daňovými ráji hlavně nevyřešíte. protože dokud bude v civilizovaných zemích legální vlastnictví právnické osoby (zahraniční) právnickou osobou, a to asi vždycky bude, protože v dnešním globalizovaném světě to jinak nejde, to byste ze země vyhnal všechny velké nadnárodní společnosti - a dokud bude na světě alespoň jedna země, umožňující anonymní vlastnictví akcií, a to asi taky vždycky bude, protože vždycky někdo bude potřebovat schovat svůj majetek před závistivci a zločinci, ne-li do akciovky, tak alespoň do nějaké nadace či majetkového trustu - - - pak prostě vždycky od nějakého objemu peněz budou lidi zakládat řetězce firem, kdy české sro-čko je vlastněné českou akciovkou, česká akciovka je vlastněná nějakým holandským holdingem nebo americkou LLC, a ta je vlastněná nějakou offshorkou s neveřejnými vlastníky. to že se pak ty terminální akcionáři schovají v nějaké zemi, kde (se platí paušální daň, nikde není nula! a) neplatí dan z příjmu nerezidentů - to už je jen takový bonus navíc, protože samozřejmě ti lidi někde žijí a utrácejí peníze, které možná neprošly zdaněním příjmů FO, ale jistě z nich stát ssaje spotřební daně a DPH. bylo by snad lepší, kdyby stát neměl ani to? jistě by si to ti bohatí uměli zařídit. nejsou od věci teorie, navrhující zrušení kontroly a výběru daně z příjmů, a zdaňovat jen spotřebu. daň ze spotřeby se spravedlivě odvádí tam kde je poskytovaná, uniknout se z ní nedá, snadno se vybírá a dobře se kontroluje.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2016 8:52 | eďa

Dluhy - potažmo daně se pro vybranou skupinu ČSSD platit nemusí a respektovat rozhodnutí soudu také ne, říká Lysohlávek a Koblihář mu notuje: Moji přátelé spoří ročně 57 mld. Kč v daňových rájích, ty já ochráním. My budeme likvidovat konkurenci, šikanovat každou korunu vydělanou v ČR. No a výsledek ? Jejich volební reference trhají rekordy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2016 7:45 | pb.

Obchoduji z Číny do Brazilie. Mám se nechat buzerovat českým finančním úředníkem?
Obchoduji na burze v USA. Mám se nechat buzerovat českým finančním úředníkem? Mám své zisky utopit v daních během procesu obchodování, nebo až v době, kdy m i firma vyplatí zisky?
Prodávám reklamu na YouTube - v ČR potřebuji registraci k DPH. Mám se nechat lustrovat českým finančním úředníkem? Riskovat, že registraci nedostanu?
Mám ve městě velkou firmu, daně platím tady. Mám závistivým sousedům v paneláku ukazovat, kdo firmu vlastní, nebo se raději schovám do daňového ráje?
Obchoduji se státem - mám riskovat, že nespolehlivý obchodní partner (stát) změní pravidla uzavřeného obchodu a přípraví mě o zisky dodatečným zdaněním a já nebudu moci udělat vůbec nic (fotovoltaika)? (česká firma nevyužije žalobu u mezinárodní arbitráže kvůli zmařeným investicím).
Vydělám milión a koupím firmě barák. Daně zaplatím z miliónu, který už nemám. Sice odepisuju 20 let či kolik, ale v momentě, kdy barák prodám, platím daně zase okamžitě. Proč bych měl platit daně z investic? Proč tak nesymetricky nastavená a vynucovaná pravidla?
Jsem firma - v ČR zaplatím 19% ze zisku (tj. příjmy minus výdaje). Jsem zaměstnanec a zaplatím přes polovinu z příjmu (výdaje - třeba dopravné - si neodečtu).
Buďte rád za daňovou konkurenci mezi státy. Nebo byste raději obehnal republiku ostnatým drátem, vyhnal všechny zahraniční firmy a zvednul firmám daně na 55% jako dnes zaměstnancům a zaměstnance zdanil 80%?
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Meda Mládková

sběratelka umění a podnikatelka

Jan Keller

sociolog

Meda Mládková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jan Keller
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services